A+ A

Laivu braucieni pa Misu

13.03.2019
Drukāt

Baldones novada Tūrisma informācijas punkts un Olaines novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centru un laivu operatoru "Jeņču laivas" aprīlī rīko laivu braucienus-ekspedīcijas. Šopavasar iecerēti veseli trīs braucieni, un visos dosimies iekarot jauko upi Misu.

6. aprīlī ekspedīcija MISA I. Viesu nams “Satekas” – A7 šoseja (posma garums aptuveni 20 km)

  • Pulcēšanās vieta - pie Ķekavas novada TKC, Rīgas ielā 26, Ķekavā, plkst. 9.
  • Ap pusdienas laiku (aptuveni plkst. 13) pikniks ar līdzpaņemtajām maizītēm un tēju/kafiju.
  • Ap plkst. 17 brauciena beigas pie A7 šosejas. Noslēgumā silta zupa.

13. aprīlī ekspedīcija MISA II. A7 pie Dzērumiem – Dabas zirgi (posma garums aptuveni 13 km).

  • Pulcēšanās vieta – pie Ķekavas novada TKC, Rīgas ielā 26, Ķekavā, plkst. 10.
  • Ap pusdienas laiku – pikniks ar līdzpaņemtajām maizītēm un tēju/kafiju.
  • Ap plkst. 16 brauciena beigas pie Dabas zirgiem. Noslēgumā silta zupa.  

20. aprīlī ekspedīcija MISA III. Plakanciema tilts – Dalbes tilts (posma garums aptuveni  19 km).

  • Pulcēšanās vieta – pie Ķekavas novada TKC, Rīgas ielā 26, Ķekavā, plkst. 9.
  • Ap pusdienas laiku – pikniks ar līdzpaņemtajām maizītēm un tēju/kafiju.
  • Ap plkst. 17 – brauciena beigas  pie Dalbes tilta. Noslēgumā silta zupa.

Vispārēja informācija

Braucienos var piedalīties arī ar savām laivām. Vēlams saģērbties silti un vilkt mugurā ūdensnecaurlaidīgas drēbes, jo aprīlī laiks ir mainīgs un izbrauciena dienā tikpat labi var būt gan silti, gan arī vēsi, lietaini vai pat snigt. Ja būsiet paņēmuši līdzi kādu siltāku džemperi un lieku drēbju kārtu, cimdu pāri un gumijas zābakus, pat visnejaukākie laikapstākļi jums būs draudzīgi. Noteikti  paņemiet līdzi dzeramo ūdeni, tēju vai kafiju termosā,  maizītes un kādu našķi, jo enerģijai tas noderēs. Vēl var rasties jautājums par to, ko darīt ar lieko drēbju kārtu un citām mantām, kurām nav ieteicams samirkt. Laivu operators nodrošina ne vien laivu, bet arī airus, peldvesti un ūdensnecaurlaidīgu maisu, kurā droši var uzglabāt visas mantas. Bez mobilā telefona droši vien neiztikt, jo gan jau gribēsiet iemūžināt kādu mirkli, taču bankas karti, planšeti u.tml. lietas gan šoreiz vēlams atstāt mājās. Katrā braucienā paredzēti pāris pārtraukumi un noslēgumā - silta zupa.

Kāpēc ieteicams braukt ar laivu?

Pirmkārt, tā ir iespēja pabūt svaigā gaisā, dabas tuvumā. Otrkārt, tā ir iespēja viegli izkustēties. Treškārt, airēt ar kanoe airiem nepavisam nav sarežģīti. Pieredze rāda, ka to ātri iemācās pat bērni. Ceturtkārt, izbrauciens ar laivu ir lielisks pasākums ģimenei, kas iepriecina pat visdrūmākos skeptiķus un saliedē tos, kuri mēdz pastrīdēties.

Izmaksas

Divvietīga un trīsvietīga kanoe laiva paredzēta 2 pieaugušajiem vai attiecīgi - 2 pieaugušajiem un 1 bērnam. Laivas nomas maksa ir  23.00 EUR. Var iznomāt arī divvietīgus kajakus, to nomas cena ir 25.00 EUR. Iespējams nopirkt arī abonementu uz visiem laivu braucieniem par 50.00 EUR (jebkura tipa laivai). Transports uz maršruta sākumu un no galapunkta atpakaļ - 2,00 EUR katrai personai. Transports  dodas ceļā no Ķekavas novada TKC, Rīgas ielā 26. Pieteikumi jāsūta uz e-pastu turisms@kekava.lv, tajā norādot laivas veidu (vietu skaitu), dalībnieku vārdu un uzvārdu, bērnu vecumu un kontakttālruni. Vairāk informāciju par laivu braucienu varat noskaidrot, zvanot uz +371 2701 7333.

Par apmaksu

Pieejami 11 divvietīgie vai trīsvietīgie kanoe, un tie paredzēti vai nu 2 pieaugušajiem, vai 2 pieaugušajiem un 1 bērnam, kā arī 18 divvietīgie kajaki un 3 busiņi (katrā 8 vietas).

Apmaksa jāveic uz SIA "Flordeko",  A/S Swedbank, konts LV82HABA0551036051792;  konts LV82HABA0551036051792.

 

Informāciju sagatavoja
Diāna Spertāle
Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra
tūrisma organizatore