A+ A

Baldones novada svētku 2017 ietvaros aizvadīts velo brauciens "Dabā par dabu!"

31.07.2017
Drukāt

29. jūlijā Baldones iedzīvotāji un tās viesi satikās, lai atklātu novada svētkus kopīgā velobraucienā, kas šogad tika veltīts dabas tematikai. 24 km garajā velobraucienā “Dabā, par dabu!” dalībnieki apmeklēja 3 darbnīcas, kas saistījās ar dabas objektiem un noderīgām prasmēm dabā.

Pirmo darbnīcu Vanagkalnu apkārtnē vadīja baldoniete Brigita Laime - dabas pētniece, pasniedzēja Latvijas Universitātē. Dalībnieki tika iepazīstināti ar Vanagkalnam tuvākajām ainavām, tika paradīta Baldones-Vecumnieku pauguraines robeža ar līdzenumiem, kas sākas uz Iecavas pusi. Darbnīcas otrajā daļā dalībnieki tika aicināti apgūt koku mērīšanas prasmes. Latvijas simtgades svinību ietvaros notiek Dabas aizsardzības pārvaldes iniciatīva “LV100 Dižošanās”, kur visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti apzināt un ziņot par sev apkārtnē esošajiem dižkokiem. Brigita Laime rosināja izmantot iespēju un pieteikt savu dižkoku. Kā to izdarīt var noskaidrot apmeklējot saiti: http://lv100.lv/dizosanas/

Otrā darbnīca atradās pirtiņā “Lejasmārtiņi”, kur tika ieturētas arī pusdienas un iepazīti mājas saimnieki  pirtnieki un Inese un Juris, kuri savā pirtiņā bija ierīkojuši  arī kino telpu, jo tika demonstrēts aerovideo, kurā redzama Baldone no putna lidojuma. Filmēja Jānis Elsts, montēja Krišjānis Sietiņš, mūzika - Alphonse Hasselmans skaņdarbs "Noktirne" kokļu ansambļa “Dzītari” izpildījumā.

Pēc filmas noskatīšanās notika darbnīcas pieaugušajiem un bērniem - pieaugušie iepazinās ar augiem, kas derīgi lietošanai pirtī, savukārt, bērni mācījās pagatavot rotaļlietu fidget spinner (angl. val.)

Noslēdzošā darbnīca atradās mežā Baldones novada dienvidaustrumu daļā. Sporta tūrisma treneris un jauniešu lietu speciālists Renārs Manuilovs ierādīja kā pareizi lietot kompasu un orientēties mežā, lai arī paši jaunākie apgūtu prasmes, kas nepieciešamas, lai ar kompasa palīdzību vienmēr atrastu sev interesējošo dabas objektu un ceļu mājās.  

Velobrauciena organizatori izsaka pateicību Jānim Elstam un Krišjānim Sietiņam par aerovideo montāžu, Baldones pašvaldības policijas vīriem par drošību uz ceļa,  kā arī darbnīcu vadītājiem par interesanto un izzinošo darbnīcu saturu. Liels paldies Baldones velokomandai par dalībnieku pavadīšanu.

Tiekamies šonedēļ novada svētkos!

 

Informāciju sagatavoja,

Irina Sietiņa

Baldones novada tūrisma organizatore