A+ A

Norisinājies pirmais ceļojumu stāstu vakars Mercendarbes muižā

25.02.2020
Drukāt

20. februārī Mercendarbes muižas svinību zāle bija pilna – no Baldones, Rīgas un citām apkārtnes pilsētām bija sabraukuši ceļošanas entuziasti, lai dzirdētu, kā gājis “Baikal 4x4 Expedition 2019” dalībniekiem viņu piedzīvojumā. Ceļotāji ar auto devās līdz Bailkālam, tam apkārt un atpakaļ uz Latviju, ceļā pavadot gandrīz mēnesi un veicot 17 200 kilometrus.

Baldones novada Tūrisma informācijas punkts pasākumu rīkoja ar diviem mērķiem. Pirmkārt,  radīt vidi, kurā cilvēki varētu iegūt informāciju, pieredzi un iedvesmu tāliem ceļojumiem uz Krieviju. Pasākuma iecere ir popularizēt Mercendarbes muižu kā vietu, kurai ir potenciāls viesu uzņemšanai un pasākumu rīkošanai.  Apmeklētāji varēja apskatīt Baldones muzeja ekspozīciju un Baldones starptautiskā mākslas plenēra gleznu izstādi, baudīt tēju un gardu kliņģeri un saņemt informāciju par Mercendarbes muižas piedāvātajiem pakalpojumiem.

Protams, pasākuma nagla bija Baikāla ekspedīcija. Stāsts bija ļoti aizraujošs – te būs daži fakti, ko noskaidrojām, klausoties Normana Graustiņa, Jāņa Elsta un Alberta Ziemeļa stāstos.

Krievijas lielās pilsētas ir ļoti sakoptas, bet lauku ciematiņos pat galvenā – Ļeņina – iela mēdz būt zālē iebrauktas sliedes. Jo lielāka pilsēta, jo lielāka birokrātija – jo tālāk no pilsētas, jo lielāka sirsnība. Ierobežojumi alkohola lietošanai ir divreiz stingrāki nekā Latvijā. Tūkstošiem kilometrus gari labi ceļi mijās ar tādiem, kas nav ne taisīti, ne remontēti. Krievijā ir vietas, kur, braucot veselu dienu, ainava nemainās ne par mata tiesu – tikai slapjā pļavā augoši bērziņi. Šajās teritorijās vasarā savairojas neiedomājami daudz odu un knišļu, kas pamatīgi apgrūtina dzīvi. Baikāla ezers ir ārkārtīgi skaists, it sevišķi ainavas no Oļhonas salas. Neskatoties uz to, ka Krievijā jau labu laiku valda brīvs tirgus, daudzos gadījumos attieksme ir neizprotama, gluži kā teicienā: “Krieviju ar prātu neizprast...”  

Paldies stāstniekiem par interesanto stāstu! 

Irina Sietiņa

Tūrisma organizatore

Foto: Irina Sietiņa