A+ A

Ķirzaciņa ir mājās!

08.06.2018
Drukāt

Īstenots Rietumu Bankas labdarības fonda finansēts projekts “Vēsturiskā sēravota paviljona atjaunošana un skulptūras “Ķirzaciņa” uzstādīšana”

Ir īstenojusies skaista iecere Latvijas simtgadei un Baldones kūrvietai 220! 13. maijs bija īpaša diena Baldones novadam, jo tika īstenota kāda sen lolota vēlme – atjaunota vēsturiskā skulptūra “Ķirzaciņa”, kas ir pēdējā no Ceriņu parka skulptūrām un ar kuras atklāšanu noslēdzas parka rekonstrukcija, kas tika aizsākta 2013. gadā.

Skulptūras autors ir mākslinieks, Baldones Mākslas skolas direktors Tālivaldis Muzikants. “Strūklaka "Ķirzaciņa" tāpat kā " Vāverīte" ir Baldones simbols, tāpēc man ir liels gods, ka varēju šīs abas skulptūras atgriezt Baldonei. Arī Ķirzaciņu es apzināti veidoju mazliet lielāku nekā veco, jo ar šiem simboliem gribēju uzsvērt, ka Baldone aug, attīstās, un attīstība turpināsies. Skulptūras materiāls - zīdakmens jeb mākslīgais marmors dod iespēju dažādām krāsu un toņu variācijām, tāpēc es izvēlējos zaļgano nokrāsu, kas atgādina malahīta akmeni, bet vienlaikus arī sasaucas ar Latvijā mītošo pļavas un sila ķirzaku tonējumu. Skulptūras postamentam ir izvēlēts krāšņais antracīta akmens, kas ar savu gleznaino rakstu simbolizē Baldones dabas vērtības”, tā T. Muzikants.

Projekta kopējās izmaksas EUR 14785,33
Rietumu Bankas labdarības fonda finansējums EUR  13306,80Baldones novada pašvaldības finansējums  EUR 1478,53

Aicinām ikvienu novada iedzīvotāju un viesi iegriezties Ceriņu parkā, kur turpmāk ik dienas mūs priecēs “Ķirzaciņa”, lai baudītu īpašo Baldones bagātību – sēravota ūdeni!