A+ A

Bišu vaska produkcija EMĪLIJAS BIŠU VASKS

Kopš seniem laikiem vasks ieņēmis īpašu vietu cilvēku saimnieciskajā dzīvē. Jau pirms daudziem gadu tūkstošiem vasks tika lietots kā svarīgs tirdzniecības un maiņas produkts. Senatnē to daudz plaši izmantoja ikdienas dzīvē. Vasks tika lietots krāsu izgatavošanai, drēbju un virvju ieziešanai, zīmogu gatavošanai, rakstīšanai, arī līķu iebalzamēšanai. Vaska rakstāmās tāfelītes bija ļoti populāras ēģiptiešiem, indiešiem, grieķiem, romiešiem. Tēlnieki senatnē bija ļoti iemīļojuši vasku kā izejmateriālu, gleznotāji to izmantoja noturīgu krāsu pagatavošanai. Lielos daudzumos tika izgatavotas sveces no vaska.

Sveces, kad apgaismošanas ierīču nebija, cilvēki sveces izmantoja telpu apgaismošanai, kā arī dažādiem reliģiskiem un maģiskiem rituāliem. Mūsdienās sveces lieto kā nozīmīgu interjera priekšmetu noskaņojuma radīšanai gan svētkos, gan ikdienā.

Emīlijas bišu vasks ir zīmols, ko izstrādājis Normunda Graustiņa ģimenes uzņēmums, kas ražo vaska sveces un tā izstrādājumus. Emīlijas bišu vasks piedāvā pircējiem iegādāties sveces no dabai un cilvēkam nekaitīga un dabīga  materiāla  - bišu vaska, kas atšķir šo produkciju no svecēm, kas ražotas no dabai un cilvēkam kaitīgiem materiāliem kā – parafīns un gēls.

Bišu vasks ir dabīgs produkts, kas veidojas bišu dziedzeros – vaska spogulīšos. Bites no vaska veido savas mītnes struktūru – šūnas. Šūnās bites uzglabā medu, ziedputekšņus, bišu maizi un audzē jaunās bites. Jauns vasks ir balts, bet dzelteno krāsu tas iegūst no medus un ziedputekšņiem, kas  glabāti šūnās. Pateicoties šūnu dažādajam pielietojumam, vasks iegūst tik neatkārtojamu aromātu. Dedzinot vaska sveci, izkusušais vasks daļēji izgaro un piepilda telpu ar patīkamu smaržu. Vasks sadeg bez atlikuma, bet gaisā nonāk iztvaikojušās ēteriskās eļļas.

Par produkciju

Emīlijas bišu vaska produkti ir – vaska lukturi, vaska dekori, ziedu sveces, tējas sveces, vaska dekori un jubilejas tortes svecītes.

Vaska lukturis ir brīnišķīgs gan dienas gaismā, gan krēslā. Gaismā tas ir dizaina priekšmets, bet krēslā aizdegts lukturis, kurš dod ļoti maigu gaismu un smaržu. Atšķirībā no sveces, gaisma ir daudz maigāka, jo nav redzama sveces liesma, kura žilbina acis. Liesmai izgaismojoties luktura vaska sieniņās, liekas, ka tas spīd pats. Tādēļ vaska lukturis tomēr dod daudz vairāk gaismas, kā metāla, keramikas vai tumša stikla tējas sveču trauki ar augstākām sienām.

Bišu vaska lukturis piepildīs telpu ne tikai ar gaismu, bet arī ar tīkamu, dabīgu aromātu. Vaska smarža būs jūtama pat tad, ja lietosiet lukturī stearīna (cietas taukskābju maisījuma) tējas sveces. Lukturis smaržos daudz spēcīgāk brīdī, kad tajā degs svece. Lai iegūtu pilnīgi dabīgu smaržu, tā ražotāji iesaka lietot bišu vaska tējas sveces.

Sveces Rullē Pats!

Izrādās, ka sveces var ne tikai liet, bet arī rullēt, un tas ir izdarāms pavisam ātri un vienkārši. Lai radītu svētku sajūtu, ir ne tik svarīgas pašas lietas, kā to radīšana. Tādēļ jau izsenis latvieši paši cepuši pīrāgus, lasījuši jāņuzāles, krāsojuši olas un lējuši sveces. Lai atvieglotu Jums vaska plākšņu un dakts meklēšanu Emīlijas bišu vasks ir radījis komplektu “Sveces rullē pats!” Par to kā rullēt sveces vairāk var uzzināt šeit:

http://www.vasks.lv/vaska-sveces-rulle-pats

Produkciju var iegādāties Baldonē, ziedu veikalā Meldra, Rīgas ielā 67, kā arī tirdzniecības vietās visā Latvijā.  Vairāk informācijas:

http://www.vasks.lv/iegadaties-bisu-vasku

Kontaktinformācija:

+371 29529702 (Normans)

normans.graustins@gmail.com