A+ A

Meistaru dienas Mercendarbes muižā, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”

03.04.2018
Drukāt

Lai popularizētu latviešu amatu prasmes, Baldones novads jau piekto gadu pēc kārtas iedzīvotājus aicina piedalīties Meistaru dienās. Šogad, par godu Latvijas simtgadei, valsts mēroga pasākuma "Satiec savu meistaru" ietvaros tiksimies 7. aprīlī Mercendarbes muižā no plkst. 11:00 – 15:00, lai iepazītos ar vienu no senākajiem mūsu tautas mūzikas instrumentiem, latviskās identitātes nesēju - Tradicionālo latviešu kokli.

Ar kokli var iepazīties dažādos veidos – to redzot, dzirdot, sajūtot un radot, tādēļ, lai labāk izprastu seno instrumentu, mēģināsim kokli darināt paši meistara A. Ziemeļa vadībā, klausīsimies stāstos par kokles seno vēsturi, baudīsim kokļu ansambļa “Dzītari”, bērnu kokļu studijas “Dzītari”, Baldones mūzikas skolas kokļu ansambļa kokles spēlē, un iepazīsim latviešu kokli kā mūzikas instrumentu, simbolu glabātāju un vēstures nesēju izstādē “Kokles stāsts”, kurā varēs iepazīt un izprast kokles ceļu no tālās senatnes līdz pat mūsdienām, kā tā no sena četrstīgu instrumenta izaugusi līdz modernai, plašai un skanīgai koncertkoklei ar bagātā tehniskām iespējām. Izstādi organizē Baldones muzejs sadarbībā ar “Kokļu mūzikas biedrību DZĪTARI”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docenti un Latvijas Koklētāju biedrības vadītāju Teiksmu Jansoni-Henkuzeni un ilggadējo koncertkokļu meistaru Imantu Robežnieku.

Meistaru dienās iepazīsim ne tikai kokli - ģimenes ar bērniem varēs piedalīties tādu latviešu instrumentu kā klabekļu un ķibuļu veidošanā, tādejādi apgūstot kokapstrādes prasmes un baudīsim senioru deju kopas “Lustes” dančus. Pasākuma laikā būs iespējams iegādāties dažādus izstrādājumus un kosmētikas produktus no Baldones novada uzņēmējiem, amatniekiem un mājražotājiem (Silmachy Remedies, KazasLaukos, Bitītmanmatos, Rotas no slepenā dārza u.c.), kā arī darbosies bufete.

Lai nokļūtu no Baldones līdz Mercendarbes muižai, tiks piedāvāti autobusa reisi - plkst. 10:45 no Baldones vidusskolas pieturas uz Mercendarbes muižu, savukārt plkst. 15:00 no Mercendarbes muižas uz Baldoni. Nepieciešamības gadījumā iespējami papildu reisi.

Lai iegūtu papildus informāciju par pasākumu, sekojiet informācijai Baldones novada pašvaldības mājaslapā www.baldone.lv  un sociālajos kontos - Facebook, Draugiem.lv, Twitter.

No 2018. gada 6. līdz 8. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji, lai sekmētu kultūras mantojuma pārmantošanu, kā arī vēstītu plašākai sabiedrībai par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm 152 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu “Satiec savu meistaru! 2018”. 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Puncule
Baldones pašvaldības tūrisma organizatore