A+ A

Eiropas jaunatnes nedēļas ietvaros tikšanās ar Eiropas brīvprātīgajiem

24.04.2017
Drukāt

Baldones novada jauniešu centrs šā gada 2. maijā plkst. 16.00 Eiropas jaunatnes nedēļas ietvaros organizē pasākumu "Brīvprātīgs: Latvijā un Pasaulē". Pasākumā viesosies brīvprātīgie jaunieši no Spānijas un Krievijas, lai dalītos savā pieredzē par darbu un dzīvi Latvijā. Pasākumā būs iespēja uzzināt par jauniešu iespējām Latvijā un Eiropā, brīvprātīgo darbu u.c. 

No 2017. gada 1. līdz 7. maijam visā Eiropā norisināsies Eiropas Jaunatnes nedēļa. Tajā tiks uzsvērta jauniešu solidaritāte un sociālais ieguldījums Eiropā, tiks popularizēta "Erasmus+” programma un sniegta informācija par to, kā arī šī nedēļa kalpos par platformu, lai uzklausītu jauniešu idejas par ES jaunatnes politikas attīstību nākotnē.

Izmantojot saukli "Iesaisties, īsteno, piedzīvo“, Eiropas Jaunatnes nedēļa aicinās jauniešus iesaistīties savas nākotnes veidošanā, piedaloties diskusijās par ES jaunatnes politikas nākotni, īstenot ieceres par dzīvi ārzemēs, izmantojot "Erasmus+” mobilitātes pieredzi, un piedalīties tikko izveidotajā Eiropas Solidaritātes korpusā, kas jauniešiem sniedz iespēju izpaust solidaritāti ar grūtībās nonākušiem cilvēkiem.

Jauniešiem ir ļoti liela nozīme pārmaiņu radīšanā Eiropā, tādēļ Eiropas Jaunatnes nedēļa atzīmē viņu sasniegumus.

Jaunatnes nedēļa pievērsīs uzmanību iedvesmojošiem stāstiem par pārmaiņu radītājiem jaunatnes jomā un viņu projektiem "Erasmus+” ietvaros, rosinot vēl plašāku jauniešu iesaistīšanos. Lai atzīmētu viņu veikumu un ilustrētu "Erasmus+” programmas humāno ietekmi, mēs pirms Eiropas Jaunatnes nedēļas un tās laikā stāstīsim stāstus par cilvēkiem, kuri snieguši ievērojamu ieguldījumu Eiropai svarīgu jautājumu risināšanā, tostarp solidaritātes, iekļaušanas, demokrātijas un aktīvas pilsonības attīstībā. Tie ir cilvēki, kuri panākuši izmaiņas vietējā sabiedrībā, iedvesmojuši citus un attīstījuši inovatīvas idejas. Viņi ir izmainījuši gan savu, gan citu cilvēku dzīvi.

Briselē Eiropas Komisija rīkos diskusijas par turpmāko ES Jaunatnes stratēģiju prioritātēm un rīkiem. Komisija uzaicinās dalībniekus, nodrošinot plašu jaunatnes politikas ekspertu, dalībvalstu iestāžu, jaunatnes organizatoru un pašu jauniešu loku. Iedvesmojošie pārmaiņu radītāji Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros tiksies ar komisāru Navračiču, apmeklēs Eiropas Parlamentu un dalīsies ar saviem stāstiem.

2017. gada Eiropas Jaunatnes nedēļā būs pieejams plašs pasākumu klāsts, ko organizēs visās 33 valstīs, kas piedalās Eiropas Savienības "Erasmus+" programmā. Pasākumu koordinācija un organizēšana ir uzticēta "Erasmus+” jaunatnes jomas nacionālajām aģentūrām. Latvijā tā ir Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.