A+ A

Pārgājiens pa vēsturiskajā kūrorta takām

30.09.2019
Drukāt

21. septembrī, rudenīgā sestdienā norisinājās pārgājiens “Pa Baldones vēsturiskajā kūrorta takām un ne tikai…”. Pavisam bijām 35 gājēji un baudījām maršrutu, kuru izstrādāja tūrisma organizatore Sandra Puncule 2018. gadā. Nu jau maršruts ir kļuvis par Baldones klasiku, jo tas iekļauj gandrīz visus apskates objektus, kas saistās ar Baldones kūrorta vēsturi.

Pārgājienā redzējām gan Ceriņu parku, gan savulaik ekskluzīvās kūrorta vasarnīcas. Redzējām purvu pie Ķeguma prospekta, kur kādreiz ņemtas Baldones dūņas. Interesanti bija uzzināt, ka mežs pretī dūņu purvam 30. gadu otrajā pusē bija sadalīts apbūves gabalos un tika plānota jaunā sanatorijas korpusa būvniecība. Ejot cauri mežam šķērsojām Skarbes-Mercendarbes ceļu, kur uzzinājām par 1. pasaules kara vācu dzelzsceļa līniju tīklu, kura paliekas dabā redzamas vēl šodien. Ceļš turpinājās uz Mercendarbes muižu, kas ir Baldones novada kultūrvēsturiski senākais objekts. Muižā pārgājieni baudīja zupu un apskatīja Baldones muzeju. Tālāk devāmies pa 850 metrus garo Liepu aleju, kas ir valsts nozīmes dabas piemineklis, tālāk gar Riekstukalna dienvidu nogāzi uz Pladu purvu, kuru izmantoja dūņu ieguvei no 60. līdz 90. gadiem. Pārgājienam tuvojoties noslēgumam vēl izbaudījām pēdējos soļus pa meža taku, kas aizveda mūs atpakaļ pilsētā un Balto pili – kādreizējo virsmežziņa Mickēviča māju. Pa Pasta ielu devāmies atpakal uz Ceriņu parku, uzņemot kopbildi “Mīlestības” kalniņā un pieturot pie Baldones pasta nodaļas ēkas un bijušās kūrvietas direkcijas. Pārgājiens noslēdzās Ceriņu parkā pie skulptūras “Vāverīte” – Baldones simbola.

Paldies dalībniekiem, kas nenobijās lietus un Zanei Ulmanei no Tūrisma attīstības biedrības par saturīgo stāstījumu! Tie, kas netika, nebēdājiet, šāda veida pasākumi būs vēl!

Irina Sietiņa

Sabiedrisko attiecību un tūrisma speciāliste

  Foto: Irina Sietiņa