A+ A

Brīvprātīgie darbinieki Bērnu pēcpusdienas centrā "Baltais ērglis"

      Bērnu pēcpusdienas centrs “Baltais ērglis” sadarbībā ar Baldones novada Jauniešu centru un biedrību “Jaunatne smaidam” īsteno Eiropas brīvprātīgā darba projektu Eiropas Savienības programmā Erasmus+: Jaunatne darbībā. Projekta ietvaros Bērnu centrā strādā divi brīvprātīgie -   Evaristo un Anthony.

Evaristo ir no Spānijas un Bērnu centrā darbojas  nepilnu gadu.  Viņš aktīvi iesaistās visās Bērnu centra aktivitātēs, kā arī realizē savas  idejas. Jaunietis ir  ļoti draudzīgs, atvērts, komunikabls, pacietīgs un sirsnīgs! Bērni ar lielu prieku pavada laiku Evaristo sabiedrībā. Lai arī Evaristo dzimtā valoda ir spāņu, viņš lieliski komunicē angļu valodā un, ar neatlaidīgu darbu, mazliet ir iemācījies arī latviešu valodu. Puisis atzīst, ka šī ir lieliska iespēja pašam saprast, ko nozīmē darbs ar bērniem, cik daudz enerģijas tie paņem un cik daudz prieka tie spēj dot! Savukārt, mūsu uzdevums ir viņam palīdzēt arvien labāk apgūt latviešu valodu, iepazīstināt ar mūsu tautas tradīcijām, kultūru un sabiedrību.

 Anthony no Francijas pievienojās mums šī gada septembrī. Viņa dzimtā valoda ir franču, taču ļoti īsā laikā,  sarunvalodas līmenī,  viņš ir apguvis angļu valodu un nu ir pienācis laiks šo to iemācīties latviešu valodā. Ļoti ceram, ka viņam tas izdosies, jo Anthony ir ļoti zinātkārs, labprāt dalās arī ar savām zināšanām, viņš ļoti aktīvi un pacietīgi spēlē ar bērniem spēles un  iesaistās sarunās. Gadās, ka franču akcenta dēļ, reizēm ir grūtāk saprast viņa teikto, bet tas ir laika jautājums. Esam ievērojuši, ka bērniem ir patīkama viņa sabiedrība un esam pārliecināti, ka viņš ļoti labi iekļausies mūsu Bērnu centra vidē.

Esam priecīgi par iespēju sadarboties ar  brīvprātīgajiem darbiniekiem, jo šie jaunieši ir ar  ļoti augstu atbildības sajūtu,  izrāda  iniciatīvu, paši organizē spēles, ir elastīgi un spēj pielāgoties mūs mainīgajai Bērnu centra videi. Puišiem ir ļoti augstas darba spējas, bet visam pāri stāv ļoti liela interese par mūsu sabiedrību, kultūru, valodu un tradīcijām.

Par cik Anthony un Evaristo ir nodrošināta dzīvesvieta Baldonē, ikvienam ir iespēja viņus satikt un iepazīties. Jaunieši  ļoti priecājas par iespēju iepazīt vietējos iedzīvotājus. Viņi piedalās ne tikai Bērnu centra dzīvē, bet arī  darbojas Baldones Jauniešu centrā un aktīvi iesaistās Baldones novada pasākumos.