A+ A

Visi jaunumi

Izbrauc no Rīgas jeb EXIT RĪGA aicina izbaudīt Pierīgas tūrisma piedāvājumu

28.01.2020.
3044_exitriga_fb_prof1.jpg

Tiešā Rīgas tuvumā esošās 6 vietējās rīcības grupas un 14 novadi (Baldones, Ķekavas, Babītes, Mārupes, Garkalnes, Stopiņu, Ropažu, Salaspils, Ikšķiles, Ogres, Lielvārdes un Ķeguma, Olaines un  Ādažu novadi), radījuši tūrisma zīmolu EXIT RĪGA, kas jums atvērs labākos, interesantākos un pieejamākos ceļus uz piedzīvojumiem, jaunatklājumiem un atpūtu visplašākajās tās izpausmēs. Mēs – EXIT RĪGA komanda – vēlamies tūristiem sniegt viegli pieejamas un plašas iespējas iepazīt Pierīgas reģionus un brīnišķīgo Latvijas dabu.

Daži no EXIT RĪGA novadiem sadarbojas jau sešus gadus, plānojot veiksmīgas tūrisma mārketinga aktivitātes, kuras tika īstenotas kopīgā tūrisma klasterī “Daugavas lejtece”. Pievienojas jauni novadi, un sadarbība attīstās, tādēļ iesāktie darbi un tūrisma objektu popularizēšana tiks turpināti jaunā līmenī.

Iepazīsti plašo tūrisma piedāvājumu, kas paveras 50 km rādiusā ap Rīgu, apmeklējot 27. starptautisko tūrisma izstādi-gadatirgu “Balttour”, kas norisināsies no 31. janvāra līdz 2. februārim Ķīpsalā!

2020. gadā Zemkopības ministrija turpinās darbus iedzīvotāju un zemju pasargāšanai no plūdiem

28.01.2020.
3043_fg5nhew.jpg

VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) 2020. gadā turpinās atjaunot un pārbūvēt valsts nozīmes meliorācijas infrastruktūras objektus, ieguldot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta līdzekļus. Šo darbu mērķis ir plūdu risku mazināšana, valstij piederošo hidrotehnisko būvju atjaunošana un pārbūve, valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošana, lauksaimniecības un meža zemju meliorācija.

Pierīgas sporta spēles šahā - rezultāti

28.01.2020.
3042_sahs_350px.jpg

Šā gada 25. janvārī, Mālpils Sporta kompleksā norisinājās Pierīgas sporta spēles šahā! Baldones novada komandā startēja: Laura Rogule, Agnija Zemzare, Ēriks Mieriņš, Viktors Gerdts. Rezultātā Baldones novada komanda izcīnīja godpilno 2. vietu!

Apsveicam!

Rezultāti apskatāmi šeit un foto aplūkojami te.

Izrāde bērniem - “Mežā...”

28.01.2020.
3041_meza_350px.jpg

27.02.20. plkst.18:00 Baldones Kultūras centrā viesosies leļļu teātris "Tims" ar  teatralizētu koncertprogrammu "Mežā..."

Dziesmots stāsts par Latvijas skaistāko, dārgāko, veselīgāko. Stāsts par mežu.
Saudzējot un vairojot Latvijas zeltu, mēs iegūstam daudzas sev un sadzīvei nepieciešamas lietas, tostarp arī grāmatas.
Un grāmatās mēs atkal uzzinām par mežu.
Atrodoties mežā, neaizmirsīsim arī par uzvedību un piesardzību!
Tas viss – muzikāli interaktīvā koncertprogrammā!
Autors, režisors, dziesmu tekstu autors – Juris Babris. Komponists – Zigurds Feils.

Izrāde pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem!
IEJAS MAKSA 3 EUR

Stāvizrāde ar Maksimu Trivaškeviču

28.01.2020.
3040_stand_up_350px.jpg

Šī gada 29. februārī plkst. 18.00 Baldones Kultūras centrā norisināsies Maksima Trivaškeviča stāvizrāde, kuras laikā garlaikoties nebūs iespējams, jo viņa atraktivitāte un prasme uzburt humora pilnas ainas ir apbrīnas vērta. Lieliski pavadīt sestdienas vakaru un caur smiekliem smelties prieku ilgākam laikam ir tik vienkārši!

Pats izrādes autors ir sniedzis īsu aprakstu par šo pasākumu:
"Latviskākā izrāde, kuras autors un izpildītājs ir krievu tautības puisis. Pasākums latviešu valodā. Būs daudz joku, kaut gan komiķis daudz nerunās." M. Trivaškevičs.

Uz tikšanos!

IEEJAS MAKSA 3 EUR

Netradicionālās dejas koncerts

28.01.2020.
3039_dejas_350px.jpg

14. februārī plkst. 19.30 Baldones Kultūras centrā noslēpumaina, muzikāla pasaka kopā ar mūsdienu deju kolektīviem - Austrumu deju grupu "FARIDA", estētisko deju studiju, hip-hop deju grupu “By one” un Mārupes eksotisko deju grupu "MISTĒRIJA". Skatītājiem būs iespēja piedalīties īstā krāšņuma un mīlestības apvītā šovā, kas asinīm liks riņķot straujāk. Neaizmirstami mirkļi, iejūtoties noslēpumainā nakts pasakā – kā Šeherezādes mīlas stāstos klausoties vai arābu šeiha harēma dejotājas vērojot. Dejotāju sniegumā pasaka pārvērtīsies fantastiskā realitātē.

Visi laipni gaidīti!

IEEJA - BEZ MAKSAS

 

Cirks

28.01.2020.
3036_cirks_kvadr_350px.jpg

6. februārī plkst. 18.30 Baldones Kultūras centrā notiks izklaidējoša cirka izrāde un klaunu šovs "OKI - DOKI".

Jautrie klauni piedāvā cirka izrādi, kurā priekšnesumus sniegs profesionāli klauni. Elpu aizraujoši burvju triki un negaidīti pārsteigumi, dažādas atraktīvas  un neiespējamas kustību kombinācijas izveicīgo žonglieru izpildījumā. Kā īpašs priekšnesums būs sīko dzīvnieku parāde, kas izveidota, pateicoties ilglaicīgiem treniņiem un prasmīgai dzīvnieku apmācībai.

Uz tikšanos cirkā!

IEEJAS MAKSA 2 EUR

 

“Baldones Veselības skrējiens 2020”

22.01.2020.
3033_baldones_veselibas_skrejiens_2020_1.jpg

Arī 2020. gadā Baldonē turpināsies Veselības skrējienu rīkošana. To mērķis ir  popularizēt skriešanu un rosināt interesi par veselīgu un sportisku dzīves veidu Baldones iedzīvotāju vidū, kā arī noskaidrot labākos Baldones novada skrējējus. Šogad sacensības notiks:  20. maijā, 3. jūnijā, 17. jūnijā, 8. jūlijā, 22. jūlijā, 12. augustā Baldones vidusskolas stadionā – Rīgas ielā 55. Starta laiki paliks nemainīgi - plkst. 19.00. Reģistrācija, numuru un čipu saņemšana no plkst.18.15-18.50. 

Skrējiens notiek pa apļiem. Skrējiena ilgums ir 45 minūtes, kuru laikā jānoskrien pēc iespējas vairāk apļu. Noskrieto apļu skaits katru skrējiena reizi tiek saskaitīts, noskaidrojot aktīvāko un ātrāko skrējēju.  Aicinām iepazīties ar nolikumu un reģistrēties pasākumam, sūtot pieteikumu uz e-pastu edgars.brigmanis@baldone.lv , vai pirms katra posma sacensību vietā no plkst. 18.00 līdz 18.50. Sacensības organizē Baldones sporta komplekss , sacensību galvenais tiesnesis – Baldones sporta kompleksa vadītājs Edgars Brigmanis, t. 26335442

.

Leļļu teātra izrāde "Toms pret superpelēm"

21.01.2020.
3024_baldones_kulturas_centra_30_janvari_plkst_1800_ieejas_maksa__300_eur.jpg

30. janvārī plkst. 18.00 Baldones kultūras centrā Teātris un ES aicina uz jautru izrādi bērniem un vecākiem TOMS PRET SUPERPELĒM!  Pie Superpeles ciemos ieradīsies draugs no tālās Austrālijas. Par to Pele ļoti priecājas, BET ir viena problēma – viņa neprot ANGĻU valodu! Kā ar tālo ciemiņu lai sarunājas?! Lai ātri apgūtu angļu valodu, Superpele atrod jauno skolotāju – kaķi Tomu. Kas notiks tālāk…? Un kas patiesībā ir Toms? Skatieties situāciju komēdijā TOMS PRET SUPERPELĒM!

Autors: Armands Ekštets un Latvijas Leļļu teātra eksperts Aldis Linē, režisors: Armands Ekštets, izrādes garums: 50 min, žanrs: jautra komēdija bērniem un vecākiem. Izrāde latviešu valodā bērniem pirmsskolas un sākumskolas vecumā. Valoda: latviešu.

Vairāk informācijas par teātri: www.izradesberniem.lv. Uz tikšanos izrādē!

Animācijas filma "Karalienes korgijs"

21.01.2020.
3025_qk_2019_s.jpg

No 24. līdz 26.janvārim Baldones Kultūras centrā - animācijas filma "Karalienes korgijs". Režisors: Ben Stassen. Filmas garums: 1h 25 min

Seansi:
24. janvārī plkst. 19.00
25., 26. janvārī plkst. 16.00 un plkst. 19.00

Vairāk par filmu lasiet šeit.

Parakstu vākšanas vieta un laiki par apturētajiem pašvaldību likumiem

17.01.2020.
3026_paraksti_s.jpg

Parakstu vākšana notiks laika posmā no 16. janvāra līdz 14. februārim.

Lai nodrošinātu parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā "Par pašvaldībām”, Baldonē ir noteikta viena parakstu vākšanas vieta: Baldones novada dome, Pārupes iela 3

Parakstu vākšanas vietā noteikts darba laiks:

  • no pl. 9.00 līdz 13.00 – pirmdienās, trešdienās, piektdienās, svētdienās;
  • no pl. 15.00 līdz 19.00 – otrdienās, ceturtdienās, sestdienās.

Skaidrojumu par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai var lasīt "Latvijas Vēstneša" portālā lvportals.lv

VARAM aicina piedalīties diskusiju forumā "Velo Forums 2020"

16.01.2020.
3032_image001.jpg

Rīga, 2020.gada 16.janvārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar biedrību "Baltijas Vides Forums" un biedrību "Latvijas Riteņbraucēju apvienība" 22.janvārī organizē diskusiju forumu "Velo Forums 2020". Forumā pārrunās velosatiksmes nozares aktualitātes, izaicinājumus  un veidus, kā pilnvērtīgi velosatiksmi integrēt kopējā transporta sistēmā. Forums vērsīs sabiedrības un politikas plānotāju uzmanību uz ieguvumiem, ko pārvietošanās ar velosipēdu sniedz, piemēram, dabas resursu saudzēšana, siltumnīcas efekta gāzu emisiju daudzumu samazināšana un veselības uzlabošana.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību vadītāji aicina valsti sadarboties un kopīgi efektivizēt transporta sistēmu, attīstot pārsēšanās punktus, veicinot “park&ride” stāvvietu izbūvi, vienādojot braukšanas biļešu tarifus un citas lietas

16.01.2020.
3031_whatsapp_image_20200115_at_160540.jpg

15. janvārī Ādažu,  Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Stopiņu, Ropažu un Inčukalna pašvaldību pārstāvjiem un Rīgas domes vadību parakstīja vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) ar aicinājumu organizēt kopēju tikšanos un sākt darbu pie Rīgas metropoles mobilitātes vīzijas un vienotas sabiedriskā transporta sistēmas izveides.

Atvērtie dati un tehnoloģijas – nācijas virzītājspēks

16.01.2020.
3030_lata_s.jpg

2020. gada 30. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference “Datu virzīta nācija” un ikgadējā LATA Gada balvas ceremonija, kurā tiks pasniegta balva par atvērto datu un tehnoloģiju kultūras veicināšanu, popularizēšanu un pieejamības nodrošināšanu. 

Konferences mērķis – pieredzes stāsti par atvērto datu un tehnoloģiju potenciālu un sasniegumiem ekonomiskās izaugsmes veicināšanā, jaunu biznesa modeļa radīšanā, kā arī  publiskās pārvaldes procesu caurskatāmības nodrošināšanā, sabiedrības līdzdalības iespēju pilnveidē un lēmumu pieņemšanā. Ikviens varēs gūt atziņas par viedu datu izmantošanu, par jaunu sadarbības modeļu izveidi, par biznesa vides stiprināšanu, izmantojot atvērtā koda tehnoloģijas un atvērtos datus, par statistikas izprotamības aktualitāti un kiberdrošības izaicinājumiem. Sākums plkst. 9.00. Programma skatāma te.

Rail Baltica trases posmā caur Rīgu notiek ģeotehniskās izpētes darbi

15.01.2020.
3029_15278622045548_114_o.jpg

2020. gada 15. janvārī, Rīgā – Rail Baltica projekta ievaros līdz 2020. gada septembrim tiks veikti ģeotehniskās izpētes darbi Rīgas, Stopiņu, Ķekavas, Baldones, Mārupes un Olaines novadu pašvaldību teritorijās. Izpētes mērķis ir iegūt nepieciešamo tehnisko informāciju par grunts sastāvu un tās fizikālajām īpašībām Rail Baltica pamattrases projektēšanai un ilgtspējīgu tehnisko risinājumu izstrādei.

2019.gads Baldones novada bibliotēkā

15.01.2020.
3028_bbfacebookprofils.jpg

Ar ko aizejošais 2019.gads paliks Jums atmiņā? Baldones novada bibliotēkas darbiniekiem tas noteikti paliks atmiņā kā gads, kad tika organizēts Pierīgas bibliotēku bibliotekāru Novadpētniecības seminārs. Katru gadu kāds no Pierīgas novadiem organizē novadpētniecības semināru savā novadā, lai kolēģi no kaimiņu novadiem varētu iepazīties ar citām novada bibliotēkām. Iepazītu novadus, nozīmīgākās kultūrvēsturiskās vietas, objektus, ievērojamākos novadniekus un apspriestu aktuālākos jautājumus. Seminārā piedalījās 60 dalībnieki no 41 Pierīgas reģiona bibliotēkas. Tika pieaicinātas lektores no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kuras informēja par nozares aktualitātēm. Apmeklējot Mercendarbes muižu, tikām iepazīstinātas ar tās vēsturi un dažādiem notikumiem, kas risinājās Baldonē gadu gaitā. Devāmies uz Baldones observatoriju, jo laiks pētīt debesis! Uzzinātu nezināmo, ceļojot pa mūsu Galaktikas plašumiem, iepazīt zvaigznes, planētas un citus debesu brīnumus…

LEADER projektu koprakstīšana un konsultācijas

15.01.2020.
3027_leader_projektu_koprakstisana.jpg

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” izsludinājusi projektu iesniegumu pieņemšanas 11. kārtu no 20.02.-20.03.2020 rīcībā Nr. 2.2. Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem.

PPP biedrība "Zied zeme" aicina uz konsultāciju un projektu koprakstīšanu!

NVA sniedz atbalstu darba devējiem personu ar invaliditāti nodarbināšanas sākumposmā, pieteikšanās - līdz 17.janvārim

10.01.2020.
3022_ll_13339682.jpg

Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, darba devējam līdz 17.janvārim ir jāiesniedz pieteikums tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir izveidota darba vieta personai ar invaliditāti. Pieteikums NVA jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas ar bezdarbnieku, kuram ir invaliditāte. Detalizētāka informācija un pieteikuma veidlapa atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā "Darba devējiem".

Dienas centra pasākumu plāns janvārī

09.01.2020.
3021_dc_01_2020.jpg

Esiet laipni aicināti apmeklēt Dienas centru!
Iecavas ielā 4, Baldonē
Katru darba dienu no plkst. 8.30 – 17.30

LM aicina pieteikties intensīvām apmācībām sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai

09.01.2020.
3020_publicitates_attels.jpg

Labklājības ministrija aicina ikvienu interesentu no visas Latvijas, kam ir sava sociālās uzņēmējdarbības ideja, pieteikties bezmaksas intensīvo apmācību kursam veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un īstenošanai. Apmācības būs unikāla iespēja īsā laikā dažādu speciālistu vadībā apgūt gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas, lai dibinātu savu sociālo uzņēmumu un ideju beidzot pārvērstu realitātē.