A+ A

27. maijā notiks Alfrēdam Dziļumam veltīts literārais velobrauciens

08.05.2017
Drukāt
27. maijā sadarbībā ar Ķekavas novadu notiks Baldones novadnieka, rakstnieka Alfrēda Dziļuma literārais velobrauciens. Astoņos pieturas punktos būs vērojami dažādi A. Dziļuma dzīves notikumu īsi atstāsti, kurus iestudēs amatierteātra aktieri no Ķekavas un Baldones. Teatrālās izspēles atkārtosies 2 stundu garumā un iespēja to noskatīties būs gan braucot individuāli,  mazās grupās, gan gida pavadībā. Pasākums veltīts rakstnieka 110. dzimšanas dienai. Brauciena sākums tiek organizēts divās vietās: Ķekavā (Rīgas ielā 26. sākums plkst. 10.00 - 11.00.), Baldonē (sākums no 10.00 - 11.00 Iecavas ielā 2, uz Rīgas ielas stūra pie Baldones Vidusskolas).
Ķekaviešu un Baldoniešu maršruti pārklāsies un velobraucējus ciemos uz siltu zupu aicinās “Siliņu” māju saimniece. “Siliņu” māja kādreiz piederējusi mežsargam - tur A. Dziļums ir vasarās dzīvojis un strādājis. Mūsdienās tā ir atjaunota kā viesu māja.

Velomaršruts ir aptuveni 30 km garš un lielākoties ved pa lauku grants ceļiem, atklājot Baldones novada lauku burvību – brauksim gar gleznainiem laukiem, autora dzimto pusi, caur vietām, kas minētas rakstnieka literārajos darbos. Brauksim garām tādām mājām kā “Lipši”, “Rietumi”, “Pūriņi”, kas atrodas Ķekavas novada tuvumā. Dalībniekiem būs iespēja noskaidrot šo māju saistību ar rakstnieka dzīvi. Pasākums būs veidots tā, lai interesanti būtu ikvienam – gan maziem, gan lieliem braucējiem, neatkarīgi no tā, vai viņi ir lasījuši A. Dziļuma darbus.

Lūdzam ģērbties laikapstākļiem atbilstoši, kā arī lietot individuālos satiksmes drošības līdzekļus – ķiveri, atstarotājus vai vestes. Vēlams līdzi paņemt ūdeni un kādu našķi enerģijas rezervei, kā arī pledu piknikam "Siliņu" mājās.

Dalībnieki aicināti iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu turisms@baldone.lv līdz 26.05. plkst. 12.00, norādot e-pasta tēmu “Alfrēds Dziļums”, dalībnieku vārdus, kontaktinformāciju, vēlamo dalības formu – “individuālais brauciens” vai “brauciens gida pavadībā”.

Pasākuma dienā reģistrēšanās no plkst. 10.00. Individuālajām grupām starts no plkst. 10.00-11.00, bet kopējais starts gida pavadībā plkst. 11.00. Iepriekš reģistrētiem braucējiem zupas porcija garantēta!

Baldonē starta un finiša vieta: Iecavas iela 2, Baldones vidusskolas ieeja no Iecavas ielas, GPS: 56.7422, 24.3903.

Pasākums tapis sadarbībā ar Ķekavas novada domi un Baldones un Ķekavas amatierteātriem. Nepiemērotu laikapstākļu gadījumā pasākums tiks pārcelts, informācija par to tiks izplatīta Baldones novada domes mājaslapā, sociālajos tīklos un sūtīta uz e-pastu reģistrētajiem dalībniekiem.

Informāciju sagatavoja: Irina Sietiņa, Baldones tūrisma organizatore