A+ A

Tūrisma sezonas atklāšana un “Muzeju nakts” Baldonē

24.05.2018
Drukāt

Šī gada 19. maijā Baldonē norisinājās aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākums un Muzeju nakts “Šūpulis” pasākums, kopā pulcējot vairāk kā 130 dalībniekus.

Jau otro gadu pēc kārtas tūrisma sezonas atklāšana un Muzeju nakts Baldonē norisinās vienā dienā. Šī gada Muzeju nakts tēma “Šūpulis” atspoguļojās aktivitātēs visas dienas garumā - pārgājienā atklājām dabas dziesmu un Baldones vēstures šūpuli, filma “Baltu ciltis”, vēstīja par mūsu nācijas saknēm, savukārt izstādē “Kokles stāsts” iepazinām vēstures nesēju un vienu no latviešu senākajiem mūzikas instrumentiem – latviešu tradicionālo kokli.

Šogad, pavasarīgā laikā un noskaņojumā, dienu iesākām ar 8 km garu pārgājienu-ekspedīciju “Baldone – Mercendarbes muiža”, kura laikā Baldones muzeja vadītāja Anete Braufmane pastāstīja par bijušajām Baldones pansijām un ievērojamiem objektiem kūrorta laikā. Latvijas dabas muzeja ornitologa Dmitrija Boiko pavadībā devāmies Baldones mežos, vērojām un iepazinām Latvijas putnus, savukārt Tūrisma organizatore Sandra Puncule pastāstīja par vienu no 1. Pasaules kara dzelzceļa līnijas uzbēruma posmiem un kūrorta laika dziedniecisko dūņu ieguves vietu. Mercendarbes muižas parkā baudījām “Brenča Muzikanti” koncertu un gardu zupu. Pēc koncerta pasākuma dalībnieki tika aicināti uz simtgades filmu “Baltu ciltis”, kas tika demonstrēta divos seansos - plkst. 16.00 un plkst. 18.00. Interesentiem bija iespēja aplūkot izstādes - “Kokles stāsts” un “Transformācija”.

Paldies ornitologam Dmitrijam Boiko, grupai Fricis - “Brenča muzikanti”, Kultūras centra direktoram Gunāram Zeifertam, Zanei Ulmanei un visiem pasākuma dalībniekiem par jauko kopā būšanu! Īpašs paldies Ligitai Dolmatovai par atbalstu un ieguldīto darbu!

Foto no pasākuma.

Pasākumu organizēja un informāciju sagatavoja:

Sandra Puncule
Baldones pašvaldības tūrisma organizatore

Anete Braufmane
Baldones muzeja vadītājas p.i.