A+ A

Rudens notikumi SAC “Baldone”

12.10.2018
Drukāt

SAC “Baldone” šī gada 19.septembrī viesojās īpaši viesi “suņi – terapeiti”. Atsaucoties fizioterapeites Ainas Rinkevičas aicinājumam, trīs brīnumjaukas suņu meitenes,   ar skanīgiem vārdiem Gesi, Barbi un Auru un viņu pavadonis kanisterapeits un kinologs Viktors Mucenieks, ieradās pie aprūpes centra iemītniekiem. Lieki teikt, ka ciemiņi tika sagaidīti ar patiesu prieku.

Kā atzina suņu īpašnieks, Kanisterapija kļūst arvien populārāka Latvijā. Viņš arī pastāstīja, ka šie suņi, Pireneju kalnu un Bernes ganu, ir īpaši apmācīti, jau no bērnības apgūstot pamatpaklausību, kā arī ir pieradināti pie dažādām situācijām, spalgām skaņām, straujām cilvēku kustībām, kā arī dažādām ierīcēm, piemēram, ratiņkrēslu, medikamentu aromātu u.c. Sunīši tika ievesti pilnīgi visās istabiņās, arī pie gulošajiem iemītniekiem. Kā atzina aprūpes centra iemītnieki un personāls, šādas tikšanās ar dzīvniekiem mums vajadzētu biežāk, īpaši drūmajos gada mēnešos. Paldies fizioterapeitei Ainai Rinkevičai par uzņēmību.

Arī oktobra mēnesis SAC “Baldone” sākās ar skaistu notikumu  - 01.oktobrī kopīgi svinējām Starptautisko senioru dienu. Rīts sākās ar aprūpes centra direktora Gunāra Lazdas apsveikuma uzrunu sirmgalvjiem, tālāk sekoja enerģiska izkustēšanās jautras mūzikas pavadījumā, kuru vadīja fizioterapeite Aina Rinkeviča, bet vēlāk, pie svētku galda, malkojot kafiju un cienājoties ar saldumiem, noskatījāmies kinofilmu “Ūdensbumba resnajam runcim”. Prieks, ka sirmgalvji patiesi izbaudīja šos svētkus, par to liecināja gan viņu smaidi, gan īpaši piemeklētie svētku tērpi. Svētku noskaņu vairoja arī rudenīgos toņos ieturētā kompozīcija, kas atradās goda vietā un kuru darināja Dienas centra apmeklētāja Ance. Paldies visiem, kas ņēma dalību šo svētku organizēšanā, īpaši personālam.

Dienas centra
darba organizatore
Daiga Dilbo