A+ A

Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi

2016. gada 3. jūnijā Baldones novada pašvaldība tika uzņemta “Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā”. Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā uzņemtas jau 112 pašvaldības.

Veselīga pilsēta ir tāda, kas pastāvīgi rada un uzlabo fizisko un sociālo vidi, kura paplašina tos kopienas resursus, kas ļauj vietējiem iedzīvotājiem savstarpēji atbalstīt vienam otru, pildot visas dzīves funkcijas un attīstot viņu maksimālo potenciālu.

Veselība ir ne tikai vērtība, bet arī resurss, kas veicina valsts, pilsētas, novada ekonomisko izaugsmi. Vesels cilvēks var strādāt ražīgāk, viņš vieglāk pielāgojas izmaiņām un var strādāt ilgāk. Laba veselība palielina dzīves kvalitāti, stiprina ģimenes, veicina drošību, nabadzības samazināšanos un sociālo iekļaušanu. Tomēr laba veselība nenozīmē tikai veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību vai saņemšanu. Lielāka loma labas veselības saglabāšanā ir indivīda paradumiem un dzīvesveidam, kā arī fiziskās un sociālās vides uzlabošanai.

Veselības veicināšana sevī ietver

  • atkarību izraisošo un veselību ietekmējošo vielu lietošanas samazināšanas pasākumus,
  • fizisko aktivitāšu intensitātes paaugstināšanas pasākumus,
  • veselīga un pilnvērtīga uztura idejas attīstīšanas pasākumus,
  •  traumatisma mazināšanas pasākumus
  • vardarbības mazināšanas pasākumus

un citus veselīga dzīvesveida nostiprināšanas pasākumus – respektīvi, veselības veicināšanas mērķis ir novērst vides, ekonomikas un sociālo faktoru negatīvo ietekmi uz personas veselību.

Skatīt jaunumus un aktivitātes