A+ A

Tūrisma sezonas atklāšana 2017 notiks Muzeju naktī

28.04.2017
Drukāt

Ikgadējais tūrisma sezonas atklāšanas pasākums šogad notiks 20. maijā un papildinās Muzeju nakts programmu. Visa vecuma Baldones novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties aizraujošās velo-foto orientēšanās sacensībās “Baldones kūrvietai 220+”.

Baldones kūrvietai šogad aprit 220 gadi, un sacensību dalībnieki varēs ieraudzīt Baldones un tās tuvākās apkaimes vēsturiski nozīmīgākās vietas no jauniešu perspektīvas. Sacensībās būs iespēja iepazīt Baldoni azartiskā veidā – tā būs visaizraujošākā vēstures stunda.

Sacensības notiks 5 ieskaišu grupās, kas plānotas tā, lai ikvienam dalībniekam būtu interesanti – gan mazulim velo-krēsliņā, gan pieredzējušam sportistam.  Sacensības ilgs 2 stundas 15 minūtes, kurās dalībnieku galvenais mērķis ir sasniegt pēc iespējas vairāk foto-kontrolpunktus un veikt pēc iespējas vairāk uzdevumus.

Pēc finiša sasniegšanas, punktu skaitīšanas laikā, visiem kopīgi būs iespēja ēst lielo zupu. 18.00 tiks atklāts Baldones muzejs un tā pirmā ekspozīcija “Vēsture rītdienai”. Baldones muzeja vadītāja Elīna Rasnača apbalvos sacensību pirmo vietu ieguvējus un izlozēs veicināšanas balvu.

Par sacensību balvu fondu šogad rūpējas aktīvās atpūtas vieta “Tāles”, “Baldones Waterjump”, Jenču laivas, veikals “Sporta punkts”, kā arī Baldones pārtikas veikals “Herbiss”.

Pasākumam dalībnieki aicināti pieteikties gan grupās gan individuāli. Iepriekšēja reģistrācija ir iespējama līdz 19. maija 12.00, aizpildot formu: https://docs.google.com/forms/d/1CnGyvQ5gGHCbrBdkwl2MwAnDK_WkK0zVG-8B5LIFOVg/edit

Iepriekšēja reģistrēšanās dod papildus divus punktus sacensībās, taču, ja piedalīties nolēmāt pēdējā brīdī, tad reģistrēties būs iespējams arī pasākuma dienā no 14.00 – 14.45 pie Baldones vidusskolas (Iecavas iela 2) strūklakas. Starts 15.00.

Lai pasākums būtu interesantāks, aicinām komandas un individuālos dalībniekus padomāt par sava riteņa vai tērpa vizuālo noformējumu. Par dalībnieku vizuālo noformējumu tiek piešķirti papildus 2 punkti sacensībās.

Ņemot vērā, ka pasākumā drošība ir pirmajā vietā, tad katra dalībnieka velo-ķiveres lietošana sacensību laikā ir obligāta. 

Pasākumam velosipēdus un velo-ķiveres ir iespējams iznomāt Baldones VELONOMĀ.

Aicinām iepazīties ar pilnu sacensību nolikumu šeit:  NOLIKUMS.

 

Informāciju sagatavoja: Irina Sietiņa, Baldones novada tūrisma organizatore