A+ A

Baldones novads piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē - gadatirgū "Balttour 2018"

12.02.2018
Drukāt

No 2. līdz 4. februārim Ķīpsala norisinājās jau 25. starptautiskā tūrisma izstāde - gadatirgus "Balttour", pulcējot labākos tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniedzējus gan pasaules atklāšanai, gan Latvijas apceļošanai.

Baldones novads savu tūrisma piedāvājumu prezentēja Daugavas lejteces sastāvā - kopā ar Ķekavas, Stopiņu, Salaspils, Ikšķiles un šogad arī ar Mārupes novadu.

Pēc oficiālās stenda atklāšanas, kurā uzrunu stenda darbiniekiem un pirmajiem apmeklētājiem teica katras pašvaldības pārstāvji, sākās aktīvs darbs trīs dienu garumā, stāstot stenda apmeklētājiem par visu sešu novadu tūrisma piedāvājumiem, gaidāmajiem pasākumiem un jaunākajiem tūrisma bukletiem.

Šogad izstādē tika prezentēts jauns buklets "Ģimene. Atpūta. Daugavas lejtece", kurā apkopoti piemērotākie tūrisma objekti un atpūtas iespējas ģimenēm ar bērniem, savukārt apmeklētāji tika aicināti piedalīties šī gada lielākajā Daugavas lejteces kopīgajā pasākumā - velo-foto orientēšanās seriālā, kuram starts tiks dots 12. maijā, Ķekavā un kura Baldones posms norisināsies 28. jūlijā, Baldones novadu svētku ietvaros.

Lai rosinātu apmeklētāju interesi piedalīties gaidāmajā velo – foto pasākumā, stenda apmeklētājiem tika piedāvātas virtuālās velo sacensības, kas piesaistīja daudzu izstādes apmeklētāju uzmanību, dodot iespēju jau ziemā iepazīties ar Daugavas lejteces novadiem.

Visu trīs dienu garumā Daugavas lejteces uzņēmēji iepazīstināja ar saviem uzņēmumiem un prezentēja to produktus, savukārt uz lielās “Balttour” skatuves novadu pašdarbnieku kolektīvi priecēja ar saviem priekšnesumiem izstādes apmeklētājus.

Baldones novadam īpaša bija tieši noslēdzošā “Balttour” diena, kad stendā savu produkciju prezentēja Baldones uzņēmēji - Rita Pranča ar zīmola "Kazas laukos" produkciju un Normans Graustiņš ar "Emīlijas bišu vasks" produktiem. Uz lielās skatuves apmeklētājus priecēja Baldones novada deju kopas "Degsme" un "Degļi" un koklētāju ansamblis "Dzītari".

Starptautiskajā tūrisma izstādē - gadatirgū “Balttour 2018” piedalījās vairāk nekā 850 uzņēmumu, dalībnieku vidū varēja sastapt tūrisma uzņēmumus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Turcijas, Slovākijas, Dānijas, Taizemes, Krievijas, Ungārijas, Polijas, Čehijas, Ēģiptes, Lielbritānijas, Gruzijas, Itālijas, Horvātijas, Spānijas, Seišelu salām, Portugāles, ASV, Bulgārijas, Kipras un Islandes. Ārzemju uzņēmēji bija sastopami tematiskajā hallē "Atklāj pasauli", savukārt latviešu uzņēmumus, tūrisma informācijas sniedzējus, amatniekus un mājražotājus varēja sastapt tematiskajā halle "Apceļo Latviju".

Skatīt foto no pasākuma.