A+ A

Velo vakars Baldonē pulcē vairāk kā 70 dalībnieku

20.07.2020
Drukāt

Tie bija 25 kilometri Baldones, tās vēstures un vasaras vakara saules. 16.jūlijā, Velo vakars Baldonē, pulcēja vairāk kā 70 lielu un mazu velobraucēju. Tik apmeklēts šāda veida pasākums nav bijis vairākus gadus. Mums, tūrisma jomas pārstāvjiem, par to ir neizsakāms prieks!

Velobraucienu vadīja profesionāla Baldones novada gide Zane Ulmane, kura jau gadiem interesējas tieši par Baldones vēsturi un ir Baldones novada tūrisma attīstības biedrības dibinātāja. Ar vēstures entuziasta un vēsturisko priekšmetu “mednieka” Jura Jeršova palīdzību, gide papildināja ieplānotā velobrauciena maršrutu ar interesantiem stāstiem par iekļautajām vietām – Morisona kalnu, Ulru senkapiem, Stūru dzirnavām, Ibenetes muižu, Dzelzāmuru (izrādās, ka tā ir sena un nozīmīga vieta hercoga Jēkaba laika Kurzemē), Bernestu un Priedes krogiem.

Pasākums noslēdzās netālu no Baldones pilsētas stallī “Bērītis”, kur Māra un Rihards Dakari uzņēma velobraucējus savā sētā. Saimnieki cienāja ar uz uguns vārītu zupu un pašceptu maizi. Saimniece Māra Dakare stāstīja par “Ezernieku” simtgadīgās mājas vēsturi, notikumiem, kā arī savu stalli. Ar staļļa draudzīgajiem zirgiem jaunākos dalībniekus iepazīstināja un veda izjādēs Māras meitas. Stallis arī ikdienā aicina ciemiņus svētkos un ikdienas atpūtā. Vairāk @Stalli Bērītis Facebook profilā.

Sadarbībā ar Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punktu nākamgad plānojam pagarināt maršrutu līdz Skaistkalnei un izdot kopīgu ceļvedi, lai arī Jūs, kas pasākumā nepiedalījās, varētu šo maršrutu izbraukt patstāvīgi.

Īpašs sveiciens un paldies Baldones novada pašvaldības policijai un Elīnai Beātei Jeršovai par velobrauciena kolonnas vadīšanu. Paldies arī velobraucējiem par labajām atsauksmēm. Tagad zinām ko darām pareizi, lai varam turpināt. Ja arī Jums ir kāda ideja, kur doties ar velosipēdu – organizējamies un braucam!

Foto galerija

Irina Sietiņa

Baldones novada tūrisma organizatore