A+ A

19. maijā - aktīvā tūrisma sezonas atklāšana un Muzeju nakts pasākums!

16.05.2018
Drukāt

Šogad aktīvo tūrisma sezonu iesāksim 19.maijā ar 8 km garu pārgājienu-ekspedīciju “Baldone – Mercendarbes muiža”.
Pulcēšanās pārgājienam – plkst. 11.30 pie Sporta kompleksa. Maršruta takas vedīs pa Baldones vēstures pieturas punktiem un atklās mūsu dabas dziesmu šūpuli.

Aicinām pārgājiena dalībniekus līdzi ņemt dzeramo ūdeni, tēju vai kafiju termosā,  maizītes un kādu našķi.

Ejot pārgājienā-ekspedīcijā, svarīgi ir parūpēties par savu drošību! Dodoties mežā, aktuāla kļūst aizsardzība pret insektiem, tādēļ iesakām līdzi ņemt pretinsektu līdzekļus, ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un lietot atbilstošus apavus. Tāpat arī drošības pēc aicinām paņemt līdzi lietus mēteļus, lai lietus mūs nepārsteigtu nesagatavotus.

 

Latvijas dabas muzeja ornitologa Dmitrija Boiko pavadībā dosimies pa Baldones mežiem, vērosim un iepazīsim Latvijas putnus, aplūkosim daļu no Baldones kūrorta laika pansijām,  vienu no 1. Pasaules kara dzelzceļa līnijas uzbēruma posmiem un kūrorta laika dziedniecisko dūņu ieguves vietu.
Pēc pārgājiena Mercendarbes muižas parkā baudīsim gardu zupu un plkst. 15.00 “Brenča Muzikantu” koncertu.
Plkst. 16.00 un atkārtoti plkst. 18.00 Mercendarbes muižas otrajā stāvā Muzeju nakts ietvaros interesenti aicināti uz 100gades filmu “Baltu ciltis”, kas vēsta par 13. gadsimta baltu tautām – šūpuli latviešu nācijai.
Papildus muižā būs iespējams aplūkot izstādes – Baldones muzeja izstādi “Kokles stāsts”, kas  vēstīs par mūsu dziesmu šūpuli, vēstures nesēju un vienu no latviešu senākajiem mūzikas instrumentiem – latviešu tradicionālo kokli, kā arī Kristianas Lepses–Kazarjanas gleznu izstādi “Transformācija”. Izstādes apmeklētāji laipni gaidīti līdz plkst. 20:00.

Uz pasākumiem aicina Baldones novada dome sadarbībā ar Baldones Muzeju.

Sandra Puncule
Tūrisma organizatore

Anete Braufmane
Baldones muzeja vadītāja p.i.