A+ A

Radīts Baldonē

Gleznas un dabīga kosmētika KAZAS LAUKOS

Mākslinieku ģimene – Rita Pranča un Andrejs Bovtovičs savās lauku mājās “Lauki’’ glezno un ražo dabīgo kosmētiku. Saimniecībā ir divas kazas, kuru  piens ir sastāvdaļa dabīgās kosmētikas produktiem. Šādi radies zīmola nosaukums “Kazas laukos”. 

Rita, no kazu piena un citām dabai draudzīgām izejvielām, gatavo ārstnieciskus skaistumkopšanas produktus - ziepes, skrubjus, vannas bumbas, ķermeņa sviestus, lūpu balzamus, dezodorantus un šampūnus. 

Mākslinieku radītos produktus iespējams apskatīt saimniecībā, jo tur atrodas arī  studija - galerija. Studijā var iepazīties ar darba procesu, rīkot mākslas plenērus un kosmētikas izgatavošanas meistarklases ģimenēm, darba kolektīviem, jubilejās un svētku pasākumos.

Dzimšanas dienās, vārda dienās, kāzu jubilejās un vecmeitu ballītēs tiek piedāvāta “Ziepju ballīte” http://www.kazaslaukos.lv/#!meistarklases 

“Kazas laukos” produkcija pieejama saimniecībā “Lauki”, Baldone un ziedu veikalā “Meldra”  Rīgas ielā 67, Baldone  - stendā “Ražots Baldonē’’, kā arī  Latvijas tirdziņos, un mājas lapā – http://www.kazaslaukos.lv

Kontakti

"Lauki", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125 

Pakalpojumu nodrošina SIA "Passiv House Development"

+371 26 463 601 (Rita), +371 22 034 152 (Andrejs)
kazaslaukos@gmail.com
www.kazaslaukos.lv
LAT: 56.7735, LON: 24.3356Bišu vaska produkcija EMĪLIJAS BIŠU VASKS

Kopš seniem laikiem vasks ieņēmis īpašu vietu cilvēku saimnieciskajā dzīvē. Jau pirms daudziem gadu tūkstošiem vasks tika lietots kā svarīgs tirdzniecības un maiņas produkts. Senatnē to daudz plaši izmantoja ikdienas dzīvē. Vasks tika lietots krāsu izgatavošanai, drēbju un virvju ieziešanai, zīmogu gatavošanai, rakstīšanai, arī līķu iebalzamēšanai. Vaska rakstāmās tāfelītes bija ļoti populāras ēģiptiešiem, indiešiem, grieķiem, romiešiem. Tēlnieki senatnē bija ļoti iemīļojuši vasku kā izejmateriālu, gleznotāji to izmantoja noturīgu krāsu pagatavošanai. Lielos daudzumos tika izgatavotas sveces no vaska.

Sveces, kad apgaismošanas ierīču nebija, cilvēki sveces izmantoja telpu apgaismošanai, kā arī dažādiem reliģiskiem un maģiskiem rituāliem. Mūsdienās sveces lieto kā nozīmīgu interjera priekšmetu noskaņojuma radīšanai gan svētkos, gan ikdienā.

Emīlijas bišu vasks ir zīmols, ko izstrādājis Normunda Graustiņa ģimenes uzņēmums, kas ražo vaska sveces un tā izstrādājumus. Emīlijas bišu vasks piedāvā pircējiem iegādāties sveces no dabai un cilvēkam nekaitīga un dabīga  materiāla  - bišu vaska, kas atšķir šo produkciju no svecēm, kas ražotas no dabai un cilvēkam kaitīgiem materiāliem kā – parafīns un gēls.

Bišu vasks ir dabīgs produkts, kas veidojas bišu dziedzeros – vaska spogulīšos. Bites no vaska veido savas mītnes struktūru – šūnas. Šūnās bites uzglabā medu, ziedputekšņus, bišu maizi un audzē jaunās bites. Jauns vasks ir balts, bet dzelteno krāsu tas iegūst no medus un ziedputekšņiem, kas  glabāti šūnās. Pateicoties šūnu dažādajam pielietojumam, vasks iegūst tik neatkārtojamu aromātu. Dedzinot vaska sveci, izkusušais vasks daļēji izgaro un piepilda telpu ar patīkamu smaržu. Vasks sadeg bez atlikuma, bet gaisā nonāk iztvaikojušās ēteriskās eļļas.

Par produkciju

Emīlijas bišu vaska produkti ir – vaska lukturi, vaska dekori, ziedu sveces, tējas sveces, vaska dekori un jubilejas tortes svecītes.

Vaska lukturis ir brīnišķīgs gan dienas gaismā, gan krēslā. Gaismā tas ir dizaina priekšmets, bet krēslā aizdegts lukturis, kurš dod ļoti maigu gaismu un smaržu. Atšķirībā no sveces, gaisma ir daudz maigāka, jo nav redzama sveces liesma, kura žilbina acis. Liesmai izgaismojoties luktura vaska sieniņās, liekas, ka tas spīd pats. Tādēļ vaska lukturis tomēr dod daudz vairāk gaismas, kā metāla, keramikas vai tumša stikla tējas sveču trauki ar augstākām sienām.

Bišu vaska lukturis piepildīs telpu ne tikai ar gaismu, bet arī ar tīkamu, dabīgu aromātu. Vaska smarža būs jūtama pat tad, ja lietosiet lukturī stearīna (cietas taukskābju maisījuma) tējas sveces. Lukturis smaržos daudz spēcīgāk brīdī, kad tajā degs svece. Lai iegūtu pilnīgi dabīgu smaržu, tā ražotāji iesaka lietot bišu vaska tējas sveces.

Sveces Rullē Pats!

Izrādās, ka sveces var ne tikai liet, bet arī rullēt, un tas ir izdarāms pavisam ātri un vienkārši. Lai radītu svētku sajūtu, ir ne tik svarīgas pašas lietas, kā to radīšana. Tādēļ jau izsenis latvieši paši cepuši pīrāgus, lasījuši jāņuzāles, krāsojuši olas un lējuši sveces. Lai atvieglotu Jums vaska plākšņu un dakts meklēšanu Emīlijas bišu vasks ir radījis komplektu “Sveces rullē pats!” Par to kā rullēt sveces vairāk var uzzināt šeit:

http://www.vasks.lv/vaska-sveces-rulle-pats

Produkciju var iegādāties Baldonē, ziedu veikalā Meldra, Rīgas ielā 67, kā arī tirdzniecības vietās visā Latvijā.  Vairāk informācijas:

http://www.vasks.lv/iegadaties-bisu-vasku


Kontaktinformācija:

+371 29 529 702 (Normans)
normans.graustins@gmail.com
www.vasks.lv

 

 

 

 

 

 Rotas no Slepenā dārza

Māksliniece Daiga Cēdere-Salnāja izgatavo gan krāsainas krelles, brošas, rokassprādzes, auskarus dažādām gaumēm, gan veselus rotaslietu komplektus. Rotu izgatavošanai māksliniece izmanto dabīgus akmeņus, kā arī dažādas pērles un dekoratīvus elementus. Izvēloties materiālus, Daiga novērtē cilvēcisko roku siltumu un mīlestību, tos izgatavojot, tāpēc materiāli nākuši teju vai no visas pasaules - vai tie būtu Andu kalni, vai Austrālijas opālu raktuves,   stikla meistaru darbnīca krāšņajā Venēcijā, vai maza būdiņa augstu kalnos, Taizemes mazā ciematiņā.

Rotas varat apskatīties un arī kādu no tām izvēlēties Slepenajā Dārzā, kur tiek pielūgts viskrāšņākais un īpašākais no pasaules ziediem – sievietes skaistums!  Tā kā katra sieviete ir īpaša un pelnījusi ko īpašu, arī rotas ir unikālas un parasti veidotas tikai vienā eksemplārā!

Kontakti

+371 20 634 225 (Daiga)
slepenaisdarzs@inbox.lv
www.slepenaisdarzs.lv


Silmachy remedies

Silmachy remedies uzņēmums ir radies Baldonē, mežu un pļavu ieskautajās "Silmaču" mājās. Ideja par ūsu un bārdas kopšanas līdzekļu ražošanu radās pirms nepilna gada, kad sapratām, ka Latvijā ražota produkcija šādam mērķim nav pieejama, tādēļ gribējām sniegt iespēju vīriešiem iegādāties Latvijā ražotu dabīgu produkciju sava tēla kopšanai.

Ja ir kāds vīrišķīgs veids, kā likt savai bārdai izskatīties veselīgākai un ūsām modīgākām, tad tas ir Silmachy remedies rokām gatavotais vasks ūsām un eļļa bārdas kopšanai. Mūsu izgatavotā bārdas eļļa mitrinās Jūsu bārdu, kā arī padarīs mīkstus bārdas matu sariņus un piešķirs tiem veselīgu spīdumu. Tāpat pieejams vasks ūsām, kas nodrošinās Jūsu ūsām elegantu formu un izskatu visas dienas garumā.

"Silmachy remedies" produkcijas klāstā ir pieejamas piecas dažādu veidu eļļas bārdai, kuru galvenās funkcijas ir :
- mitrināt bārdas matu sariņus, padarot tos mīkstākus;
- piešķirt bārdai veselīgu spīdumu;
- neitralizēt nepatīkamus aromātus, kas radušies ēšanas vai smēķēšanas rezultātā.

Ne tikai bārdas, bet arī ūsu audzēšana prasa pacietību un rūpību. Lai tik elementāras lietas kā ēšana nesagādātu ūsu pilnas problēmas, tās nepieciešams zolīdi ieveidot. Silmachy remedies vasks ūsām ir stingras izturības, vairāk piemērots vidēju līdz garu ūsu veidošanai. Vasks ūsām ir pašu rokām gatavots no dabīgiem augu vaskiem un bišu vaska, kā arī organiskajām augu eļļām. Tam piemīt viegli medaina citrusu smarža.

Kontakti

Produktus var pasūtīt, rakstot vēstuli Facebook lapā, vai rakstot epastu uz silmachy.remedies@gmail.com
Vai iegādāties šādos veikalos:

  • Baldonē, Rīgas ielā 67 - 4, laipnā Ziedu veikaliņa " Ražots Baldonē " stendā,
  • Rīgā, vīriešu salonfriētavā Royal Dandy barbershop Dzirnavu ielā 107, kā arī latviskas dzīves stila studijā "Viensēta" Mazajā pils ielā 6,
  • Jelgavā, burvīgā veselīga dzīvesveida un radošas domāšanas veikaliņā "Dbdaba",
  • Ogrē un Lielvārdē omulīgajos Latvijā ražotu gardumu un labumu veikalos "Garšas pietura".


Vegneru ādas izstrādājumiStends "Ražots Baldonē"

Izvēlies to, kas patīk vislabāk - kaut ko no Kazas Laukos dabīgās kosmētikas vai gleznām, Emīlijas Bišu vaska produkcijas vai Slepenā Dārza rotām. Vīrišķīgu bārdu īpašnieki novērtēs Silmachy remedies kopšanas līdzekļus, bet īstas dāmas Ineses Martinsones darinātos ādas aksesuārus. Iespējams pasūtīt skaistas Intas Laizānes darinātās rotu kastītes. Iepriecini mīļos un uzdāvini kādu no dāvanu kartēm atpūtai pirtī Lejasmārtiņi vai ekskursiju Baldones observatorijā. Pārdošanā ir arī krūzītes ar vēsturiskām bildēm un apdrukāti krekliņi.

 

Pārdošanā ir arī gaumīgas Daigas Dilbo darinātās pirts cepures, Katerinas Brāles veidoti dažādi tematiski dekori un cepurītes, kā arī īpaši svētku laikā aktuāli - Ineses Andersones veidoti konfekšu pušķi. Veikalā gan konfekšu pušķus nav iespējams iegādāties, bet apskatīt paraugus gan.

Stendā "Ražots Baldonē" atradīsi vienuviet vietējo amatnieku darinājumus par draudzīgām cenām un dažādām gaumēm. Lieliska dāvana mīļajiem vai jauka atmiņa par labi pavadīto laiku Baldonē! Paņem gabaliņu Baldones sev līdzi!

Stends atrodas Ziedu veikalā, Rīgas ielā 67.

Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai 7:45-19:00, sestdienās 9:00-18:00, svētdiena-brīvdiena.

Bildes no atklāšanas pasākuma šeit.A. Solovjova medus un citi bišu produkti

Bitenieks Aleksejs Solovjovs piedāvā iegādāties dažādu veidu medu, bišu maizi, propolisu un citus bišu produktus. A.Solovjovs saņēmis Latvijas biškopības biedrības II pakāpes godalgu "Latvijas garšīgākais medus 2014".
No maija līdz septembrim iesakām pie bitenieka pieteikt ekskursiju, kuras laikā iespējami demonstrējumi par bitenieka darbu dravā apvienojumā ar saistošu stāstījumu par bitēm un biškopību. Pirms ierašanās, lūdzu, piesakieties zvanot!

 Kontakti

"Ieloki", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125
+371 29 869 284 (Aleksejs)
LAT: 56.6948, LON: 24.3187


Medus piparkūkas

Ilona Grāvere-Grāvniece ir mājražotāja, kura ražo gardas un interesantas pēc izskata medus piparkūkas. Tās atšķiras ar glazēšanas tehniku, kā arī mūsdienīgu un pat izglītojošu vizuālo noformējumu.

Iespējams pasūtīt piparkūkas ar tādu vizuālo noformējumu, kāds atbilstu Jūsu idejām un vēlmēm - uzņēmuma logotipu, ciparus un burtiņus bērniem, jebkāda veida pašu zīmētu vai izveidotu ideju.

Piparkūkas parasti asociējas ar Ziemassvētku laiku, bet tās iet pie sirds un turpina iepriecināt gardēžus visa veida svētkos un pasākumos cauru gadu. Lai labi garšo!

Kontakti

Vēju iela 4, Baldones lauku teritorija, Baldones novads, LV-2125
+371 26 009 661 (Ilona)
i.g.g@inbox.lvKūpinātas gaļas produkti

I/K "GBR" ir karsti kūpinātas gaļas produktu ražotājs. Cūkgaļas krūtiņa, karbonāde un speķis, vistiņas, vistu spārniņi un šķiņķīši tiek kūpināti ar alkšņa malku pēc senlatviešu metodēm ar alkšņa malku. Sortimentā ietilpst arī dūmdesas, vītinātās desas, servelāde, asinsdesas un čehu aknu desas. 

Produkcijas ražošanā tiek izmantotas Latvijā audzētas izejvielas: cūkgaļa,  vistas gaļa, liellopu gaļa un ķiploki. Produkciju iespējams iegādāties ražotnē, tepat Baldonē, kā arī gadatirgos un pilsētu svētku tirdziņos visā Latvijā.

Kontakti

„Meldri”, Baldone, Baldones novads, LV-2125
+371 22 820 013 (Raitis)
ikgbr@inbox.lv


Bioloģiskā saimniecība PAKALNI 

Z/S "Pakalni" nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību - audzē dārzeņus bez ķīmijas un minerālmēslojuma (kartupeļi, burkāni, galda bietes, kāposti, sīpoli, ķiploki u.c.). Katru gadu saimniecība iziet sertifikāciju un iegūst Valsts SIA "Sertifikācijas un testēšanas centra" sertifikātu, kas apliecina, mūsu saimniecības atbilstību visām bioloģiskas produkcijas ražotāja prasībām. Saimniecībā strādā 2 cilvēki - īpašnieks Aivars Zilgalvis un viņa sieva Ina Nereta. Sezonas darbos tiek pieaicināti palīgi.
ZS "Pakalni" produkcija ir atrodama Rimi "Klēts" zemnieku lauku labumu veikalos, kā arī eko veikalā "Dabas Dobe" Rīgā, Brīvības gatvē. Katru pavasari pārdošanā ir sertificētas Eko bērzu sulas.

Esat laipni lūgti saimniecībā iegādāties bioloģiski audzētus dārzeņus! Pirms ierašanās, lūdzu, piesakieties zvanot.

Kontakti

"Pakalni", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125
+371 22 837 972 (Ina)
+371 26 551 148 (Aivars)
zs.pakalni@inbox.lv
www.pakalni.lv
LAT: 56.6823, LON: 24.3785


Naudiņš mācās saprast naudu

Grāmatiņa bērniem „Naudiņš mācās saprast naudu”

Divas autores Jolanta un Kristīne (Kristīne dzīvo tepat Baldonē) – mammas un finanšu jomas ekspertes ar milzīgu vēlmi padarīt pasauli labāku, izaudzinot finansiāli veiksmīgāku jauno paaudzi, ir izdevušas grāmatiņu 5-10 gadus veciem bērniem „Naudiņš mācās saprast naudu”, kā arī aizsākušas kustību Bērniem par naudu.
Līdzko bērns ir iepazinis ciparus un izrāda interesi par naudu, vecākiem būtu jāsāk ar viņu par to runāt. Bērns agrāk iepazīsies ar naudu, agrāk iemācīsies pieņemt lēmumus, agrāk pieļaus pirmās kļūdas un jau pieauguša cilvēka dzīvē ieies sagatavotāks.Grāmatiņā „Naudiņš mācās saprast naudu” divi zēni Naudiņš un Jautriņš nokļūst viņiem līdz šim svešajā naudas pasaulē un dodas aizraujošā ceļojumā, iepazīstot kabatasnaudu, bankomātu, budžetu, cenas, tērēšanu un krāšanu, izvēli un daudz ko citu no sarežģītās finanšu pasaules. Tā kā grāmatiņu caurstrāvo moto, ka labi ir zināt, bet vēl labāk ir zināt un darīt, vecāki tiek aicināti lasīt šo grāmatiņu kopā ar saviem bērniem, veltīt laiku sarunām, atbildēt uz neskaitāmajiem bērnu jautājumiem!

Kā palīgi grāmatiņas ideju ieviešanai dzīvē ir:
lipīga dziesmiņa „Labi lasīt grāmatas”, kura palīdzēs bērnos radīt vēlmi lasīt grāmatas;
krājkasīte ātrajiem tēriņiem un lielajam pirkumam, kura palīdzēs apgūt pirmās krāšanas iemaņas;
elektronisks atbalsta materiāls vecākiem, kurā atrodamas atbildes uz neskaitāmajiem bērnu „kāpēc”;
kustība Bērniem par naudu, kurā autores dalās ar dažādām atziņām, bloga ierakstiem un informāciju, cerot uz sekotāju iesaisti tēmas aktualizēšanā sabiedrībā.

Vairāk par grāmatiņu, tās autorēm un lasītāju atsauksmes pieejamas:  ww.berniemparnaudu.lv
Kustība Bērniem par naudu Facebook: @BerniemParNaudu
Dziesmiņa „Labi lasīt grāmatas”: https://www.youtube.com/watch?v=VCpMx6TEanA
Grāmatiņu iespējams iegādāties http://www.berniemparnaudu.lv/iegadaties/, stendā „Ražots Baldonē” un Jāņa Rozes grāmatnīcās.

Kontakti:
Kristīne Vilcāne
29473372; berniemparnaudu@gmail.com

 
Foto no grāmatas atklāšanas svētkiem