A+ A

Svētki, sagaidot Baldones kūrvietas 220. gadadienu

27.09.2017
Drukāt

Sestdien, 23. septembrī Baldonē tika atzīmēta Baldones kūrvietas 220. gadadiena. Svētku organizēšanā kopīgi sadarbojās Baldones muzejs, Baldones novada dome, Baldones novada bibliotēka un Baldones tūrisma attīstības biedrība. Interesentiem bija iespēja apmeklēt Baldones muzeja izstādi, lai uzzinātu ko vairāk par Baldones kūrvietas vēsturi, un pēc tam doties uz Baldones Ceriņu parku, kur norisinājās svinības.

Pasākuma dienā 14:30 durvis vēra izstāde Baldones muzejā "Slimam - veselība, veselam - prieks!" - izstādes nosaukums ņemts no vēsturiska objekta, pirmā Baldones sēravota paviljona, kuru 1795. gadā licis uzbūvēt F. G. fon Līvens. Pie paviljona tika pielikts uzraksts vācu, latīņu un krievu valodā: "Slimam - veselība, veselam - prieks". Baldones muzeja izstādē bija iespējams uzzināt gan par Baldones kūrvietas izveidi, uzplaukumu gan Krievijas impērijas laikā, gan Latvijas Republikas laikā, gan arī Baldones kūrvietu padomju laikā, kad tā bija pazīstama kā sanatorija "Baldone". 

16:00 Baldones Ceriņu parkā jau bija uzslietas teltis, skanēja mūzika un, siltajai saulītei lutinot, pulcējās iepriecinoši liels skaits apmeklētāju. Svētku viesi "stāstu teltī" varēja baudīt tēju un cepumus un iepazīties ar muzeja materiāliem par Baldones kūrvietas vēsturi, kā arī dalīties savās zināšanās un atmiņās par Baldones vēsturi. Jaunākos apmeklētājus priecēja bērnu un jauniešu centra "Baltais ērglis" darbinieces, kuras bija sarūpējušas mazajiem dažādas aktivitātes un rotaļas. Tāpat sanākušos cilvēkus izklaidēja Baldones amatierteātris "Sudraba nagla", kas skatītājiem bija sarūpējis priekšnesumu par Baldones kūrvietas skaistumkaralieni. Pēc izrādes Baldones tūrisma attīstības biedrība aicināja interesentus doties pārgājienā pa Baldones kūrvietai nozīmīgām vietām - dūņu ieguves vietu, bijušajām vasarnīcām un baronu fon Korfu iespējamo atdusas vietu. Savukārt Jātnieku sporta klubs "Atēna" gribētājiem piedāvāja braucienu zirgu pajūgā pa Baldoni. Pilnu fotogaleriju vari apskatīt šeit.