A+ A

Septembra darbi Bērnu pēcpusdienas centrā "Baltais ērglis"

Ar bērnu čalām, kas bieži skaļākas par mutuļojušu upi, ar smiekliem un pozitīvām emocijām, ar azartiskiem uzvaras saucieniem, spēlējot galda spēles, ir iesācies jaunais mācību gads bērnu pēcpusdienas centrā "Baltais ērglis". Bērnu centru ik dienu apmeklē vairāk kā 100 skolēnu un dažkārt patiešām šeit valda liela kņada un skaļums, kas rodas no pozitīvām emocijām un reizēm sniedzas pāri visām normām. Neskatoties uz to, bērni ir rosīgi, apmierināti un jautri, bet tiem, kam tas neder,  ir raduši citas iespējas, kur pavadīt savu brīvo laiku.

Katru dienu  top jauni  radošie darbiņi, ko bērni  var izmēģināt rokdarbu nodarbībās pie skolotājas Daigas, bet pērļošanas meistardarbi pie skolotājas Rūtas sasniedz jaunas virsotnes, jo mazie pērļotāji izrādās talantīgi. Pilnveidojušās ir bērnu prasmes spēlēt galda spēles pie skolotājas Baibas un apgūtas ir  jaunas kustību spēles - "Zivtiņas", "Akmentiņš lec", "Aklās vistiņas". Neatlaidīgi ir bijuši treniņi lekšanā ar lecamauklu un riņķa griešanā. Ir noritējuši 2 turnīri lekšanā ar lecamauklu, kur katrs varēja parādīt cik reizes var izlekt 1 minūtes laikā. Visi bērni ir tikuši pie salduma par centību un sapratuši, ka tikai neatlaidīgi trenējoties var sasniegt labu rezultātu.

Līdz ar Tēvu dienu,  tika īstenots projekts " Tehniskā bāzes nodrošināšana bērnu pēcpusdienas centram "Baltais ērglis", pateicoties kuram,  Bērnu centrs tika pie projektora, lielā ekrāna, datoriem, kopētāja  un spoguļkameras. Šī tehniskā bāze kalpos kā līdzeklis jaunu, radošu ideju īstenošanai un būtiski atvieglos Bērnu centra ikdienas darbību. Drīzumā gaidāmi pirmie kadri animācijas filmiņu veidošanas mākslā stop-motion tehnikā, bet ar 10. oktobri atsāksies Lego robotikas nodarbības, ko vadīs robottehnikas skolas  "Alfarobot" pasniedzēji.

Bērnu centrs aktīvi iesaistās Baldones novada organizētajos pasākumos un 23. septembrī  piedalījās Baldones muzeja rīkotajā pasākumā  "Baldones kūrvietai 220" ar radošo darbnīcu "Izrotā keksiņu", kā rezultātā tapa 60 interesanti darbiņi, kuru veidošanā  ar aizrautību iesaistījās arī vecāki. Prieks par kopā būšanu.

Savukārt, Skolotāju dienai par godu,  tika veidoti papīra ziedi, noformēti glītā groziņā  un pasniegti kā dāvana sākumskolas klases audzinātājām.

Neskatoties uz to, ka prieka, smieklu un pozitīvu emociju ir daudz, gadās arī pa kādai likstai un mazāk  patīkamam atgadījumam, ko cenšamies risināt, iesaistot vecākus, reizēm arī skolas atbalsta personālu. Ja ir kāds sasāpējies jautājums, lūgums vecākiem sūtīt aktuālos jautājums un arī ierosinājumus uz bērnu centra e-pastu: bernu.centrs@baldone.lv

Savukārt oktobris ir ienesis mierīgākas vēsmas Bērnu centrā. Tas ir iesācies ar klusākām čalām, jo beidzot katrs bērns ir sapratis savu ikdienas ritmu, kur jāiet, kas jādara un kādi ir noteikumi. Atkalredzēšanās prieks ir izdzīvots un Bērnu centra mutuļojošā upe paliek rāmāka.

Vēlamies pateikt paldies Kristīnei Papānei un viņas ģimenei par Bērnu centram ziedoto stūra dīvānu, tējas galdiņu un TV plauktu, kas lieliski papildina pusaudžu telpu un piešķir tai mājīgumu. Pusaudži to atzinīgi novērtē un sola izturēties saudzīgi.