A+ A

Norisinājies tūrisma sezonas noslēdzošais pasākums - "Rudens velobrauciens''.

03.10.2017
Drukāt

2017.gada 30.septembrī dalībnieki devās 20 km garā velobraucienā un baudīja Baldones novada gleznainos rudens dabas skatus, iepazina novadu, piedalījās orientēšanās nodarbībās, darbojās kopā ar 103. Baldones Jaunsargu vienības biedriem to piedāvātajās aktivitātēs, ieturēja pikniku, kurā varēja nogaršot Rudens velšu zupu, kas tika pagatavota meža malā uz ugunskura.

Velobrauciena maršruts šoreiz bija sekojošs: pirmais pieturas punkts Baldones tirgus laukums, otrā pieturvieta - Ceriņu parks, tam sekoja Doļu kalna apskate, tālāk  dalībnieki devās gar Mezīškalnu, Mercendarbes muižu, observatoriju uz Riekstukalna virsotni, no kuras pavērās skats uz  Rīgu. Tiem, kuri vēl nav šo ainavu baudījuši - skaidrā laikā no virsotnes iespējams redzēt un atpazīt Rīgas lielākās ēkas, kā arī torņus, piemēram, televīzijas torni, baznīcas torni. Tālak dalībnieki brauca uz Sakaiņu pilskanu, kur pa ceļam Avotiņā (meža avots) veldzējās un  mazliet atpūtās. Noslēdzošais maršruta galapunkts no Sakaiņu pilskalna bija orientēšanās poligons "Mežsētas", kur velobrauciena dalībnieki baudīja rudens pikniku.  Poligonā dalībniekus priecēja 103. Baldones Jaunsargu vienības paraugdemonstrējumi, arī bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs - virves vilkšanā, maskēšanās tehnikā, granātas mešanā, ieroču izjaukšanā un salikšanā, un šaušanā mērķī.  Noslēgumā dalībnieki orientierista Jurģa pavadībā par orientēšanos atjaunoja zināšanas, vai jaunākie dalībnieki tās apguva un  piedalījās komandu sacensībās. Dalībniekiem pēc izvēles bija jāatzīmējas no 4 līdz 6 punktiem mežā.

Velobrauciena laikā dalībnieki varēja vairāk iepazīt Baldones novada dabas vērtības - plašos mežus ar pilskalniem un pakalniem, nogaršot dziednieciskos sēravota ūdeņus, gūt pieredzi orientēšanās iemaņās, iegūt ieskatu jaunsargu praktiskajā darbībā un nesteidzīgi pavadīt savu brīvo laiku ar ģimeni un citiem novada iedzīvotājiem, tādejādi iepazīstot tuvāk cits citu.

Pateicība  velobrauciena organizēšanā   - Baldones Sporta kompleksa direktoram Edgaram Brigmanim par piedalīšanos maršruta izstrādē, orientēšanās poligona "Mežsētas" īpašniekam Jurģim Krastiņam par velodalībnieku uzņemšanu savās mājās, par maršruta izstrādes veikšanu, par orientēšanās iemaņu apgūšanu, par stāstiem un nodarbībām velobrauciena laikā. Paldies 103.Baldones vienības jaunsargu instruktoram Jurim Kārkliņam un jaunsargu komandai par paraugdemonstrējumiem un iespēju velobrauciena dalībniekiem tos praktiski izmēģināt, paldies SIA "Čoku" saimniekam Žanim Gaujam par rudens veltēm, no kurām tapa Rudens zupa, kā arī pašvaldības policijas darbiniekiem par drošu ceļu šķērsošanu un tehnisko atbalstu,  un paldies visiem velobrauciena dalībniekiem par piedalīšanos!

Foto no velobrauciena var aplūkot šeit.

Informāciju sagatavoja

Baldones novada tūrisma organizatore