A+ A

Nometnes "Visi kopā, roku rokā!" ir noslēgušās

26.07.2019
Drukāt

Kad visi iet kopā un strādā roku rokā, tad izdodas!

Piedzīvojumiem bagātas aizvadītas  Bērnu pēcpusdiena centra “Baltais ērglis” organizētās nometnes “Visi kopā, roku rokā”. 90 bērniem, kas tika sadalīti  3 nometnēs, nedēļas garumā, no pirmdienas līdz piektdienai, bija iespēja mācīties sadarboties, radoši izpausties, kārtīgi izskrieties, sirsnīgi izsmieties, atrast jaunus draugus un satikt vecos. Spītējot laikam - gan ļoti karstam, gan lietainam, katra  nedēļa paskrēja nemanot, jo nometne bija saplānota pa stundām ar visdažādākajām aktivitātēm.

Pirmdienā bērni iepazina viens otru caur dažādām spēlēm un piedalījās pīšanas meistarklasē, kurā tapa katram sava rokassprādze  kā atpazīstamības zīme – Esmu Nometnē. Otrdienā  bērni mācījās sadarboties dienas trasītē, pildot uzdevumus komandās, bet pēcpusdienā  paši ar tekstila krāsām apgleznoja sporta maisiņus, kuri noderēs skolas gaitās. Trešdienā devāmies ekskursijā uz Valmieras pusi. Uzzinājām kā strādāt ar mālu, veidojot paši savu māla bļodiņu Vaidavas keramikā, iemācījāmies cept īstu itāļu picu Vīnkalnu brīvdabas picērijā un kārtīgi izskrējāmies Beverīnas labirintos. Ceturtdienā, ar kartēm un uzdevumiem rokās, bērni iepazina Baldoni un uzmeistaroja katapultu,  bet piektdienā bija kārtīga izskriešanās bērnu iemīļotajā Varavīksnes spēlē. Bērnu prieks, aizrautība un azarts  liecināja par to, ka mums izdevās!

Vecāku vārdā, vēlamies izteikt lielu paldies Baldones novada domei par finansiālo atbalstu nometnēm, kā rezultātā vecāku līdzfinansējums bija tikai ekskursijas izmaksas un ēdināšana, kas ir  būtisks atvieglojums ikviena nometnes dalībnieka ģimenes budžetam.

Bērnu pēcpusdienas centrs “Baltais ērglis” sadarbībā ar Baldones novada Jauniešu centru un biedrību “Jaunatne smaidam”   īstenoja   Eiropas brīvprātīgā darba projektu Eiropas Savienības programmā Erasmus+: Jaunatne darbībā. Projekta ietvaros Bērnu centrā strādāja brīvprātīgais Anthony no Francijas, kurš Bērnu centrā darbojās veselu gadu un  paspēja piedalīties arī  nometnēs. Anthony iekaroja bērnu sirdis ar savu pacietību, neatlaidību, vienkāršību un nenogurdināmību. Katru dienu viņš spēlēja ar bērniem galda spēles, mācījās latviešu un angļu valodu un bija neizsakāmi priecīgs par  pieredzi, ko ieguva Bērnu centrā, piedaloties ikdienas dzīvē un arī nometnēs. Viņa projekts Latvijā ir beidzies un viņš ir devies jaunos dzīves izaicinājumos.

Tāpat sakām paldies Paulai Annai Dakarei par iejūtīgu un sirsnīgu  attieksmi pret bērniem, strādājot Bērnu centrā jūlija mēnesī caur Nodarbinātības Valsts aģentūras pasākumu“ Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

Lai piedzīvojumiem bagāta vasara! Augusta mēnesī Bērnu centriņš dodas pelnītā atpūtā. 

Uz tikšanos septembrī!

Bērnu pēcpusdienas centra “Baltais ērglis”  brīnišķīgā komanda  – Iluta Aizupiete, Elīna Pakalnīte, Kristīne Mača, Rūta Štrusa, Inga Larionova.