A+ A

Muzeju nakts 2017

25.05.2017
Drukāt

2017. gada 20. maijā arī Baldones muzejā, pirmo reizi kopš tā oficiālās izveidošanas, notika Muzeju nakts pasākumi. Muzeju nakts ietvaros Baldonē tika atklāta arī tūrisma sezona, organizējot velo-foto orientēšanās sacensības "Baldones kūrvietai 220+" pa Baldones vēsturiskajām vietām. Pasākuma noslēgumā visi kopīgi devās apskatīt Baldones muzeja ekspozīciju un Baldones novadnieka Alfrēda Dziļuma 110-gadei veltīto izstādi.

20. maijs mūs lutināja ar īsti vasarīgiem laikapstākļiem. Pie Baldones novada domes ēkas Sociālā dienesta ieejas, kur kāpnes ved uz Baldones muzeju, slējās liela telts, kurā ar jautru mūziku un atsvaidzinošu auksto zupu tika sagaidīti velo-foto orientēšanās sacensību dalībnieki. Dalībnieki devās uz vietām, kurām bijusi nozīmīga loma Baldones vēsturē, un zīmīgi, ka šīm sacensībām dots nosaukums "Baldones kūrvietai 220+", jo šogad rudenī tiks atzīmēta Baldones kūrvietas 220-gade.

  

 

Orientēšanās sacensībām sekoja Muzeju nakts atklāšanas pasākums, kurā vispirms tika apbalvoti sacensību uzvarētāji katrā kategorijā.

 

 

Pēc sacensību laureātu apbalvošanas Muzeju nakts apmeklētājus priecēja Baldones amatierteātris "Sudraba nagla" ar uzvedumu "Baldones skaistumkaraliene" - tam pamatā bijis reāls notikums, kurā Baldones kūrmājā tikusi izraudzīta "Miss Baldone", Baldones kūrvietas skaistumkaraliene Emīlija Punka. 

 

 

Vakara turpinājumā tika izteikti pateicības vārdi ilggadējajai muzeja krājuma glabātājai Mārai Skujai par ieguldīto darbu muzeja tapšanā, kā arī pateicība Baldones novada domes priekšsēdētājai Karinai Putniņai par atbalstu Baldones muzeja kā oficiālas iestādes izveidošanai. Uz pasākumu bija ieradies Baldones rakstnieka Pētera Aigara dēls Pēteris Tērmanis ar kundzi - pirms 20 gadiem, kad esošajās muzeja telpās tika atklāta P. Aigara daiļradei veltīta izstāde, tika nolemts, ka šeit būs muzejs. Nu tas patiešām ir piepildījies.

 

 

Pēc svinīgās uzrunas apmeklētāji tika aicināti apskatīt Muzeju naktij sagatavoto ekspozīciju "Vēsture rītdienai" - tajā tika sniegta iespēja apskatīt, kāda Baldone bijusi agrāk, lai ļautu padomāt, kāda ir Baldone, kādā vēlamies dzīvot turpmāk.

Blakus tika sagatavota arī izstāde "Alfrēdam Dziļumam - 110!", kurā eksponēta Ķekavas novadpētniecības muzeja ceļojošā izstāde "Alfrēds Dziļums", kā arī apskatāmi Baldones muzeja krājumā esošie Alfrēda Dziļuma sadzīves priekšmeti, grāmatas un fotogrāfijas.

  

 

Baldones muzeja darbinieki vēlreiz saka lielu paldies visiem, kas palīdzēja organizēt Muzeju nakts pasākumus, kā arī visiem pasākuma apmeklētājiem!