A+ A

Izstāde "Pašdarbības kolektīvi Baldones novadā"

12.01.2018
Drukāt

Aizsākot Latvijas simtgadei veltīto pasākumu ciklu, Baldones muzejs un Baldones novada kultūras darba organizators aicina uz izstādi “Pašdarbības kolektīvi Baldones novadā”. Izstādes atklāšana Baldones kinoteātra foajē notiks piektdien, 16. februārī, plkst. 19:00.

Baldones novads, kurš arī ārpus Latvijas robežām ir bijis pazīstams kā ārstniecisko dūņu un sērūdens kūrvieta, lepojas ne tikai ar dabas dāvātajām iespējām atpūsties un atgūt veselību, bet arī rosīgu kultūras dzīvi, kuru arī ārpus kūrorta ārstniecības sezonas (parasti no maija beigām līdz septembra sākumam) uzturēja tieši aktīvie pašdarbības kolektīvi. Gadsimtu gaitā baldonieši sevi jau no bērnu dienām ir parādījuši kā aizrautīgus dziedātājus, dejotājus, aktierus un dažādu mūzikas instrumentu apguvējus. Arī šodien jebkura vecuma baldonietim ir iespēja atrast sev tīkamu hobiju, pievienojoties kādam no rosīgajiem kolektīviem, kas dzied, dejo vai spēlē, un pat apceļot pasauli, piedaloties starptautiskos konkursos.

To, kā pašdarbības kolektīvu tradīcijas Baldones novadā laika gaitā ir attīstījušās, mēģināsim izstādē Jums pastāstīt: būs iespējams fotogrāfijās aplūkot pašdarbības kolektīvus, to dalībniekus, piedzīvojumus un sasniegumus no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām, kā arī kolektīvu tērpus, aksesuārus, apbalvojumus un citus interesantus priekšmetus.

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 2. martam darbdienu pēcpusdienās un sestdien, 17. februārī, no plkst. 14:00 līdz 19:00. Kino seansu dienās laiks var mainīties.

Visi interesenti ir laipni gaidīti!

 

Elīna Rasnace

Baldones muzeja vadītāja

muzejs@baldone.lv