A+ A

Rudenīgā noskaņojumā tiek noslēgta tūrisma sezona Baldonē

30.09.2018
Drukāt

Šī gada 29. septembrī norisinājās tūrisma sezonas noslēdzošie pasākumi: “Ekspedīcija Nr.2-pārgājiens” un naksnīgais velo brauciens “NightRide Baldone”, kopā pulcējot 60 dalībniekus.

Pirmais pasākums, kas iesākās dienas pirmajā pusē - “Ekspedīcijā Nr.2 – pārgājiens” veda pa Baldones pārgājienu takas lielo loku – sporta komplekss – tirgus laukums – Ceriņu parks – Krasta ielas pansijas – Dūņu purvs – Mercendarbes muiža – Lilijas ezers – skatu tornis – atpūtas komplekss “Riekstukalns’’ – Pladu purvs – Baltā pils – pilsētas centrs – sporta komplekss.  Gleznainas dabas ainavas, aizraujošus stāstus, pārsteigumus  un sportiskas aktivitātes dalībnieki baudīja aptuveni 20 km garā pārgājienā.  Rudenīgā gaisotnē un pozitīvā noskaņojumā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar pārgājiena takas konceptu, jaunajiem tūrisma objektiem, tā pat arī dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar vēstures objektiem, piemēram, pansijām Krasta ielā un Baldones vēstures patstāvīgo ekspozīciju Mercendarbes muižā. Dienas otrā pusē dalībniekiem bija iespēja  baudīt rudens zupu  atpūtas kompleksā “Riekstukalns’’ un klausīties Erasmus+ Starptautiskā brīvprātīgā darba projekta dalībnieku no Spānijas un Francijas stātos par starptautiskā  brīvā darba pieredzi un pieredzi Latvijā.  Kamēr pieaugušie klausījās stāstos, mazākie ekspedīcijas dalībnieki baudīja vasaras atrakcijas.

Otrā pasākuma laikā pl.21.00,  noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu un atklājot Eiropas jaunatnes informācijas tīkla EURODESK rīkoto kampaņu TIME TO MOVE, norisinājās naksnīgais velobrauciens pa Baldones ielām NightRide Baldone. Piedaloties aptuveni 25 dalībniekiem vienas stundas laikā naksnīgajā velobraucienā tika nobraukti 13 kilometri, iepazīstot pilsētu naktī. NightRide kustība eksistē visā pasaulē. Brauciena būtība ir dalībnieku brīvi izvēlētā maršrutā nakts laikā doties velobraucienā pilsētvidē. Naksnīgais velobrauciens Baldonē norisinājās jau otro reizi un šoreiz pulcēja dažāda vecuma dalībniekus. Brauciena laikā tika apmeklēts jaunais stadions, Baltā pils, Ceriņu parks un Vanagkalna estrāde.

Paldies Baldones muzeja vadītājai Anetei Braufmanei par stāstiem un izveidoto ekspozīciju Mercendarbes muižā, Aijai Andersonei par Baldones sajūtu takas popularizēšanu, kā arī Ligitai Dolmatovai, Irinai Sietiņai un Līgai Dāboliņai par iesaistīšanos pasākumā.

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem par kopā būšanu un izturību!

FOTO NO PASĀKUMA

Rakstu sagatavoja
Tūrisma organizatore Sandra Krūmiņa
un jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs