A+ A

Mercendarbes muižā norisinājušās tradicionālās Meistaru dienas 2018

10.04.2018
Drukāt

7. aprīlī Mercendarbes muižā norisinājās Meistaru dienas 2018. Pasākums, kurš tiek organizēts jau piekto gadu pēc kārtas, ir ieguvis popularitāti baldoniešu vidū – šogad pasākumu apmeklēja ap 250 interesentu.

 Par godu Latvijas simtgadei interesentiem bija iespēja iepazīties un izzināt vienu no senākajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem un latviskās identitātes nesējiem – tradicionālo  latviešu kokli.

Pasākuma laikā norisinājās kokļu darināšanas meistarklases Arnolda Ziemeļa, kurš ir arī Vislatvijas meistaru dienu “Satiec savu meistaru” dalībnieks, vadībā. Tāpat apmeklētāji varēja piedalīties tādu latviešu instrumentu kā klabekļu, ķibuļu un dūcējpogas veidošanas meistarklasēs.

Pasākuma laikā bija iespējams apmeklēt koncertprogrammu “Radīt.Dzirdēt.Sajust”, kurā piedalījās kokļu ansamblis “Dzītari”, bērnu kokļu studija “Dzītari”, Baldones mūzikas skolas kokļu ansamblis un deju kopa “Luste”.

Vienā no muižas telpām bija iespēja apskatīt izstādi “Kokles stāsts”. Izstādes ekspozīcija atklāja kokles ceļu no tālās senatnes līdz pat mūsdienām, kā tā no sena četrstīgu instrumenta izaugusi līdz modernai, plašai un skanīgai koncertkoklei ar bagātām tehniskām iespējām. Izstādi organizēja Baldones muzejs sadarbībā ar “Kokļu mūzikas biedrību DZĪTARI”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docenti un Latvijas Koklētāju biedrības vadītāju Teiksmu Jansoni-Henkuzeni un ilggadējo koncertkokļu meistaru Imantu Robežnieku.

Visa pasākuma laikā darbojās arī tirdziņš, kurā apmeklētājiem bija iespēja iegādāties dažādus izstrādājumus un kosmētikas produktus no Baldones novada un kaimiņu novada uzņēmējiem, amatniekiem un mājražotājiem – vīriešu dabīgo kosmētiku no Silmachy Remedies, gleznas un dabīgo kosmētiku no KazasLaukos, tekstila izstrādājumus no Bitītmanmatos,  Rotas no slepenā dārza, un saldumus un dzērienus no kafejnīcas “Upene” (Iecavas novads).

Paldies Arnoldam Ziemelim ar  ģimeni, kokļu ansamblim “Dzītari”, bērnu kokļu studijai “Dzītari”, Baldones mūzikas skolas kokļu ansamblim, deju kopai “Luste”, Silmachy Remedies, KazasLaukos, Bitītmanmatos, Rotas no slepenā dārza, kafejnīcai “Upene”, Baldones muzejam, “Kokļu mūzikas biedrību DZĪTARI”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentei un Latvijas Koklētāju biedrības vadītājai Teiksmai Jansonei-Henkuzenei, koncertkokļu meistaram Imantam Robežniekam par dalību pasākumā!

Foto no pasākuma.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Puncule
Baldones pašvaldības tūrisma organizatore