A+ A

Helovīna svētki, jeb visu svēto dienas priekšvakars

18.10.2019
Drukāt

Aizvien populārāk oktobra pēdējā dienā 31.oktobrī arī Latvijā svin Helovīna svētkus.

Diemžēl katru gadu daži Helovīna svinētāji tā aizraujas ar šo svētku svinēšanu, ka aizmirst ievērot dažas likuma normas, par kurām var nākties atbildēt ar prāvām naudas summām.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantu par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vai organizāciju darbu (sīkais huligānisms), uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

Savukārt saskaņā ar Krimināllikuma 185.panta pirmo daļu, t.i., par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Saskaņā ar šā panta otro daļu, t.i., par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Krimināllikuma 186.panta pirmā daļa nosaka, ka par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, nevērīgi rīkojoties ar uguni vai citādā vispārbīstamā veidā, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Saskaņā ar šā panta otro daļu, t.i., par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, ja tās rezultātā iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pašvaldības policijas darbinieki lūdz šo svētku svinētājiem svinēt tos atbildīgi un nenodarīt mantiskus zaudējumus vai neaizrauties ar miera traucēšanu, kas kā jau iepriekš minēts, ir likumpārkāpums, jo no dažiem Baldones iedzīvotājiem ik gadu tiek saņemtas sūdzības par īpašuma bojāšanu un citiem likumpārkāpumiem.