A+ A

Baldones sajūtu taka

Nostāsti vēsta, ka  Baldones sērūdens bijis tik dziedinošs, ka ļaudis, mērojuši tālu ceļu, no tuvākiem un tālākiem apvidiem, lai sasniegtu izslavēto vietu, kur atradusies dziednieciskā ūdens ieguve. Tieši pateicoties dziednieciskajam ūdenim Baldone gadsimtu gaitā bija kļuvusi par izslavētu kūrvietu.

“Baldones sajūtu taka” simbolizē ceļu, ko cilvēki veikuši, lai atgūtu veselību, gan tiešā , gan pārnestā nozīmē. Garais ceļš pretim veselībai ir bijis dažāds – sērūdens peldes,  dūņu vannas un masāžas, pastaigas Baldones priežu mežos. Sajūtu taka simbolizē Baldones dabas bagātības, kas palīdzējušas slimajam tapt veselam!  

Dūņu vanna

Līdz pat 20. gs. sešdesmitajiem gadiem no Dūņu purva tika iegūtas dūņas Baldones kūrortnieku ārtēšanai un spēcināšanai. Dūņu vannas ļaudis baudīja tepat Ceriņu parka teritorijā - kūrorta vannu mājā.
Dūņas takai ir atvestas no Dūņu purva, ļaujot izjust to veldzi un spēku.

Šaursliežu dzelzeļš

1921. gadā, izmantojot Pirmā Pasaules kara dzelzceļa posmus, tika izveidots šaursliežu dzelzsceļš, pa kuru pārvietojās vēsturiskais Baldones-Ikšķiles zirgu tramvajs, tautā saukts par ''trulīti'', kas ļāva viesiem nokļūt Baldones kūrortā.

Baldones plašie meži

Vairāk kā pusi no Baldones novada teritorijas klāj meži, kas šo vietu padara īpaši labvēlīgu garām pastaigām svaigā gaisā. Apvidum raksturīgas staltās mastu priedes, kas gadsimtu griežos ir bijušas slavenas arī ārpus Latvijas robežām.

Sajūtu taka ir izveidota 2018. gadā Baldones novadu svētku laikā, pateicoties Baldones iedzīvotāju iniciatīvai un darbam.

80 metru garā Sajūtu taka atrodas blakus Baldones dziednieciskajam sērūdenim - “Ceriņu parkā”. Aicinām ik vienu noaut basas kājas un palutināt sevi ar sajūtām, kuras ir raksturīgas tieši Baldonei!

Taka ejama basām kājām, lēnām izbaudot ik solīti, ļaujot dabas spēkam dziedēt.

Ceriņu parks, Rīgas iela 54, Baldone, Baldones novads, LV-2125
LAT: 56.7421, LON: 24.4039