A+ A

Laivu braucieni - ekspedīcijas

04.04.2018
Drukāt

Baldones novada dome sadarbībā ar Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centru un laivu operatoru "Jeņču laivas" aprīlī rīko laivu braucienus-ekspedīcijas. Šopavasar iecerēti veseli trīs braucieni - 7. aprīlī – pirmais brauciens pa Ķekaviņu. Maršruts: Jeņči – Mini Zoo “Ķekaviņas Līči”. Otrais brauciens – 14. aprīlī pa  Misu, pa maršrutu Zvirgzde–A7 šoseja, savukārt trešais  - 22. aprīlī izbraucienā pa Misu, pa maršrutu A7 šoseja–Plakanciems.

Pulcēšanās vieta - pie Ķekavas novada TKC, Rīgas ielā 26, Ķekavā, plkst. 9:00.

Braucienos var piedalīties arī ar savām laivām. Vēlams saģērbties silti un vilkt mugurā ūdensnecaurlaidīgas drēbes, jo aprīlis ir gana niķīgs mēnesis, un izbrauciena diena  tikpat labi var būt  gan silta, gan arī vēsa un lietaina vai pat sniegaina. Taču, ja būsiet paņēmuši līdzi kādu siltāku džemperi un noteikti – arī lieku drēbju kārtu un  cimdu pāri, kā arī kājās uzvilkuši gumijas zābakus, pat visnejaukākie laikapstākļi jums nekaitēs. Noteikti  paņemiet līdzi dzeramo ūdeni, tēju vai kafiju termosā,  maizītes un kādu našķi, jo enerģijai tas noderēs. Vēl var rasties jautājums par to, ko darīt ar lieko drēbju kārtu un citām mantām, kurām nav ieteicams samirkt. Laivu operators nodrošina ne vien laivu, bet arī airus, peldvesti un ūdensnecaurlaidīgu maisu, kurā droši var uzglabāt  visas mantas. Bez mobilā telefona droši vien neiztikt, jo gan jau gribēsiet iemūžināt sevi kādā bildē un ielikt tās FB, taču bankas karti, planšeti utml. lietas gan  šoreiz vēlams  atstāt mājās.

Katrā braucienā paredzēti pāris pārtraukumi, viens noteikti -  ar ieturēšanos, bet nobeigumā – silta zupa.  7. aprīļa brauciena  nobeigumā būs iespēja par akcijas cenu 2,00 EUR – apmeklēt mini zoodārzu “Ķekaviņas Līči” un sasveicināties ar vilku, briedi, lūsi, lāci, lapsu, dzeloņcūku  un vēl 42 sugu dzīvniekiem. Divvietīgas laivas noma  maksā 21. 00 EUR, bet trīsvietīgas (paredzēta 2 pieaugušajiem un 1 bērnam) – 23.00 EUR. Var iznomāt arī  divvietīgus kajakus, to nomas cena ir 25.00 EUR. Šogad pirmoreiz iespējams nopirkt arī abonementu uz visiem laivu braucieniem, un tā cena ir 50.00 EUR (jebkura tipa laivai). Transports uz maršruta sākumu un no galapunkta atpakaļ -  2,00 EUR katrai personai, transports  dodas ceļā no Ķekavas novada TKC, Rīgas ielā 26. Pieteikumi jāsuta uz epastu turisms@kekava.lv, tajā norādot laivas veidu (vietu skaitu), dalībnieku  vārdu un uzvārdu, bērnu vecumu un kontakttālruni. Tuvāka informācija pa tālruni 27017333.

Kāpēc ieteicams braukt ar laivu?
Pirmkārt – tā ir iespēja pabūt svaigā gaisā, dabas tuvumā. Upe – tas ir kaut kas īpašs, kā jau to zinām no klasikas “Trīs vīri laivā”. Otrkārt  – tā ir iespēja izkustēties, turklāt braukt ar kanoe nav  fiziski smaga nodarbe; it īpaši, ja esat laivā vairāk nekā viens. Treškārt -  airēt ar kanoe airiem nepavisam nav sarežģīti. Pieredze rāda, ka to ātri iemācās pat bērni. Ceturtkārt – izbrauciens ar laivu ir lielisks pasākums ģimenei, kas iepriecina pat visdrūmākos skeptiķus un saliedē tos, kuri mēdz pastrīdēties.

Baidāties, ka laiva var apgāzties? Turklāt vēl neprotat peldēt?
Ja vien ievērosiet visus braukšanas noteikumus (ar kuriem jūs iepazīstinās pirms brauciena instruktāžā),  ar kanoe apgāzties nav nemaz tik vienkārši. Ja nu vienīgi nesadomāsiet laivā celties kājās vai tīšuprāt žvangāties. Bet, ja notiktu visvisnepatīkamākais un jūsu peldlīdzeklis tiešām apgāztos, peldveste, bez kuras jums laivā neviens neļaus iekāpt, jūs noteikti noturēs virs ūdens.

Informāciju sagatavoja:
Diāna Spertāle
Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra
Tūrisma organizatore