A+ A

Policijas darbinieki aptur iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

18.10.2019
Drukāt

Šā gada 26.septembrī vēlā vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli VW Passart, kura vadīšanas stils bija aizdomīgs un nepārliecinošs.

BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli VW Passat.

Apturot transportlīdzekli un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no vadītāja puses. Transportlīdzekļa vadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus. Noskaidrots, ka transportlīdzekļa vadītājam nav vadītāja apliecības. Pārbaudot transportlīdzekli caur datu bāzēm policijas darbinieki konstatēja, ka transportlīdzeklim VW Passat uzliktas cita transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurzīmes un transportlīdzeklim VW Passat nav ne valsts tehniskā apskate veikta noteiktā termiņā, ne izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis VW Passat un tā vadītājs turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.

Vēlāk noskaidrots, ka transportlīdzekļa VW Passat vadītājs sēdies pie spēkrata stūres brangā alkohola reibuma stāvoklī, t.i., divu promiļu alkohola reibumā.

Saskaņā ar Krimināllikumu par iepriekš minēto pārkāpumu personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.