A+ A

Policijas darbinieki saņem informāciju par iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

06.09.2019
Drukāt

Šā gada 14.augusta vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki saņēma informāciju no kādas anonīmas personas, ka virzienā no apdzīvotas vietas “Vārpas” uz Iecavas pusi brauc transportlīdzeklis, kurš esot pilns ar vīriešiem un kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibuma stāvoklī.

Policijas darbinieki nekavējoties izbrauca no Baldones pilsētas Iecavas virzienā. Policijas darbinieki braucot iepriekš minētajā virzienā pamanīja, iespējamo, aizdomīgo transportlīdzekli aiz apdzīvotas vietas “Vārpas”. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli un pārbaudīt tā vadītāju vai tas nav lietojis apreibinošas vielas.

Apturot transportlīdzekli un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no vadītāja puses. Transportlīdzekļa vadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus. Noskaidrots, ka transportlīdzekļa vadītājam nav vadītāja apliecības. Pārbaudot transportlīdzekli caur datu bāzēm policijas darbinieki konstatēja, ka transportlīdzeklim Mazda, kuru vadīja manāmi iereibušais vadītājs nav ne valsts tehniskā apskate veikta noteiktā termiņā, ne izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis Mazda un tā vadītājs turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.

Vēlāk noskaidrots, ka transportlīdzekļa Mazda vadītājs sēdies pie spēkrata stūres brangā alkohola reibuma stāvoklī, t.i., 4.74 promiļu alkohola reibumā.

Saskaņā ar Krimināllikumu par iepriekš minēto pārkāpumu personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.