A+ A

21. septembrī notiks pārgājiens "Pa senajām Baldones kūrorta takām, un ne tikai…"

06.09.2019
Drukāt

Sestdien, 21. septembrī, aicinām uzzināt ko vairāk par Baldoni, piedaloties pārgājienā-ekskursijā gan baldoniešus, gan novada viesus! To vadīs Baldones vēstures eksperte Zane Ulmane no Baldones tūrisma attīstības biedrības.

Ekskursijas sākums plkst. 10.00 Ceriņu parkā Baldonē. Lasiet vairāk!

Ap 14 km garais maršruts sastāvēs no divām daļām, katra apmēram 6 - 7 km gara. Ceļš sāksies Ceriņu parkā pie sēravota, kas ir Baldones kūrorta stāsta atslēgas vieta – te plūst Baldones sēravotu caur trīs skulptūru strūklakām – “Vāverīte, “Ķirzaciņa” un Māra”. Tālāk dosimies pa Krasta ielu, Tilta ielu Noskaidrosim sanatorijas tiltiņa vēsturiskā nosaukuma iespējamo izcelsmi un aplūkosim bijušo vasarnīcu arhitektūru. Tālāk Ķeguma prospekts, Dūņu purvs ar vēsturiskajām dūņu ieguves vietām, Jēzīšu kalna pakāje, I pasaules kara dzelzceļa fragments un Baldones lielākā vēsturiskā ēka -Mercendarbes muiža.

Muižā – garda pusdienu pauze ar rudens zupu, kā arī  muižas un muzeja ekspozīcijas apskate.

Maršruta otrajā daļā dosimies gar Riekstukalna dienvidu pakāji uz Pladu purvu, kas ir vēsturiskā dūņu ieguves vieta, gar tā malu pa meža takām dosimies uz Baldones pērli - Balto pili. No tās pa Pasta ielu gar Mīlestības kalniņu atgriezīsimies Ceriņu parkā.

Kopējais ekskursijas laiks ir apmēram sešas stundas. Maršruts ir viegls, taču atsevišķas vietas Pladu purvā var būt nedaudz izaicinošas, jo būs jāpārvar  neliels ūdens šķērslis pa baļķi vai mazu laipiņu. Maršrutu var iet arī pa daļām – līdz Mercendarbes muižai vai no tās.

Lai ekskursija sagādātu prieku, lūdzam ņemt līdzi dzeramo ūdeni, vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un, ja nepieciešams, paķert līdzi arī maiņas apģērbu. Kāju ērtībām – slēgtie apavi.

Pieteikties var, rakstot e-pastu uz turisms@baldone.lv, vai zvanot pa tālruni 28692654. Pieteikšanās – līdz 18. septembrim, vietu skaits ierobežots!

Piesakoties lūdzam norādīt, kāds maršruts izvēlēts – 7 vai 14 km, kā arī par to, vai būs nepieciešams transports atpakaļceļam.

Pasākums ir bez maksas, to rīko Baldones novada tūrisma informācijas punkts.

 

Informāciju sagatavoja:

Irina Sietiņa
Sabiedrisko attiecību un tūrisma speciāliste

Zane Ulmane
Baldones Tūrisma attīstības biedrības biedre