A+ A

20. maijā atklāta aktīvā tūrisma sezona

25.05.2017
Drukāt
Ar vēl nebijušu pasākumu atklāta aktīvā tūrisma sezona! 20. maijā norisinājās velo-foto orientēšanās sacensības “Baldones kūrvietai 220+”. Sacensību mērķis bija aktualizēt veselīgu un sportisku dzīvesveidu, apvienojot velosportu un orientēšanās prasmes, kā arī  veicināt Baldones novada kultūrvēsturisko un dabas objektu atpazīstamību. Maršruta teritorija sniedzās no Riekstukalna līdz Morisona kalnam un no Vanagkalna līdz vēsturisko pansiju rajonam. Distances maršruts un uzdevumu apraksts dalībniekiem tika norādīts sacensību dienā izsniegtajā kartē un fotogrāfiju kolāžā. Dalībnieku galvenais uzdevums bija atrast kontrolpunktus un tajos nofotografēties. Bija arī papildus uzdevumi, kuros tika pārbaudīta veiklība mezglu siešanā un mešanā. Viens no speciālajiem uzdevumiem bija atrast autoceļu zīmi “Baldone”, kas dalībniekiem sniedza iespēju iepazīties ar jauno pilsētas robežu.

Sacensībās papildus punktus varēja iegūt arī par vizuālu noformējumu. Dalībnieki šo uzdevumu uztvēra ļoti radoši, jo velosipēdi bija rotāti ar ziediem, ķiveres ar lentām, uz bērnu velo krēsliņiem tika piestiprināti viņu iemīļotie multfilmu varoņi. Komandu un dalībnieku rotājumus iespējams apskatīt sacensību galerijā.

Pasākumā tika aicināts piedalīties ikviens Baldones iedzīvotājs un viesis neatkarīgi no vecuma, tādēļ dalībnieki bija aicināti reģistrēties piecās ieskaites grupās – mazuļu grupā (vismaz viens dalībnieks brauca speciālā velo krēsliņā), vidējā grupā (komandas sastāvā bērni līdz 14 gadu vecumam) pieaugušo grupā, individuālajā sieviešu un individuālā vīriešu grupā.

Mazuļu grupā par gūto uzvaru un dāvanu no “Sporta punkta” apsveicam komandu “Bitītes puķu dārziņā”. Savukārt, vidējā grupā ar uzvaru  un dāvanu karti no “Jenču laivas” sveicam komandu “Lapsas Kalniņi”. Jaunākais dalībnieks komandā “Lapsas Kalniņi” savā īpašumā ieguva Baldonē radītas grāmatas “Naudiņš mācās saprast naudu”.

Par pirmo vietu pieaugušo grupā cīnījās 2 komandas – draugi un kaimiņi ar komandu nosaukumiem “Atomkalna celmlauži A1” un “Atomkalna celmlauži A2”. Uzvarēja komanda A1 un savā īpašumā ieguva piecas “Baldones Waterfest 2017” biļetes. Komandas apsolīja, ka uz pasākumu brauks kopā!

Sieviešu ieskaitē uzvarēja Viktorija Amanda Antone, vīriešu ieskaitē – Rūdolfs Skuja. Abi dalībnieki balvā saņēma iespēju apmeklēt veikborda kabeļtrasi “Tāles”.

Dalībniekus apbalvoja Baldones muzeja vadītāja Elīna Rasnace. Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumam sekoja Baldones muzeja svinīgā atklāšana un Muzeju nakts. Par to kā gāja Muzeju naktī iespējams lasīt šeit.

Paldies dalībniekiem par azartisko dalību sacensībās! Izsakām pateicību “Baldones Waterjump”,  “Jenču laivas”, atpūtas vieta “Tāles”, “Sporta punkts”, “Herbiss” un Kristīnei un Jolantai ("Bērniem par naudu") – Jūsu atbalsts piešķīra šim pasākumam sacensību dzirksti.

Izsakām pateicību  Anitai Antonei, Edgaram Brigmanim, Renāram Manuilovam, Elīnai Rasnacei par atbalstu pasākuma organizēšanā un norisē.  Paldies Baldones pilsētas un ceļu uzturēšanas dienestam, Baldones kultūras biedrībai, Dacei Eisulei un Gunāram Zeifertam par sniegto tehnisko atbalstu!

Rezultātus var apskatīt REZULTĀTU TABULĀ.

Seko Baldones tūrisma jaunumiem! Tuvākie velo-pasākumi 27. maijā velobrauciens “Alfrēdam Dziļumam pa pēdām” un 29. jūlijā velobrauciens, kas jau tradicionāli norisinās Baldones novadu svētku programmas ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:

Irina Sietiņa

Baldones tūrisma organizatore