A+ A

Pārgājiens Baldonē ar skautu vadītāju Ivo Odīti

23.07.2020
Drukāt

25. jūlijā plkst. 10.00 no Riekstukalna galvenās ēkas dosimies meža piedzīvojumā uz Lejas ezeru un Sakaiņa pilskalna apkārtni kopā ar Ivo Odīti – skautu vadītāju. Kurš gan cits, ja ne skauts var iemācīt pareizi kurt uguni un uzcept skautu maizi? Kā uzcelt šelteri un kā pareizi izvēlēties vietu, kur uzcelt telti? Un, ja nav telts, bet ir tikai brezents, ko tad? Dodies 10 km garajā pārgājienā un izbaudi kaut nelielu daļiņu no tā, ko nozīmē skautu kustība, kurā ir 54 miljoni jauniešu visā pasaulē.

Aicināts ikviens, kam patīk doties dabā un izzināt jaunas lietas par dabu un būšanu dabā. Maršruts būs 10 km garš ar diezgan garām atpūtas un izziņas pauzēm. Uzkāpsim Riekstukalna tornī, iziesim kādu mazāk pazīstamu taku un ieraudzīsim Riekstukalna zinātniskās pilsētiņas noslēpumus, iegriezīsimies Baldones muzejā Mercendarbes muižā un Lejasezerā, kur ēdīsim auksto zupu un mācīsimies āra dzīves prasmes, kas noder dodoties mežā. Atpakaļceļā noskaidrosim mazliet par orientēšanos un padzersimies no Meža avota.

Pasākuma ilgums būs ap 4-5 stundām. Apstākļi un temps būs piemērots gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Veiksmes atslēga pārgājienā vienmēr ir apavi un apģērbs – izvēlies tos atbilstoši laikapstākļiem. Līdzi jāņem ūdens un kāds našķis, lai iestiprinātos! Ja ir vēlme uz ugunskura ko pacept, tas arī ir noteikti jāņem līdzi.

Uz tikšanos!

Iepriekšējā reģistrācija šeit

 

Irina Sietiņa

Tūrisma organizatore