A+ A

Baldone kokļu skaņās

13.03.2020
Drukāt

Projekta „Baldone kokļu skaņās” rezultātā tapa 5 nelielas muzikālas filmiņas, kas tika apkopotas DVD formātā, kura atklāšanas svētki notika 29.februārī Baldones kinoteātrī. Piedāvājam noskatīties 4 no pieciem. Piektais taps nākamajā gadā - ziemas laikā.

Par projektu paši 'Dzītari" raksta tā: "Bieži vien jaunas vietas, kur dzīves ceļi mūs neviļus aizved, mēs prātā paturam ar zināmām asociācijām, tēliem vai noteiktām sajūtām. Ļoti nozīmīga loma pilsētas atpazīstamībai ir pašreklāmai, kas tiek veidota caur noteiktiem tēliem, zīmoliem vai sižetiem. Baldones kokļu ansamblis „Dzītari” ir izveidojis savu stāstu - citādu, neierastu. Stāstu par Baldoni, paskatoties uz to caur ne tik ierastu rakursu – caur kokles skaņām."

Vesela gada garumā kokļu ansamblis „Dzītari” caur dažādām mūzikas noskaņām centās ievīt Baldoni kokļu skaņās, parādot savu pilsētu dažādos gadalaikos no dažādiem skatupunktiem, katram gadalaikam izvēloties vienu centrālo pilsētai, novadam raksturīgo objektu ap kuru tika veidots stāsts. Projektā piedalījās arī Baldones jaunie koklētāji – bērnu kokļu studija „Dzītari” un Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas kokļu ansamblis „Stīgo”. AICINĀM NOSKATĪTIES VIDEO!

Ne katra pilsēta var lepoties ar tik veiksmīgu un senu kokļu tradīciju, kāda tā ir Baldonei. Tādēļ radās iecere par stāstu - stāstu par Baldoni un kokli. Kokle jau daudzus gadu desmitus ir cieši saistīta ar Baldones pilsētu. Baldones koklētāji vienmēr ir bijuši pamanīti, ievēroti un augstu novērtēti. Baldones un kokles vārds ir locīts vairāk nekā 20 dažādās valodās – mūsu kokles ir skanējušas gan greznās baznīcās, gan vērienīgās koncertzālēs, gan krāšņos festivālos, gan dažados Latvijas valsti prezentējošos diplomātiskos pasākumos. Un nu jau gadiem ejot kokle ir kļuvusi par tādu kā nelielu Baldones vizītkarti.

Visi baldones tūrisma objekti atrodami Baldones novada mājaslapas tūrisma sadaļā.

Kokļu ansamblis "Dzītari" - Dzimtā valoda

Kokļu ansamblis "Dzītari" - Tu esi man

Kokļu ansamblis "Dzītari" - Tautiskā

Kokļu ansamblis "Dzītari" - Aizej lietiņ

 

 

 

Radošā grupa (īpašs prieks – visi baldonieši!):

Video: Mārtiņš Logins

Skaņa: Dzintars Briedis

Montāža: Guntis Drevinskis

Dizains: Reklāmas darbnīca 99ABC

 

Projekta „Baldone kokļu skaņās” vadītāja

Inta Rēvolde