A+ A

Gaidāma attālināto mācību kārta pieaugušo izglītības projektā

21.05.2020
Drukāt

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) jūnijā izsludinās pieteikšanos attālināto mācību kārtai Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētajā pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Attālināto mācību kārta notiks papildus jau iepriekš plānotajai piektajai mācību kārtai.

Ņemot vērā valdības izsludināto ārkārtējo situāciju visā valsts teritorijā un noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, lai mazinātu Covid-19 vīrusa izplatību, laikā, kad mācības klātienē nav iespējams nodrošināt, pieņemts lēmums strādājošajiem palīdzēt apgūt kompetences attālināto mācību formā un izsludināt attālināto mācību kārtu.

Plānots, ka iedzīvotāju pieteikšanās attālināto mācību kārtai sāksies šī gada jūnija otrajā nedēļā un ritēs divas nedēļas. Tāpat kā iepriekš pieteikties būs iespējams, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Mācību grupu komplektēšana un mācības attālināto mācību kārtas dalībniekiem sāksies jūlijā.

Atšķirīgi no ierastajām pieteikšanās kārtām, šajā kārtā mācības notiks tikai attālināti. Plānots, ka izglītības programmu piedāvājumā būs profesionālās pilnveides izglītības programmas, moduļi (īsākas izglītības programmas), kas ir nepieciešami profesionālajai darbībai izvēlētajā nozarē, kā arī augstākās izglītības iestādes studiju kursi vai studiju moduļi no akreditēta studiju virziena licencētas studiju programmas. Sīkāka informācija par  mācību klāstu sekos.

Arī attālināto mācību kārtā mācībām varēs pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji, tai skaitā jaunie vecāki, kas atrodas darba attiecībās un bērna kopšanas atvaļinājumā, kuri ir vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību.

Mācību izmaksas 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, 10% ir strādājošā līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Mācības bez maksas ir strādājošajiem ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu.

Kad tiks izsludināta attālināto mācību pieteikšanās kārta, mācību programmu saraksts būs publiski pieejams mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv. Aicinām sekot informācijai arī Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sociālajos tīklos FacebookTwitter un Draugiem.

Pieteikšanās piektajai mācību kārtai arī notiks tiešsaistē, un mācības norisināsies kā ierasts- klātienē. Mācību klāsts piektajai un attālināto mācību kārtai būs atšķirīgs. Plānots, ka pieteikšanās piektajai mācību kārtai sāksies augustā, nevis jūlija beigās, kā ziņots iepriekš.

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā aizvadītas jau četras pieteikšanās kārtas, kurās mācības pieaugušajiem uzsākuši 26 028 strādājošo, no kuriem vairāk nekā 22 tūkstoši mācības jau pabeiguši.

Projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.