A+ A

“Rudens velobrauciens”

29.09.2017
Drukāt

Aicinām baudīt  Baldoni rudenī! Gleznainas meža ainavas, neaizmirstami skati no kalnu un pilskalnu virsotnēm, stāsti, orientēšanās mežā, jaunsargu paraugdemonstrējumi – virves vilkšana, ieroča jaukšana, ugunskura iekuršana, rudens zupa – viegli nesteidzīgā 20 km garā rudens velo braucienā 30.septembrī. Starts plkst.10:30 no sporta kompleksa Iecavas ielā 2a, reģistrēšanās no plkst.10:00 ar pārsteigumu dalībniekiem.

Velobrauciens veltīts Pasaules tūrisma dienai, kas šogad ir 27.septembrī  un nu jau aizgājušajai vasarai.
Brauciena maršruts būs īpaši saistošs dabas mīļotājiem, jo brauksim pa Baldones ziemeļu mežiem. Maršruta garums -  tikai nedaudz virs 20 km,  tādēļ  īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.
Velobrauciena laikā viens no pieturas punktiem būs orientēšanās poligonā “Mežsētas”, kur tās saimnieks Jurģis Krastiņš iepazīstinās ar vienu no aktīvās atpūtas sporta veidiem – orientēšanos. Dalībniekiem būs iespēja iegūt teorētiskās zināšanas par orientēšanos un iespēja praktiski pamēģināt orientēties  poligonā “Mežsētas”, izvēloties sev tīkamu distances garumu. Poligonā dalībniekus sagaidīs ar Baldones novada jaunsargi, kuri būs nakšņojuši pa nakti un iepazīstinās ar praktiskām iemaņām,padomiem, kā nakšņot dabā, iekurt ugunskuru. Būs iespēja piedalīties arī dažādās jaunsargu aktivitātēs. Orientēšanās poligonā būs arī  rudens zupa,  ko dalībniekiem sagādās Baldones novada zemnieku saimniecība “Čokas”. Aicinām velobrauciena dalībniekus līdzi ņemt grillēšanai iecienītākos cepamos gardumus – desiņas, kartupeļus folijā, dārzeņus u.c., lai pa īstam izbaudītu vietas atmosfēru un dalītos brīvdabas gatavošanas pieredzē ar citiem.

Svarīgi lietot individuālos drošības aizsardzības līdzekļus (ķiveri, bērniem elkoņu un ceļu sargi u.c.) un ģērbties atbilstoši laikapstākļiem - noderēs cimdi, un iesakām paņemt līdzi piemērotus apavus skriešanai mežā.

Baldones sporta kompleksā ir pieejama velonoma

Pasākuma dienā  velobraucējus distancē pavadīs, sporta dzīves organizators Edgars Brigmanis, orientēšanās poligona "'Mežsētas'' saimnieks Jurģis Krastiņš un tūrisma organizatore Sandra Puncule.

MARŠRUTU SKATĪT ŠEIT

Kontaktinformacija:Sandra Puncule
t.mob.tālr.29323110;e-pasts: turisms@baldone.lv