A+ A

Top pārgājienu maršruts “Baldones stāstu takas”

30.04.2020
Drukāt

Baldonieši, kuri dodas baudīt pastaigas mežā, droši vien jau ir pamanījuši uz kokiem krāsotas sarkanas un zilas pēdiņas. Krāsojums apzīmē divus tūrisma maršrutus, kas 2018. gadā tika izstrādāti Baldones novada domes Attīstības nodaļā. Maršruta marķēšanas darbi mežā ir gandrīz pabeigti, savukārt pilsētvidē un apbūves teritorijās jau tuvākajā laikā tiks uzstādītas norāžu plāksnītes. Lai arī dabā vēl trūkst koka korādes un stendu, iedzīvotāji aicināti iziet maršrutu jau šajā svētku laikā (ievērojot visus Covid 19 drošības pasākumus). Lai lieliskas brīvdienas! Lasīt tālāk>>>

Maršrutam tiks veidots izglītojošs audiogids ar nosaukumu “Baldones stāstu takas”, un tajā tiks iekļauti 16 stāsti par Baldoni, tās vēsturi, arhitektūru un dabu. Katram stāstam atbilstoši tiks izvietots vai atjaunots jau esošs stends, kas maršruta gājējam, izmantojot viedtālruni, sniegs informāciju par apskates objektiem.

Abi maršruti šobrīd sākas un beidza pie Baldones Sv. Miķeļa baznīcas. Ja sekosiet sarkano pēdiņu marķējumam, dosieties pa “Baldones stāstu taku” lielo loku, kas ir apmēram 15 km garš un ietver 15 apskates objektus. Savukārt sekojot zilajām pēdiņām, veiksiet “Baldones stāstu takas mazais loks”, kas ir 7,5 km garš un ietver 7 apskates objektus. Mazais loks ir izbraucams arī ar divriteni. Maršruts marķēts pret pulksteņrādītāja virzienu. Skatiet karti ar maršrutos iekļautajiem objektiem!

Lielajam lokam (sarkanās pēdiņas) nomarķēts posms: Ķeguma prospekts (GPS 56.74143, 24.41507) – Mercendarbe – Lilliju ezers – Riekstukalns – Pladu purvs – Zaļā iela (GPS 56.74784, 24.39685).

Lielajam lokam Mercendarbes muižas tuvumā ir 1,5 km garš atzars – tas ir Pirmā pasaules kara dzelzceļa līnijas uzbērums, kuru esat laipni aicināti iziet. Uzbēruma reljefs ir samērā labi saskatāms dabā.

Pladu purvā šobrīd ir 40 m garš posms, kurā Baldones dūņas ir pāri potītei – laikā, kad top šis raksts, domājam, ko darīt, lai gājēji iziet šo nelielo posmu sausām kājām.

Lielā loka maršrutam ir divas meža takas, kas ar sarkanām pēdiņām ir marķētas abpusēji. No Zaļās ielas ieejas mežā, sekojot sarkanajām pēdiņām, ir iespējams aiziet līdz LU observatorijai un atpakaļ. Līdzīgi no Ķeguma prospekta līdz Mercendarbes muižai un atpakaļ var iet gan ar kājām, gan izbraukt ar divriteni – arī šis posms ir marķēts abpusēji.

Mazajam lokam (zilās pēdiņas) nomarķēts posms: Ķeguma prospekts (GPS 56.74143, 24.41507) – Doļu kalns – Parka iela līdz Blaumaņa ielas krustojumam.

Gājēju ērtībām mežā tiks uzstādītas koka norādes.

Maršruta Google karte ir atrodama šeit.

Kartes punktiem pievienotas saites uz objektu aprakstiem.

Izsaku pateicību privātīpašniekiem, kuri ļāvuši maršrutam iet caur savu īpašumu. Liels paldies priekšsēdētājam Raimondam Audzeram, kurš aktīvi iesaistās maršruta tapšanas procesā, kā arī a/s “Latvijas valsts meži” komandai, kas sniedz konsultācijas maršruta ieviešanas gaitā.

Baldones mežu apmeklētāji tiek aicināti – ko paņem, to aiznes. Vai, ja ieraugāt kādu atkritumu mežā, nepaejiet tam garām, bet iznesiet to ārā no mūsu skaistā Baldones meža!

Aicinu visus, kurus interesē tūrisma un rekreācijas attīstība Baldonē un kuri vēlas iesaistīties šajā radošajā un izaicinājumiem pilnajā procesā, dot ziņu uz turisms@baldone.lv. Jautājumiem - 28692654.

Tiklīdz maršruta labiekārtošanas darbi tiks virzīti uz priekšu, sniegsim ziņas par paveikto. Plašas ainavas, skaisti meži, Baldones dūņu atradnes, mīlīgs ezeriņš – tas viss un daudz kas cits jūs gaida Baldones takās!

 

Irina Sietiņa

Tūrisma organizatore