A+ A

Baldones stāstu takas

Lielais loks

Mazais loks

Riekstukalna taka

Mercendarbes taka

Baldones militārā mantojuma digitālais maršruts

Esi sveicināts Baldonē! Dodies pa vienu no Stāstu takām un atklāj Baldones dabas un kultūrvēsturiskās bagātības ar audiogida palīdzību! Ja sekosi sarkano pēdiņu marķējumam, dosies pa stāstu takas lielo loku, kas ir aptuveni 20 kilometrus garš un ietver 16 tūrisma objektus, kuriem ir izstrādāts audiogids. Savukārt, sekojot zilajām pēdiņām, tiks veikts stāstu takas mazais loks, kas ir aptuveni 8 kilometrus garš un ietver 9 tūrisma objektus. Mazais loks ir izbraucams arī ar divriteni! Orientēties dabā tev palīdzēs marķējums un karte, ko vari lejupielādēt izmantojot QR kodu.

Baldone visplašāk pazīstama pateicoties dziednieciskajiem resursiem – ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem, kas līdz 20. gadsimta beigām Baldones teritorijā sekmējuši kūrorta uzplaukumu.

Baldones novadā apskatāmi vairāki ievērības cienīgi arhitektūras objekti – 19. gadsimta sākumā celtā Baldones baznīca, Baltijas virsmežziņa Mickeviča Baltā pils ar parku, kā arī pirmā kūrorta veidotāju fon Līvenu Mercendarbes muiža, kur mūsdienās savas mājas atradis Baldones muzejs.

Baldoni ieskauj pauguri, ko vietējie dēvē par kalniem - Riekstukalns, Morisona kalns, Jēzītes vai Ezītes kalns, Dālderu kalns, Vanagkalni, Doļu kalns un Kazu kalni. Visaugstākais ir Riekstukalns, kur, mežu ieskauts, atrodas unikāls zinātniskais objekts – Astrofizikas observatorija ar Baltijā lielāko Šmita sistēmas teleskopu. Turpat līdzās atrodas slēpošanas bāze „Riekstukalns”, kas Baldoni padara par slēpošanas un snovborda trasēm bagātāko vietu Latvijā. Vasarā tur ir pieejamas vasaras atrakcijas lieliem un maziem.

Par Baldones stāstu taku varētu turpināt vēl un vēl. Ieraugi tālas ainavas, skaistus mežus, zemos purvus, mīlīgu ezeriņu un daudz ko citu! Dodies pa Baldones stāstu taku, piedzīvo pats savu stāstu Baldonē un atklāj Baldones slēptās bagātības!

AUDIOGIDA IERAKSTI LATVIEŠU VALODĀ:

AUDIOGIDA IERAKSTI KRIEVU VALODĀ: