A+ A

BNPP aktualitātes

Svētku uguņošanas ābece

13.12.2019.
2990_untitled_design5.jpg

Lai svētki izdotos skaisti un noritētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem, rīkojot uguņošanu, atkārtosim galvenos drošības priekšnoteikumus. Izmanto tikai licencētu pirotehniku! Jebkurš pirotehnikas izstrādājums - sākot ar niecīgu plaukšķeni un beidzot ar raķetēm - var būt ļoti bīstams, tāpēc, lai pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no uguņošanas gūtajām traumām, ir būtiski ievērot drošības noteikumus. Svarīgi svētku pirotehniku iegādāties tikai specializētajos veikalos, kur izsniegta atbilstoša licence tās tirdzniecībai, kur ir zinoši pārdevēji pastāstīs, kā pareizi rīkoties ar iegādāto preci un kur katrai pirotehnikas precei izsniegs lietošanas pamācību.

Policijas darbinieki aiztur meklēšanā esošu personu

26.11.2019.
2992_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbiniekiem vieni no biežākajiem izsaukumiem ir saistīti ar ģimenes konfliktiem.

Policijas darbinieki 5.novembrī saņēma izsaukumu par kādu ģimenes konfliktu, kurā iesaistīta māte ar dēlu. Mātei esot pretenzijas pret dēlu, kurš jau ne pirmo dienu pēc kārtas lieto alkoholiskos dzērienus. Māte paskaidroja, ka dēls kad salietojas alkoholiskos dzērienus paliekot rupjš un traucējot mieru. Policijas darbinieki nekavējoties reaģējot uz izsaukumu un ierodoties notikuma vietā sastapa izsaucēju, kura paskaidroja, ka dēls jau ir nomierinājies un vairāk pretenziju pret dēlu nav. Policijas darbinieki pārbaudot konfliktā iesaistītās personas konstatēja, ka dēls atrodas meklēšanā.

Sakarā ar iepriekš minēto Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu personu aizturēt un nogādāt tuvākajā Valsts policijas iestādē.

Policijas darbinieki aptur transportlīdzekli, kurš nav noteiktā kārtībā reģistrēts un uz to nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana

19.11.2019.
2991_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 03.novembrī ceļa posmā no apdzīvotas vietas “Vārpas” uz autoceļu P89 pamanīja aizdomīgu transportlīdzekli Audi. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt un pārbaudīt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu apturēja transportlīdzekli Audi un tā vadītāju.

Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa Audi vadītāja palūdza tam uzrādīt vadītāja apliecību un transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus. Pārbaudot apturēto transportlīdzekli Audi datu bāzē policijas darbinieki konstatēja, ka tas nav noteiktā kārtībā reģistrēts un uz to nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Sakarā ar iepriekš minēto Policijas darbinieki nodeva informāciju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja darbiniekiem atbilstoši pārkāpuma piekritībai.

Par iepriekš minēto pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro apmērā.

Par sabiedrisko kārtību un drošību Baldones novadā

14.11.2019.
2955_2907_bnpp.jpg

Lai varētu identificēt un novērtēt sabiedriskās kārtībās un drošības problēmas Baldones novadā, Baldones novada Pašvaldības policija aicina Baldones iedzīvotājus aizpildīt aptaujas anketu.
Anketa ir anonīma, aizpildāma internetā un apkopotie dati tiks izmantoti tikai Baldones novada Pašvaldības policijas vajadzībām.
Aptaujas aizpildīšana aizņems vien dažas minūtes Jūsu laika. Aptauja norisinās līdz 2019. gada 24. novembrim.
Lai aizpildītu anketu spiediet šeit.

Baldones novada pašvaldības policija aicina Baldones iedzīvotājus uz tikšanos

21.10.2019.
2907_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policija 13.novembrī plkst.19:00 Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novada kultūras centrā rīkos tikšanos ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu kārtības un drošības jautājumus Baldones novadā.

Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Virsis informē, ka tikšanās laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzdot jautājumus pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī gūt priekšstatu par policijas darbu.

Mūsu un līdzcilvēku drošībai

18.10.2019.
2899_bnpp.jpg

Informējam, ka ir sācies garo vakaru laiks sakarā ar ko Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki oktobra mēnesī veiks kontroli par atstarojošo vestu lietošanu diennakts tumšajā laikā.

Lūgums iedzīvotājiem, galvenokārt sevis dēļ ejot ārā no mājām līdzi vienmēr nēsāt somiņā vai kur citur ieliktu atstarojošo vesti, jo ik vienam no mums var gadīties neparedzēti notikumi, kuru rezultātā nevar zināt pa kādu ceļu un kādā diennakts laikā nāksies pārvietoties.

Cita aktuālā Baldones novada pašvaldības policijas informācija lasāma šeit.

Garnadžu sezona ir sākusies

18.10.2019.
2898_bnpp.jpg

Iestājoties garo vakaru laikam Baldones novada pašvaldības policija brīdina par garnadžu sezonu. Lūgums Baldones novada iedzīvotājiem, ja pamaniet kādu aizdomīgu automašīnu vai personas neesiet vienaldzīgi nekavējoties informējiet policijas darbiniekus, lai pašvaldības policijas darbinieki varētu pārbaudīt aizdomīgās automašīnas un personas.

Iespējams tieši Jūsu informācija novērsīs kāda garnadža noskatītās mantas zādzību. Būsim rūpīgi pret savu mantu un neatstāsim to viegli iegūstamu garnadžiem.

Cita aktuālā Baldones novada pašvaldības policijas informācija lasāma šeit.

Helovīna svētki, jeb visu svēto dienas priekšvakars

18.10.2019.
2897_bnpp.jpg

Aizvien populārāk oktobra pēdējā dienā 31.oktobrī arī Latvijā svin Helovīna svētkus.

Diemžēl katru gadu daži Helovīna svinētāji tā aizraujas ar šo svētku svinēšanu, ka aizmirst ievērot dažas likuma normas, par kurām var nākties atbildēt ar prāvām naudas summām.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantu par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vai organizāciju darbu (sīkais huligānisms), uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

Policijas darbinieki aiztur meklēšanā esošu personu

18.10.2019.
2896_bnpp.jpg

Šā gada 30.septembrī Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki saņēma informāciju no kādas anonīmas personas, ka Iecavas ielā 2 sabiedriskā transporta pieturvietā atrodas guļošs vīrietis.

Policijas darbinieki nekavējoties ierodoties notikuma vietā pamanīja guļošu vīrieti. Policijas darbinieki vīrieti pamodināja, medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama, redzamu miesas bojājumu vīrietim nebija. Vīrietis bija lietojis alkoholiskos dzērienus, ko pats arī nenoliedza.

Policijas darbinieki noskaidroja vīrieša personību un pārbaudot personas datus datu bāzē tika konstatēts, ka persona atrodas meklēšanā.

Iepriekš minētā persona tika aizturēta un nogādāta Valsts policijā.

Policijas darbinieki aptur iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

18.10.2019.
2894_bnpp.jpg

Šā gada 26.septembrī vēlā vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli VW Passart, kura vadīšanas stils bija aizdomīgs un nepārliecinošs.

BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli VW Passat.

Apturot transportlīdzekli un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no vadītāja puses. Transportlīdzekļa vadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus. Noskaidrots, ka transportlīdzekļa vadītājam nav vadītāja apliecības. Pārbaudot transportlīdzekli caur datu bāzēm policijas darbinieki konstatēja, ka transportlīdzeklim VW Passat uzliktas cita transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurzīmes un transportlīdzeklim VW Passat nav ne valsts tehniskā apskate veikta noteiktā termiņā, ne izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Transportlīdzekļa vadītājs bez vadītāja apliecības izraisa avāriju

18.10.2019.
2893_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 23.septembra vakarā, Baldonē uz Ķeguma prospekta pamanīja transportlīdzekli Audi, kurš avarējis iebraucot un nolaužot stabu un ceļa zīmi.

Policijas darbinieki pienākot klāt pie blakus stāvoša vīrieša noskaidrots, ka tieši viņš vadījis transportlīdzekli Audi un nesavaldījis to avarējis.

Policijas darbinieks transportlīdzekļa Audi vadītājam palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki novada audzinoša rakstura lekciju Baldones mūzikas pamatskolā

18.10.2019.
2891_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks A.Virsis kopā ar darbiniekiem 10.septembrī novadīja audzinoša rakstura lekciju par to, kā uzvesties skolā atgādinot skolēniem, ka viņiem ir ne tikai tiesības, bet arī daudz dažādu pienākumu atrodoties gan skolā gan ārpus tās. Policijas darbinieki skolniekiem atgādināja par ceļu satiksmes noteikumiem, kas jāievēro un kam jāpievērš uzmanība ikdienas dzīvē, kā arī informēja par visādu apreibinošo vielu, tai skaitā, alkoholisko dzērienu un smēķēšanas kaitīgumu.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki cer, ka vismaz daļai skolēnu radīsies pārdomas par lekcijā stāstīto un ikdienā noderēs izvēles gadījumā pieņemt pareizo un nekaitīgāko dzīves ceļu.

Zinību dienā transportlīdzekļa vadītājs bez vadītāja apliecības

18.10.2019.
2892_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 01.septembrī vēlā vakara stundā, Baldonē uz Gaismas ielas pamanīja transportlīdzekli VW Golf, kurš pārvietojās nepārliecinoši.

Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu apturēja transportlīdzekli VW Golf un tā vadītāju.

Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa VW Golf vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.

Transportlīdzekļa vadītājs bez vadītāja apliecības

06.09.2019.
2847_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 19.augusta vēlā vakara stundā, Baldonē uz Atvaru ielas pamanīja transportlīdzekli Audi, kurš pārvietojās nepārliecinoši.

Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu apturēja transportlīdzekli Audi un tā vadītāju.

Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa Audi vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.

Policijas darbinieki saņem informāciju par iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

06.09.2019.
2846_bnpp.jpg

Šā gada 14.augusta vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki saņēma informāciju no kādas anonīmas personas, ka virzienā no apdzīvotas vietas “Vārpas” uz Iecavas pusi brauc transportlīdzeklis, kurš esot pilns ar vīriešiem un kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibuma stāvoklī.

Policijas darbinieki nekavējoties izbrauca no Baldones pilsētas Iecavas virzienā. Policijas darbinieki braucot iepriekš minētajā virzienā pamanīja, iespējamo, aizdomīgo transportlīdzekli aiz apdzīvotas vietas “Vārpas”. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli un pārbaudīt tā vadītāju vai tas nav lietojis apreibinošas vielas.

Aicina noslēgt sadzīves atkritumu līgumus

30.08.2019.
2905_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policija atgādina par sadzīves atkritumu līgumu noslēgšanu. Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki apseko nekustamos īpašumus, kuriem nav noslēgti līgumi ar atkritumu apsaimniekotāju un brīdina par līguma noslēgšanu.

Saskaņā ar Baldones novada domes 2012.gada 19.septembra saistošajiem noteikumiem Nr.16 “Par atkritumu apsaimniekošanu Baldones novadā” 7.punkta, 17.punkta un to apakšpunktiem katram atkritumu radītājam un valdītājam ir pienākums piedalīties atkritumu savākšanā noslēdzot līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju.

Atbildība par iepriekš minēto saistošo noteikumu neievērošanu ir paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75.panta otrajā daļā, t.i., par sadzīves atkritumu radītāja vai īpašnieka nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu savākšanā tiek uzlikts naudas sods fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no četrsimt trīsdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Atgādinājums autovadītājiem

30.08.2019.
2904_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki lūdz visiem autovadītājiem, kuri novieto automašīnu stāvvietā Rīgas ielā pie Baldones vidusskolas neaizmirstam ievērot visas norādītās papildzīmes.

Papildzīme Nr.840 „Stāvēšanas ilgums”, kurā attēlota laika norāde 30min nozīmē, ka vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā pretējā gadījumā var nākties saņemt administratīvā pārkāpuma protokolu – lēmumu.

Par šo noteikumu neievērošanu vienīgais piemērojamais sods ir naudas sods trīsdesmit euro apmērā. Lūgums no Baldones novada pašvaldības policijas darbinieku puses – esam vērīgi un ievērojam ceļu satiksmes noteikumus!

Informācija vecākiem un aizbildņiem

30.08.2019.
2903_bnpp.jpg

Lūgums vecākiem un aizbildņiem veikt pārrunas ar saviem bērniem, skolniekiem par uzvedību uz ielām un skolā, īpašu uzmanību pievērst smēķēšanas un alkohola lietošanas tēmai, kura ir aktuāla pusaudžu vidū.

Lūgums no vecāku puses papildus izglītot un veikt pārrunas ar saviem bērniem gan par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, gan par rīcību, kad svešinieks uzrunā bērnu, lai varam justies droši par saviem bērniem.

Papildus tam informējam, ka Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki kā ik katru mācību gadu regulāri veiks profilaktiskus pasākumus likumpārkāpumu novēršanā, kas saistīti ar nepilngadīgajiem.

Baldones novada pašvaldības policijas informācija

15.08.2019.
2906_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policija informē, ka policijas darbinieki regulāri Baldones novada apsekošanas laikā iekļauj tādas apdzīvotas vietas un objektus, kā: Vārpas, Misa, Sarmas, Sūnupes, Kažoki, Pulkarne, Mercendarbe, Riekstukalns, Rozītes un daudzus citus objektus.

Lūgums iedzīvotājiem saprast, ja policijas darbinieki, piemēram, tajā brīdī, kad veicat izsaukumu, atrodas Pulkarnē līdz Rozītēm ierasties minūtes laikā nespēs.

Ceram uz iedzīvotāju sapratni un atbalstu!

Baldones novada svētki aizvadīti

08.08.2019.
2901_bnpp.jpg

Baldones novada svētki aizvadīti bez īpašiem starpgadījumiem. Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki dažiem iedzīvotājiem izteica aizrādījumus par dažādiem pārkāpumiem, kurus iedzīvotāji ar sapratni nekavējoties novērsa. Dažus Baldones novada svētku svinētājus BNPP darbiniekiem nācās nogādāt mājās, jo pašu spēkiem vairs nokļūt līdz mājām nespēja.

BNPP darbinieki pateicas par iedzīvotāju sapratni un atsaucību. Ceram uz turpmāku veiksmīgu sadarbību!!!