A+ A

Gada sākums tūrismā iezīmējas ar aktīvu Daugavas lejteces darbību!

01.03.2017
Drukāt

Lai popularizētu tūrisma galamērķa atpazīstamību Baldones, Salaspils, Stopiņu, Ķekavas, Ikšķiles un Ogres novados, pašvaldības 2014. gadā apvienojās klāsterī „Daugavas lejtece“, lai kopīgi veidotu reģiona tūrisma piedāvājumu. Gada sākumā ar „Daugavas lejteces“  reģiona tūrisma piedāvājumu varēja iepazīties vairākās starptautiskās izstādēs, kas norisinājās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Starptautiskajā izstādē "Balttour 2017", kas norisnājās Latvijā no 3.līdz 5.februārim, „Daugavas lejtece‘‘ bija parūpējusies par īpašu stendu, jo izstādes apmeklētājiem bija iespēja uzkāpt un iepazīties ar īstu vikinga kuģa "Üxküll" un iepazīties ar tūrisma piedāvājumu Daugavas lejteces reģionā. „Daugavas lejtece“ izsaka lielu pateicību Baldones novada kolektīviem – Austrumu deju studijai „Farida" un kokļu ansamblim „Dzītari" par uzstāšanos uz lielās „Balttour" skatuves.
Dalība starptautiskajās izstādēs Lietuvā un Igaunijā norisinājās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) starpniecību, sniedzot iespēju Baldones tūrisma organizatorei Irinai Sietiņai iepazīstināt potenciālos tūristus ar „Daugavas lejteces‘‘ reģiona tūrisma piedāvājumiem.
No 20. līdz 22. Janvārim Lietuvā, Viļņā norisinājās izstāde „ADVENTUR 2017", kur „Daugavas lejteces“ stends  tika iekļauts Latvijas nacionālā stenda ar saukli „Best enjoyed slowly", Zemgales reģiona tūrisma piedāvājumā.
Savukārt februāra vidū no 10. līdz 12. februārim Igaunijā Tallinā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde „TOUREST 2017", kas ir nozīmīgs tūrisma nozares pasākums Igaunijas tirgū. Izstādi apmeklēja vairāk nekā 25 000 apmeklētāju, galvenokārt gala patērētāji – tūristi.
Līdz ar dalību izstādēs ir tapuši jauni bukleti, kalendārs un akcija “Apceļo Daugavas lejteci”. Ir izdots tematisks buklets „Kāzas Daugavas lejtecē“, kurā apkopota  informācija ar skaistām fotogrāfijām par to, kur jaunie pāri var gan svinēt kāzas, gan pieteikt laulību ceremoniju. Kāzu bukletu var saņemt Baldones novada domes pirmajā stāvā, kur ir izvietots stends ar bukletiem vai Mercendarbes muižā. Bukletu iespējams lejupielādēt šeit.
Akcija „Apceļo Daugavas lejteci!" šogad norisinās no 3. februāra līdz pat 2. oktobrim. Galvenajā balvā atbalstītāji šogad ir mūsu pašu „Lejasmārtiņu" pirtnieki, kas uzvarētājiem piedāvā pirts rituālu četrām personām. Tā pat ir sarupētas arī veicināšanas balvas, tostarp dāvanas no Baldones ģimenes uzņēmuma „Emīlijas bišu vasks". Akcijas noteikumus un bukletu iespējams lejuplādēt šeit.
Izdots arī visu sešu novadu pasākumu kalendārs „Svini dzīvi daugavas lejtecē“. Pasākumu maratonu ievadīs „Meistaru diena" Mercendarbes muižā, kas norisināsies 2. aprīlī.
Iepazīties ar  „Daugavas lejteci‘‘, kā arī iegūt kalendāru, akcijas bukletu elektroniski un noskaidrot papildu informāciju var tīmekļa vietnē: http://daugava.travel/
Kā arī Baldones novada mājas lapā www.baldone.lv sadaļā Tūrisms.

Foto galeriju iespējams aplūkot  šeit.

Informāciju sagatavoja
Tūrisma organizatore
Irina Sietina

Tel.29323110, e-pasts turisms@baldone.lv