A+ A

Atbildes uz pašvaldībai adresētajiem jautājumiem

Jautājums 27.03.2020.

TIEŠĀM BALDONES PILSĒTAS TERITORIJĀ NEVAR AIZLIEGT DEDZINĀT DĀRZU ATKRITUMUS? Tagad, kad visiem būtu nepieciešams tīrs gaiss, piemēram, Vanagkalna ielas rajona dārziņos, svilina uz nebēdu. Āra iziet nevar, logus atvērt nevar. Baldone taču vismaz vārdos cīnās par tīru un nepiesārņotu vidi. Un gribēju vēl piebilst, ka Baldones komunālais dienests strādā ļoti labi un visi gruži un lapas, ja tiek nolikti ielu malās, tiek vienmēr savākti. To gan cilvēkiem nevajadzētu izmantot ļaunprātīgi, lai atbrīvotos no sadzīves atkritumiem.

Ar cieņu Gunta

Atbilde 31.03.2020.

Labdien, Gunta.

Baldones novada administratīvajā teritorijā atkritumu apsaimniekošanas kontrole ir noteikta Baldones novada domes 2012.gada 19.septembra Saistošajos noteikumos

Nr.16 "Par atkritumu apsaimniekošanu Baldones novadā", kur 26.2. punktā noteikts, ka dedzināt atkritumus ir aizliegts, tai skaitā atkritumu konteineros, urnās, ugunskuros, dārza kamīnos, krāsnīs u.c., izņemot bioloģiski noārdāmos dārzu vai parku atkritumus, ievērojot šādus nosacījumus:

  26.2.1. teritorijas zemes platība nav mazāka par 0,5 ha;

  26.2.2. atkritumi ir savākti dedzināšanai paredzētā vietā un tiek nodrošināta ugunsdrošības prasību ievērošana, kā arī netiek traucēti vai apdraudēti citi sabiedrības locekļi (piemēram, aizliegts ierīkot atkritumu dedzināšanas vietu kaimiņu īpašuma ēku logu tuvumā vai vietā, kur dedzināšanas radītie dūmi var samazināt redzamību, apdraudot satiksmes drošību (pie ielu krustojumiem, gājēju pārejām u.tml.);

Pašvaldības policijas darbinieki katru šādu izsaukumu vērtē atsevišķi notikuma vietā.

Policijas darbinieki izvērtē vai tiešām radītie dūmi var kādam traucēt un cik ilgstoši viņi ir un būs, kā arī vērtē dedzinātāja skaidrojumu.

Ja pašvaldības policijas darbinieki konstatē, ka nepārprotami kādam traucē radītie dūmi, zaļo atkritumu dedzinātājam liek nekavējoties nodzēst degšanas vietu.

Atbildēja: Pašvaldības policijas vietnieks Mareks Zālītis


Jautājums 26.03.2020.

Pašvaldības laikraksta "Baldones ziņas" iznākšanas datums ir norādīts katra mēneša pirmā otrdiena. Iespējams, ka esmu ko palaidusi garām, bet šobrīd (26.marts) vēl nav bijis laikraksts par februāri. Arī Baldones novada mājas lapas sadaļā to nevar atrast. Vai ir zināms kāds dibināts iemesls kāpēc laikraksts nav iznācis? Arī mājas lapas www.baldone.lv aktualitāšu sadaļā nav nekādas informācijas par šo. Vai šajā situācijā, kad jebkura informācija iedzīvotājiem ir ļoti svarīga tas vairs nav aktuāli? Vai Dome neplāno ierobežot bērnu uzturēšanās iespējas rotaļlaukumā, ņemot vērā vīrusa Covid 19 izplatīšanās risku?

Laila

Atbilde 26.03.2020.

Labdien, Laila.

Pēc grafika, februāra numuram vajadzēja būt 3.martā jau izdrukātam un nogādātam novada iedzīvotājiem. Nebūs tā, ka avīze neiznāks. Ja šajā ārkārtas situācijā tas notiks, tad par to noteikti tiks laicīgi paziņots. Jā, Jums taisnība, avīze nav ievietota mājas lapā, tas tiks labots. Lūdzu, informējiet mūs, ja arī marta numuru nesaņemsiet savā pastkastītē.

Par Bērnu laukumiem - ar likumu mēs nevaram aizliegt atrasties laukumiņos, ja tie pulcējās mazākā skaitā kā 50. Vienīgais ko varam darīt - aicināt neapmeklēt bērnu laukumiņus, tieši šī iemesla dēļ ko minējāt.

Atbildi sagatavoja Eva Dišlere, Sabiedrisko attiecību speciāliste


Jautājums

Sveicināti!

Vēlos uzzināt, kad tiks atjaunots Zīļu ielas segums (no Tilta ielas uz pilsētas robežas pusi)? Jo dienas, jo stāvoklis kļūst sliktāks - n-to reižu rakto bedru vietās ir izveidojušies iesēdumi, kā arī strauji veidojas parastās bedres. Un vēl - vai šajā posmā dzīvojošajiem, ņemot vērā satiksmes intensitāti, ir cerība tikt pie labāka ielas seguma?

Zane

Atbilde (24.10.2019.)

Labdien, Zane!

Zīļu ielā šobrīd ir izbūvēta grants seguma apakškārta (tas pats attiecas uz visām 3 rajona ielām ar grants segumu). Zīļu ielā un pārējā 3 rajonā grants seguma virskārtas paredzēts sākt izbūvēt 28. oktobrī. Darbi ilgs 2-3 darba dienas.
Lai katru reizi nebūtu jāatkārtojas par grants segumu stāvokli, gribu atgādināt, ka tāda ir grants segumu specifika -  rudenī un pavasarī grants segumos pastiprināti veidojas bedres, jo segums ir pārmitrināts pastiprināto nokrišņu dēļ. Tas nenotiek tikai Baldones pilsētā. Šāda situācija ir visā valstī un pie tā nav vainojams būvnieks! Informācija piejema šeit.

Ar cieņu,
Vilis Sudmalis
SIA "RERE VIDE"
Projektu vadītājs


Jautājums

Laba diena Audzera kungs, vēlos uzdot jautājumu, vai kāds no Baldones pašvaldības uzrauga kanalizācijas un ūdens apgādes sitēmas izbūves kvalitātes procesu? To jautāju, jo ir acīmredzmas, ka Pilskalna ielā veiktie ceļa seguma atjaunošanas darbi norit pilnīgi haotiski un ilgtspējas kvalitātei neatbilstoši. Gan šķembu klājuma gan īpaši asfalta seguma atjaunošanas darbi tiek veikti nerēķinoties ar kvalitātes standartiem neatbilstošu steigu. Starp segumu kārtām pludo ūdens un ir maz ticams, ka šis segums izturēs vairāk par pāris gadiem, līdz sāks veidoties bedres un asfalta noslīdējumi! Es nemaz nerunāju par grants segumu "atjaunošanas" kvalitāti. Šķiet, ka vismaz Kastaņu ielā, kur jau viņā posmā ir it kā ir veikta ielas zaļās zonas noslēdzošā atjaunošana, paša ceļa kvalitāte ir viena no sliktākajām visā pilsētā. Iela vairāk atgādina "off road" trasi, nekā 21.g.s. pilsētas ielu.

Lūdzu apsekot šos būvobjektus un dot stingrus pasūtītāja norādījumus izpildītājiem, neļaujot iznīcināt jau tā trūcīgo pilsētas ceļu infrastruktūru! Vēlos, lai atbildi publicē Baldones novada domes mājaslapā.

Jānis

Atbilde (08.10.2019.)

Ir maldinoši teikt, ka asfalts ir ticis klāts neatbilstošos laika apstākļos. Pieņemu, ka uzklātā emulsija uz asfalta apakškārtas pirms asfaltbetona virskārtas klāšanas ir noturēta par ūdeni. Emulsija tiek lieta starp asfalta kārtām, lai nodrošinātu labāku saķeri starp asfalta apakškārtu un asfalta virskārtu. Asfalts tika klāts sestdien 05.oktobrī. Šinī dienā lietus nelija. Visā asfalta klāšanas laikā tika kontrolēta gan ievestās asfalta masas temperatūra, gan virsmas temperatūra. Jebkurā gadījumā būvuzņēmējam līgumā noteiktā garantija izpildītajiem darbiem ir 6 gadi, kuras laikā, radušies defekti būvuzņēmējam jānovērš par saviem līdzekļiem.

Kastaņu ielas segums nav atjaunots, labiekārtošana nav pabeigta un pieņemta no pasūtītāja puses. Kastaņu ielai ir ieklāta tikai grants apakškārta, jo šobrīd Kastaņu iela tiek izmantota kā piebraucamais ceļš materiālu piegādei būvdarbu zonā Pilskalna, Odu un Skolas ielās. Lai nesabojātu atjaunoto segumu ar smago tehniku Kastaņu iela netiek atjaunota pilnā apjomā. Kastaņu ielas grants seguma izlīdzinošā kārta tiks klāta pēc komunikāciju izbūves, kad iela vairs netiks izmantota materiālu piegādēm.

Ar cieņu,
Vilis Sudmalis
SIA "RERE VIDE"
Projektu vadītājs


Jautājums (13.06.2019.)

Vēlējos pajautāt, vai Baldones pašvaldība neplāno PII "Vāverīte" audzēkņiem nodrošināt bezmaksas ēdināšanu? Sanāk mazliet negodīgi, ka skolu audzēkņiem tiek nodrošinātas brīvpusdienas, kuras ne vienmēr bērni apēd, bet mazākajiem izglītojamajiem par ēdināšanu ir jāmaksā.

Laura.

Atbilde (26.06.2019)

Labdien, Laura!

Paldies par Jūsu jautājumu! Skatīsim šo jautājumu atbilstoši budžeta iespējām. Jā varēsim atrast ~90 000 eiro gadā, tad protams, ka atbalstīsim. Šis jautājums tiks virzīts arī uz visām komitejām, jo bija iesniegums no iestādes vadītājas. Par to lems deputāti balsojot.


Jautājums (03.12.2018)

Labdien!

Kurš ir atbildīgs par tiltiņu pār Ķekavu Zīļu ielā? Pašvaldība? Tagad ļoti ātri satumst, ir sniegs, slidens, ietves un pietiekama apgaismojuma tur nav.  Vai tiešām ir jānotiek nelaimei, lai bīstamā vieta (nobrukusī kreisā puse virzienā prom no centra) beidzot tiktu savesta kārtībā? Un otrs - jau kādu laiku ātrumu ierobežojošais valnis Zīļu ielā pie Saulgriežu ielas ir palicis bez apzīmējošajiem vertikālajiem stabiņiem. Vai esat plānojuši tos atjaunot? Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Zane

Atbilde (07.12.2018)

Labdien, Zane!

Paldies par Jūsu jautājumiem! Tilta apgaismojuma jautājums tiek risināts - šobrīd tiek mainīta lampa. Savukārt stabiņi ātrumu ierobežojošajam valnim Zīļu ielā ir pasūtīti - tiklīdz tos saņemsim, tie tiks uzstādīti.

Helmuts Nezinis
Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta vadītājs


Jautājums (20.11.2018)

Šis drīzāk ir lūgums. Cerībā uz grandioziem skatiem biju viens no Baldoniešiem, kurš devās vērot Rīgas salūtu uz Riekstukalnu. Jau pirms pasākuma ar ģimeni nolēmām tornī nekāpt. Un pareizi vien bija. Tornis bija pilns - visi stāvi un vēl kāpnes. Jautājums, cik tā konstrukcija spēj turēt. Un, ko cilvēkiem darīt, ja notiek ārkārtas situācija - ātra nokāpšana no torņa bija neiespējama, jo kāpnes būtu pieblīvētas dēļ cilvēku daudzuma. Ir labi, ka nekas ļauns nenotika. Un gan jau tornis spēj noturēt ne to vien. Taču vai nebūtu prātīgi šādām situācijām paredzēt, kaut vai pašvaldības policistu dežūru (par draudzīgu samaksu), nu vismaz milzīgu brīdinājuma zīmi, cik daudz cilvēku vienlaicīgi drīkst tornī kāpt. Paldies!
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā

Mārtiņš

Atbilde (06.12.2018)

Labdien, Mārtiņ!

Paldies par ierosinājumu! Turpmāk šādās svētku reizēs plānosim Baldones novada Pašvaldības policijas patruļu, kas kontrolēs noteikumu ievērošanuun pieļaujamo cilvēku skaitu tornī.

Atbildot uz Jūsu jautājumu par torņa konstrukciju, torņa pamatnē ir izkārtne ar maksimālo pieļaujamo cilvēku skaitu. Gadījumos, kad nav neviena, kas kontrolē cilvēku skaitu tornī, cilvēkiem pašiem būtu jāizvērtē tornī esošais cilvēku skaits un jāpieņem lēmums par kāpšanu/nekāpšanu.

Ar cieņu,
Jānis Fricsons
Izpilddirektora p.i.


Jautājums (31.10.2018)

Labdien!

Šobrīd Latvijā novados centros ļoti aktīvi notiek jauno Simtgades filmu demonstrēšana. Līdz šim arī Baldonē esam vairākas no tām skatījušies. Vēlējos noskaidrot, vai tuvākajā laikā vēl plānojas kādi filmu seansi? Piemēram - Homo Novus vai Tēvs Nakts. Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā

Paldies.

Indra

Atbilde (05.11.2018)

Labdien, Indra!

No 23. līdz 27. novembrim kinoteātrī "Baldone" (Baldones Kultūras centrā) tiks demonstrēta filma "Homo Novus", savukārt no 30. novembra līdz 5. decembrim - "Tēvs Nakts". Seansu sākums plkst. 19.00.

Sīkāka informācija: http://www.baldone.lv/lv/baldone/kultura/kino/

Ar cieņu,
Elīna Ose
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Jautājums (25.20.2018)

Vai Baldones novadā ir saistošie noteikumi, kas paredz privātmaju, teritoriju īpašniekiem veikt savas un pieguļošās teritorijas uzturēšanu kārtībā, tas ir regulāri nopļaut zāli, izvest būvgružus utt. Kā arī vai ir noteikts pieļaujamais zāles garums privātajos zemesgabalos (izņemot lauksaimniecības zemes). Kas ir tiesīgs veikt uzraudzību par noteikumu neievērošanu (ja šādi noteikumi pastāv).

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Lolita

Atbilde (01.11.2018)

Labdien, Lolita!

Informēju, ka Baldones novada teritorijā zāles garums privātajos zemesgabalos nav noteikts, līdz ar ko kontroli pār to nav iespējams veikt.

Ar cieņu,
Armands Virsis


Jautājums (17.10.2018)

Labdien!

Vai Baldonē no privātmājām tiek kaut kā centralizēti izvestas sagrābtās lapas? Ja nemaldos, tad pagājušajā gadā manīju kaimiņiem piebraucam pašvaldības transportu un aizvedam, kamēr mēs ar savām lapām mocījāmies pašu spēkiem, jo tomēr pagalmu pārvērst par vienu milzu kompostkaudzi vai piedūmot pilsētu dedzinot arī negribās. Tas bija "pa draugam" vai varbūt šis ir kāds maksas pakalpojums, kur var pieteikties, vai arī ir kādi konkrēti periodi, kuros pašvaldības transports izbraukā pilsētas ielas un vairumu lapu savāc?

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Anda

Atbilde (18.10.2018)

Labdien, Anda!

Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienests šādu maksas pakalpojumu nepiedāvā, bet lapas, kas tiek sagrābtas un atstātas kaudzē ārpus privātmāju pagalmiem pie braucamās ceļa malas, tiek savāktas.

Ar cieņu,
Helmuts Nezinis
Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta vadītājs


Jautājums (29.09.2018)
Daži jautājumi par Baldones novada pašvaldības organizēto būvdarbu iepirkumu gaitu:
1)   par iepirkumu “Jumta seguma nomaiņas būvdarbi Baldones novada domes īpašumā “Mercendarbe”"  (iepirkuma identifikācijas Nr. BND 201815). Ar iepirkuma komisijas 14.09.2018. lēmumu nolemts pārtraukt iepirkumu “Jumta seguma nomaiņas būvdarbi Baldones novada domes īpašuma “Mercendarbe” muižas ēkai”, identifikācijas numurs BND 201815, jo zudusi nepieciešamība pēc plānotā iepirkuma. Lūdzu sniegt informāciju, kāpēc ir zudusi nepieciešamība veikt paredzētos jumta remontdarbus?
2)  par ar projekta "Baldones novada tirgus laukuma infrastruktūras attīstība" realizāciju saistīto  iepirkumu gaitu - kā redzams, darbi sadalīti divās daļās (lotēs): publiskās tualetes ierīkošana un  tirgus laukuma asfaltbetona seguma atjaunošana, takas bruģēšana un tualetes pamatu sagatavošana. Pašvaldības mājas lapā redzams, ka neviens iepirkums nav pabeigts - par tualetes izbūvi nav iesniegts neviens atbilstošs piedāvājums, bet par asfaltbetona seguma remontu, takas bruģēšanu un tualetes pamatu sagatavošanu nav noslēgts līgums par būvdarbu izpildi. Klāt rudens. Vai abās lotēs (A un B) paredzētie darbi vispār tiks veikti. Ja "jā", tad kad?
3) piedāvājumu iesniegšanas termiņi beigušies, bet iepirkuma līgumi nav noslēgti vēl sekojošiem paredzētajiem darbiem saistībā ar Baldones tirgus laukuma labiekārtošanu: "Bērnu rotaļu laukuma izbūve" (cenu aptauja 2-15.1.-19), \"Tirdzniecības galdu un atkritumu konteineru nojumes izgatavošana un piegāde Baldones tirgus laukumā\" (cenu aptauja 2-15.1-13). Vai šie darbi vispār tiks veikti, ja "jā", tad kad?
4) vai tiks veikti būvdarbi, t.i. noslēgts līgums par attiecīgo darbu veikšanu saskaņā ar iepirkumu “Vienkāršotās fasādes atjaunošanas būvdarbu veikšana Baldones novada sociālās aprūpes centra “Baldone’’ ēkai” (atklāts konkurss BND 201802 ERAF)? Iepriekš paldies par mājas lapā sniegtajām atbildēm.
Ar cieņu, Osvalds.29.09.2018. Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Atbilde (12.10.2018)
1)   par iepirkumu “Jumta seguma nomaiņas būvdarbi Baldones novada domes īpašumā “Mercendarbe”"  (iepirkuma
 identifikācijas Nr. BND 201815). Ar iepirkuma komisijas 14.09.2018. lēmumu nolemts pārtraukt iepirkumu “Jumta seguma nomaiņas būvdarbi
 Baldones novada domes īpašuma “Mercendarbe” muižas ēkai”, identifikācijas numurs BND 201815, jo zudusi nepieciešamība pēc
 plānotā iepirkuma. Lūdzu sniegt informāciju, kāpēc ir zudusi nepieciešamība veikt paredzētos jumta remontdarbus?
Atbilde.
Iepirkums atkārtoti tika izsludināts, jo pretendents, kas uzvarēja iepriekšējā iepirkumā un parakstīja līgumu, iesniedza vēstuli, kurā atteicās no līguma izpildes. Tāpēc pašvaldība izsludināja atkārtotu konkursu. Saskaņā ar noslēgto līgumu pašvaldība iesniedza izpildītājam rēķinu par soda sankcijām. Izpildītājs izvēlējās labāk izpildīt līgumu un atsauca savu līguma atsaukumu. Saskaņā ar priekšsēdētāja lēmumu, darbi tika uzsākti 20.septembrī un tiks pabeigti līdz 20.decembrim, kā to paredz priekšsēdētāja parakstītā vienošanās. Līdz ar to zuda nepieciešamība pēc atkārtota konkursa un tas tika pārtraukts.

2) un 3) jautājums par projektu "Baldones novada tirgus laukuma infrastruktūras attīstība"
Atbilde.
Visi projektā paredzētie darbi par kuriem ir veikti minētie iepirkumi tiks uzsākti nākamā gada pavasarī. Visi iepirkumu līgumi tiks noslēgti vēl šomēnes.
Projekta termiņš pagarināts līdz 2019. gada 30. jūnijam, sakarā ar to, ka būvdarbus 2018. gada septembrī/oktobrī nebūs iesējams uzsākt un pabeigt pirms ziemas sezonas iestāšanās.

4) vai tiks veikti būvdarbi, t.i. noslēgts līgums par attiecīgo darbu veikšanu saskaņā ar iepirkumu “Vienkāršotās fasādes  atjaunošanas būvdarbu veikšana Baldones novada sociālās aprūpes centra “Baldone’’ ēkai” (atklāts konkurss BND 201802 ERAF)?
Atbilde.
Par to, vai darbi tiks veikt, varēs atbildi sniegt tikai pēc tam, kad projekta akcepts tiks saņemts no uzraugošās institūcijas CLFA. Taču iepirks ir noslēdzies, lēmums par uzvarētāju tika pieņemts, taču uzvarētājs informēja, ka nevar šobrīd sniegt minēto pakalpojumu par nosolīto cenu. Iepirkumu komisija pieņēma lēmumu saskaņā ar likumā noteikto Iepirkuma procedūru un uzaicināja nākamo pretendentu uz līguma slēgšanu. Ir sagatavots un tuvākajā laikā tiks parakstīts līgums par iepirkumā minētajiem darbiem, taču ar noteikumu, ka darbi tiks uzsākti un līgums stāsies spēkā pēc pozitīva lēmuma saņemšanas no CFLA (centrālās finanšu līguma aģentūras), kas visticamāk notiks tikai nākamā gada pavasarī.

Ar cieņu,
Nelda Sniedze
Baldones novada domes izpilddirektore


Jautājums (04.10.2018)
Labdien! Pēdējā domes sēdē pieņemts lēmums par ADTI datu bāzes uzturēšanas deleģēsanas līguma slēgšanu ar SIA "Teilors" uz 3 gadiem. Cenu aptauja veikta ar 2 pretendentiem. Kas bija otrs pretendents, kam tika jautāts cenu piedāvājums? Vai tiešām nav saņemta neviena sūdzība par darbu bremzēšanu pret konkurējošiem mērniecibas uzņēmumiem? Vai SIA "Teilors" sertificetam merniekam ir atļauts veikt mērniecibas darbus Baldones novada teritorijā? Vai SIA "Teilors" veic maksājumus pieprasot ADTI informāciju kadastrālo darbu veikšanai saistībā ar Domes pasūtījumu?
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.
Anita

Atbilde (12.10.2018)

Cenu aptauja par Baldones novada augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzes uzturēšanu tika veikta, nosūtot uzaicinājumus 5 pretendentiem:  SIA “Ģeotelpiskie risinājumi”, SIA „GEO:REG”, SIA “TOPODATI”, SIA „GEO Mērniecība” un SIA “Teilors” un neviena sūdzība šajā sakarā nav saņemta.
Mērniecības darbi ir plašs jēdziens un tie ietver arī zemes kadastrālo uzmērīšanu un topogrāfisko uzmērīšanu. Zemes kadastrālā un  topogrāfiskā uzmērīšana ir divi atšķirīgi procesi – katrā no šiem mērniecības darba procesiem tiek iegūta un attēlota atšķirīga informācijas par konkrētu zemes gabalu (skatīt Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 1.panta pirmās daļas 8.punktu,  Ministru kabineta 27.12.2011. noteikumu Nr.1019 “Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi” 5.punktu, Ministru kabineta 24.04.2012 noteikumu Nr.281 “Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi” 3. punktu, Baldones novada domes 19.10.2011 noteikumu Nr.8 “Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību Baldones novadā” 3.1.apakšpunktu).
Ņemot vērā, ka SIA “Teilors” ir deleģēts veikt topogrāfiskas informācijas pieņemšanu, pārbaudi un reģistrēšanu datubāze, ka arī mērniecībai nepieciešamo datu izsniegšanu no datubāzes, nevis kadastrālās uzmērīšanas rezultātā iegūtās informācijas apstrāde, tad SIA “Teilors” darbiniekiem nav nekādu šķēršļu Baldones novada administratīvajā teritorijā veikt kadastrālās uzmērīšanas darbus, ja vien darbinieki ir saņēmuši atbilstošu sertifikātu.
Līdz šim brīdim SIA “Teilors” nav bijusi nepieciešamība zemes kadastrālās uzmērīšanas darbu veikšanai pieprasīt datus no Baldones novada augstas detalizācijas topogrāfiskā informācijas datu bāzes, jo ne vienmēr zemes kadastrālo darbu veikšanai šāda informācija ir nepieciešama.

Ar cieņu,
Maija Lemkina
Juridiskā dienesta vadītāja
Baldones novada dome


Jautājums (16.09.2018)
Labdien.
Vēlos uzzināt vai ciematā Sūnupes ir atļauts turēt mājputnus - vistas, pīles, zosis?
Ar cieņu,Edīte
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Atbilde (03.10.2018)
Veicot dokumentu izpēti un sazinoties ar Baldones speciālistiem par mājdzīvnieku turēšanas ierobežojumiem, tika secināts, ka Baldones novada teritorijā mājputnu turēšana nelielā daudzumā un savām vajadzībām nav aizliegta.

Ar cieņu,
Armands Virsis
Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks


Jautājums (01.09.2018)

Labdien.

Regulāri braucot pa Rīgas ielu esmu novērojis, ka pie mājas, ar numuru 89, regulāri uz ielas stāv lielā miskaste. Sakiet, lūdzu, kāda gan izskatītos Baldone, ja katrs iedzīvotājs izvietotu uz ielas, pie savas mājas savu miskastes konteineru?.... Paldies Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Andris

Atbilde (14.09.2018)

Labdien, Andri!

Tā ir pašvaldībai piederoša atkritumu tvertne, kas tur novietota, lai sētniekiem būtu kur izmest uz ielas savāktos atkritumus. 

Ar cieņu,
Daiga Kalniņa
Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta vadītāja p.i.


Jautājums (04.09.2018)

Labdien,

kad ekspluatācijā tiks nodots Vidusskolas stadions? Saskaņā ar noslēgto līgumu, darbi bija jāpabeidz jūnijā.
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Elīna

Atbilde (05.09.2018)

Labdien, Elīna!

Stadions tika pieņemts ekspluatācijā š.g. 28. augustā saskaņā ar papildu vienošanos par termiņa pagarināšanu neparedzētu būvniecības darbu dēļ. Pašlaik notiek pēdējā finanšu dokumentu sakārtošana. Stadiona svinīgā atklāšana notiks 24. septembrī plkst. 16.00. Aicinu sekot līdzi informācijai par pasākumu pašvaldības mājaslapā www.baldone.lv vai sociālajos tīklos.

Ar cieņu,

Edgars Brigmanis
Sporta kompleksa vadītājs


Jautājums (31.08.2018)

Labdien,

Esam šovasar bijuši daudzās Latvijas pilsētās un redzējām, ka praktiski visās vietās ir izveidoti skeitparki, kuri bija labi apmeklēti un izskatījās iecienīti un populāri bērnu un jauniešu vidū. Vai Baldonē tuvākajā laikā ir plānots veidot skeitparku? Ja jā, kad un kur tas plānots? Ja nē, kas būtu jādara, lai šādu ierosinājumu iesniegtu? Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Ar cieņu,
Elīna 

Atbilde (05.08.2018)

Labdien, Elīna!

Pirms pieciem gadiem pašvaldībā tika īstenots LEADER projekts, kā rezultātā izbūvēja dabas slidotavu un tika uzstādīti divi skeitparka elementi pie stadiona. Pavasarī pašvaldība konstatēja, ka tie vairs nav droši un  tika noņemti.

Attīstības nodaļa LEADER finansējuma saņemšanai bija sagatavojusi projekta iesniegumu, tomēr apstiprināja āra aktivitāšu laukumu pie Baltās pils, dienas centra izveidi sociālajā aprūpes centrā, kanoe laivu iegādi, pārvietojamās skatuves iegādi, tehniku Bērnu centra aktivitātēm un tirgus laukuma infrastruktūras uzlabošanu. Jāpiebilst, ka konkursi ir lieli un finansējums visiem projektiem nepietiek. 

Saskaņā ar Attīstības programmas Rīcību plānu 2014.-2020. gadam ir paredzēta skeitparka iekārtošana. Ņemot vērā to, ka šogad tika izbūvēts stadions, tad esošajos apstākļos skeitparka ierīkošana iespējama gadījumā, ja tiks piesaistīts LEADER finansējums tā izveidei.

Ar cieņu,
Līga Dāboliņa
Attīstības nodaļas vadītāja


Jautājums (31.08.2018)

Jautājums sakarā ar cenu aptauju Nr.2-15.116“Zemes vienību kadastrālā uzmērīšana, zemes robežu, situācijas un apgrūtinājumu plānu izgatavošana un robežzīmju atjaunošana”. Kā iespējams, ka līgums tiek slēgts ar uzņēmumu, kur valdes loceklis ir pašvaldības ADTI datu bāzes uzturētājs? Vai šeit nav interešu konflikts?
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.
Anita

Atbilde (04.09.2018)

Zemes vienību kadastrālā uzmērīšana (kas ietver zemes robežu, situācijas un apgrūtinājumu plānu izgatavošana un robežzīmju atjaunošana un noteikšanu) un ADTI datu bāzes uzturēšana ir divas dažādas lietas, kas savā starpā nav saistītas. ADTI datu bāzes uzturēšana saistīta ar ģeodēzisko darbu veicēju iesniegto topogrāfisko un izpildmērījumu plānu pārbaudi un reģistrēšanu. Līdz ar to interešu konflikts nav saskatāms.

Attiecībā uz ADTI datu bāzes uzturēšanu - šobrīd ADTI datu bāzes uzturēšanu veic viens uzņēmums, šādu deleģēšanas līgumu pašvaldība noslēgusi uz vienu gadu. Tā kā tuvojas līguma darbības termiņa beigas, tiek sagatavota dokumentācija, lai varētu veikt cenu aptauju un atrastu saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu, ar kuru slēgt jaunu deleģēšanas līgumu par ADTI datu bāzes uzturēšanu.

Ar cieņu,
Raimonds Audzers
Priekšsēdētājs

Aija Ciseļonoka
Zemes ierīkotāja


Jautājums (23.08.2018)

Regulāri lasu šo sadaļu, lai iegūtu informāciju par to, kas notiek vai nenotiek novadā. Vai tiešām šis vērtīgais pasākums jāpārvērš par debašu klubiņu? Visu cieņu Usāna kungam, bet ieraugot viņa kārtējos "memuārus" vairs nav vēlme šai sadaļā ielūkoties. Lūdzu turpmāk publicēt visiem iedzīvotājiem ērti lasāmus kompaktus jautājumus un atbildes.

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Sanita

Atbilde (29.08.2018)

Labdien, Sanita!

Paldies, noteikti izvērtēsim šo ieteikumu!

Ar cieņu,
Elīna Ose
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Jautājums (21.08.2018)

Labdien!

Strādājot  Rīgā un dzīvojot Baldonē, ir ļoti patīkami pēc saspringtās darba dienas Rīgā atgriezties tīrā, sakoptā vidē. Ļoti patīkami, ka netiek gaidīts, ka grants ceļos izveidosies bedres, bet ceļi tiek savlaicīgi nolīdzināti (nogreiderēti) pirms bedru izveidošanās.

Esam ievērojuši, ka pagājušajā gadā ,iebraucot pilsētā no Rīgas puses, tika mākslīgi izveidots paugurs, kas ir glīti apzaļumots. Bet, lai paugurs iekļautos Baldones kūrortpilsētas ainavā vai  nākotnē ir plānots to veidot kā pilsētas vizītkarti, simbolu?

Ļoti novērtējam, ka Baldone, kura aizņem lielu teritoriju ar nelielu iedzīvotāju skaitu ir tik tīri sakopta un apzaļumota, ka vienmēr  ir patīkams mājupceļš.

Paldies domei par ieguldīto darbu saglabājot Baldones kūrortpilsētas tēlu!

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Beatrise

Atbilde (29.08.2018)

Labdien, Beatrise!

Paldies par labajiem vārdiem – tie tika nodoti Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta komandai!

Atbildot uz Jūsu jautājumu par pagājušā gadā izveidoto pauguru pie pilsētas robežas, tur bija plānots izveidot parku. Pašreiz šis projekts ir apturēts, jo, mūsuprāt, tam plānotie līdzekļi – aptuveni 92 000 eiro, ir ļoti liela summa pašvaldības budžetā, kas būtu novirzāmi daudz aktuālākiem pilsētas un novada ielu un ceļu sakārtošanas jautājumiem. Parka izbūves projekts pašlaik ir investīciju plānā, un, iespējams, tiks īstenots kāda ES fondu projekta ietvaros.

Ar cieņu,
Raimonds Audzers
Priekšsēdētājs


Jautājums (09.08.2018)

Baldones novada domes izpilddirektorei N. Sniedzes k-dzei.

Pēc iepazīšanās ar Jūsu š.g. 23.jūlijā sniegto atbildi uz jautājumu par strūklakas darbību pie Baldones vidusskolas, kurā Jūs atbildat, ka strūklaka ir izbūvēta nepareizi, kā rezultātā izskaloti tās pamati un tā rezultātā strūklaka ir jāpārbūvē, uzskatu, ka man, kā bijušajam domes galvenajam speciālistam celtniecības jautājumos, šāda galīgi nepamatota slēdziena publiska paziņošanas gadījumā ir pienākums sniegt atklātu informāciju par faktisko situāciju, kura manuprāt ir galvenais iespējamais iemesls strūklakas darbības pārtraukšanai. 

To, ka kāds kaut ko nav izdarījis pareizi, mēs varam pateikt ļoti viegli. Bet kā ir ar atbildību par šiem vārdiem un cik tie atbilst patiesībai? Un cik bieži ir sastopami tie gadījumi, kad ar šādu apgalvojumu mēs gribam noslēpt paša neizdarību? Šoreiz ir tas gadījums, ka publicētais apgalvojums ir pilnīgi nepamatots un liecina tikai par to, ka Jums kā domes izpilddirektorei  nav pietiekošu tehnisku zināšanu par pie vidusskolas izbūvētās strūklakas ūdens savākšanas sistēmas darbības pamatprincipu. Var jau būt, ka kāds Jums šo ideju "piespēlēja".

Pirmkārt izbūvētajai strūklakai pamatu to klasiskajā izpratnē vispār nav. Strūklakas laukumā zem betonu bruģakmens seguma ir izbūvēta tikai blietētu dolomīta šķembu pamatne. Tālāk esmu spiests visus šīs mājas lapas lasītājus iepazīstināt ar tehniska rakstura informāciju par strūklaku ūdens savākšanas veidiem un to īpatnībām.

Kā zināms, patreiz vairumā strūklaku, kuras tiek izbūvētas ārpus ūdenskrātuvēm, strūklakā izmantotā ūdens savākšana tiek organizēta divos veidos:

pirmkārt - strūklakas ūdens tiek savākts no dažādiem materiāliem izbūvētās dažādu izmēra un dziļuma ūdens necaurlaidīgās VANNĀS VAI BASEINOS un tālāk no tām padots atkārtotai cirkulācijai;

otrkārt - strūklakā izmantotā ūdens savākšanai vanna (vai baseins) netiek izbūvēta, bet ūdens savākšana strūklakas darbības zonā tiek organizēta strūklakai piegulošajā teritorijā izveidojot segumu ar ūdens necaurlaidīgu virsmu un novadot ūdeni no šīs virsmas speciālajā ūdens uztvērējā. Šāda risinājuma gadījumā VIRSMAS ŪDENSNECAURLAIDĪGUMA NODROŠINĀŠANA ir vissvarīgākais faktors strūklakas sekmīgas darbības nodrošināšanai.

Lai izvairītos no nevēlamām un bīstamām situācijām, kuras varētu veidoties, izbūvējot strūklaku ar atklātu ūdens baseinu, pie vidusskolas strūklaka ir izveidota ar otrajā variantā aprakstīto strūklakas ūdens savākšanas sistēmu, kādas pēdējā laikā tiek izbūvētas daudzās pilsētās. Dotajā gadījumā strūklakas ūdens pa gājēju celiņa - laukuma betona bruģa seguma virsmu, kura ir izbūvēta ar kritumu uz ūdens uztveres trapu, tiek savākts un no trapa pa cauruļvadu ievadīts strūklakas darbu nodrošināšanai izbūvētajā pazemes ūdens tvertnē. Kā zināms, betona bruģakmens var nodrošināt nepieciešamo ūdens necaurlaidīgumu, bet visbūtiskākā un arī vājākā vieta, kurai strūklakas ekspluatācijas laikā ir NEPĀRTRAUKTI JĀPIEVĒRŠ ĻOTI LIELA UZMANĪBA, ir bruģakmens seguma šuves un šuves pie strūklakas darbību nodrošināšanas atverēm. Lai nodrošinātu hermētisku virsmu, šīs šuves ir aizpildītas ar speciālu sintētisku blīvējošu un ūdens necaurlaidīgu mastiku-līmi. Diemžēl, Latvijas ļoti mainīgajos klimatiskajos apstākļos, pavasarim nomainot ziemu, kā arī ziemā bieži esošie atkušņi, izraisa nepārtrauktas zemes virsējās kārtas deformācijas un kustības. Tādejādi analoģiski ceļu asfaltbetona segumam arī bruģa segums tiek pakļauts šīm deformācijām, kuru rezultātā atsevišķās vietās noteikti tiek bojātas arī bruģakmens seguma hermētiskās šuves. Nenoliedzami, ka, šāda tipa strūklaku veiksmīgas darbības nodrošināšana prasa ļoti nopietnu un regulāru kontroli un, lai šāda tipa strūklakās strūklakas darba sezonas sākumā nenotiktu neparedzēta ūdens noplūde bruģa seguma pamatnē, pirms strūklakas darbības atsākšanas OBLIGĀTI ir ļoti rūpīgi jāveic bruģakmens šuvju hermētiskuma kvalitātes revīzija un nepieciešamais remonts.

Vidusskolas strūklaku nodeva ekspluatācijā 2015.gada jūnijā. Tātad strūklaka bez ievērojamām ūdens noplūdēm darbojās līdz 2017.gada sezonas beigām. Tā kā ūdens izskalojumi zem bruģa seguma var rasties tikai tad, kad bruģējuma šuves vairs nav atbilstoši hermētiskas (protams, izņemot gadījumu, ja nav plīsušas ūdens pievadcaurules), atļaušos apgalvot, ka šī gada pavasarī pirms strūklakas darba atsākšanas nepieciešamās šuvju pārbaudes un remonts noteikti veikts nekvalitatīvi vai nav veikts vispār. Tieši tas arī ir strūklakas normālas darbības pārtraukuma un iebrukumu veidošanās iemesls. Strūklaka nav izbūvēta nepareizi, bet gan nepareizi (nekvalitatīvi) ir veikta tās ekspluatācija. Lai izvairītos no šādām neparedzamām ūdens noplūdēm bruģa pamatnē, no personīgās darba pieredzes zinu, ka pat vasaras sezonā bija vēlams pārbaudīt strūklakas bruģa seguma šuvju kvalitāti vismaz vienu reizi mēnesī. Pārbaudes nekavējoties tika veiktas arī tad, kad strūklakas darbībā tika konstatēts palielināts ūdens patēriņš. Bija gadījumi, ka pat ļoti spēcīgas lietus gāzes radīja problēmas. Ja šī mana pārliecība par strūklakas pamatnes tehniskā stāvokļa kvalitatīvas uzraudzības trūkumu tomēr ir kļūdaina, tad lūdzu Jūs atbildē sniegt sekojošus skaidrojumus:

1) kurš domes darbinieks pēdējā tekošā gada laikā bija atbildīgs par vidusskolas strūklakas ūdeni uztverošās daļas bruģa seguma un īpaši par bruģa šuvju hermētiskuma uzraudzību un nodrošināšanu, kad un kādi darbi šajā sakarībā tika veikti šī gada pavasarī pirms strūklakas iedarbināšanas?

2) kad un kas ir veicis izbūvētās vidusskolas strūklakas ūdens uztverošās daļas laukuma seguma konstrukcijas pārbaudi un devis rakstisku atzinumu, ka: sākotnēji izbūvētais strūklakas ūdeņus uztverošā laukuma virsējais segums no bruģakmens ar hermētiski veidotām šuvēm nespēj pildīt savu uzdevumu - savākt un novadīt uz noteku strūklakas virsūdeņus, -   tieši neatbilstošais strūklakas bruģētā seguma tehniskais risinājums ir cēlonis lielajām ūdens noplūdēm un izskalojumiem?

Protams, ja tomēr ir ļoti liela vēlme pārveidot strūklaku un tai izveidot pirmā tipa ūdens savākšanas sistēmu, varat strūklaku kapitāli pārbūvēt, zem zemes virsmas līmeņa izveidojot vannu, kura tiek piepildīta ar bruģi. Bet iespējams arī veikt tikai nepieciešamo esošā bruģa seguma virsmas izlīmeņošanu un kvalitatīvu šuvju hermētiskuma atjaunošanu. Protams, tas turpmāk prasīs jau aprakstīto ļoti regulāro un rūpīgo uzraudzības un apkopes darbu.

Lūdzu šo komentāru un atbildes uz augstāk dotajiem jautājumiem publicēt domes mājas lapas sadaļā "Līdzdalība".

Ar cieņu, vēlot veiksmi darbā, Osvalds Usāns.

Atbilde (21.08.2018)

God. Usāna kungs!

Paldies par Jūsu izsmeļošo un detalizēto informāciju par strūklakas izbūvi!

Vispirms būtu jāprecizē jēdziens “nepareiza strūklakas izbūve”. Ar šo es vēlējos pateikt, ka nepareizi ir izbūvēta strūklakas pamatne, jo bez tās nav iespējama pašas strūklakas darbināšana, lai cik kvalitatīva tā arī būtu izbūvēta.

Daudzām lietām nevaru nepiekrist, piemēram, ka pie vidusskolas izbūvētai strūklakai ir jābūt drošai ekspluatācijā, ka strūklakas virsmai, kas savāc ūdeni un novirza krājtvertnē, ir jābūt ŪDENSNECAURLAIDĪGAI un ka Latvijas ļoti mainīgajos klimatiskajos apstākļos, pavasarim nomainot ziemu, kā arī ziemā bieži esošie atkušņi, izraisa nepārtrauktas zemes virsējās kārtas deformācijas un kustības.

Un tieši šo Jūsu pausto aspektu dēļ, kaut arī ļoti augstu vērtēju Jūsu zināšanas un līdzšinējo veikumu Baldones novadā, man ir nesaprotama Jūsu akceptētā strūklakas ūdens savākšanas virsmas izbūves izvēle – neliela izmēra bruģakmens, kas balstās uz blietētām smiltīm un dolomīta šķembām, kura ŪDENSNECAURLAIDĪGUMS tiek nodrošināts, bruģakmens šuves aizpildot ar speciālu sintētisku blīvējošu un ūdens necaurlaidīgu mastiku – līmi. Tas nekad nevar būt ilgtermiņa risinājums, lai kāda uzraudzība tiktu nodrošināta! Tā ir mana, kā nespeciālistes, pārliecība.

Uzskatu, ka vienmēr ir labi plānot darbus, kas ilgtermiņā un ekspluatācijā ir vienkārši un droši. Līdz ar to, uzskatu, ka strūklaka ir jāpārbūvē, izmantojot vienkāršu un mūsu klimatiskajiem apstākļiem piemērotu risinājumu – jāizbūvē monolīts pamats – sekls šķīvis.

Detalizētu viedokli ar pamatojumu publicēšu laikrakstā “Baldones Ziņas”.

Ar cieņu,
Nelda Sniedze
Izpilddirektore


Jautājums (30.07.2018)

Labdien!

Lūdzu sniegt skaidrojumu vai tika izvērtēti visi apstākļi kādos norisinājās “Baldones Waterjump” organizētais pasākums 2018.gada 27.jūlija līdz 29.jūlijam. Lai arī pasākums norisinājās ārpus Baldones pilsētas robežām troksnis bija dzirdams visā pilsētā līdz apmēram plkst. 4 rītā. Personīgi apmēram plkst. 1 naktī vērsos Baldones pilsētas pašvaldības policijā ar pretenziju, iecirknī man paskaidroja, ka neesmu vienīgais iedzīvotājs ar šāda rakstura pretenziju, bet pasākuma organizētājam ir izsniegta atļauja vadīt šo pasākumu un nāksies samierināties ar pastiprinātu troksni. Vai tiešām pilsēta, kura sevi pozicionē kā klusa un zaļa pilsēta, šādā veidā gādā par visu pilsētas iedzīvotāju (nodokļu maksātāju) labsajūtu un atpūtu? Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Inta

Atbilde (02.08.2018)

Labdien, Inta!

Lai arī sevi pozicionējam kā klusu un zaļu pilsētu, novada kultūras dzīves dažādošanai ir nepieciešamas dažādas aktivitātes un pasākumi - zaļumballes, festivāli u.c. Turklāt šis pasākums, kas norisinās vienu reizi gadā, ir guvis atsaucību gan Baldones, gan arī citu novadu iedzīvotāju vidū, vienlaikus veidojot arī novada atpazīstamību.

Festivāls, kurš norisinās jau vairākus gadus pēc kārtas, iepriekšējos gados norisinājās bez iedzīvotāju sūdzībām par troksni, tāpēc arī šogad festivāla rīkotāji saņēma pašvaldības atļauju. Ņemot vērā šī gada precedentu, nākamgad, lemjot par atļaujas piešķiršanu, īpašu uzmanību pievērsīsim skaņas jautājumiem un rīkotāju piedāvātajiem risinājumiem, lai tie netraucētu novada iedzīvotājus. 

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Nelda Sniedze
Izpilddirektore


Jautājums (20.07.2018)

Sveicināti. Divas dienas sanāca braukt garām mūsu vidusskolai un piefiksēju ,ka nedarbojas strūklaka. Kapēc tā? Māmiņām tā bija forša vieta kur satikties un atpūsties pa to laiku kamēr bērni plunčājas un mēģina "noķērt augošo ūdeni". Pirms tam redzēju,ka pie mūzikas skolas arī nedarbojas strūklaka,bet tājā brīdī tam nepievērsu uzmanību. Ceru,ka drīz  viss darbosies!

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Viktorija

Atbilde (23.07.2018)

Labdien, Viktorija!

Paldies par Jūsu jautājumu! Diemžēl strūklaka pie Baldones vidusskola ir izbūvēta nepareizi, kā rezultātā tai ir izskaloti pamati un strūklaku darbinošās elektroierīces mirkst ūdenī. Atrašanās pie ieslēgtas strūklakas ir veselībai bīstama, tāpēc tā ir slēgta. Šobrīd tiek meklēts uzņēmums, kas pārbūvēs strūklaku un novērsīs bīstamo situāciju. Savukārt strūklaka pie Baldones Mūzikas skolas tika sabojāta negaisa laikā. Dažu dienu laikā tā tika salabota un šobrīd darbojas.

Ar cieņu,
Nelda Sniedze


Jautājums (17.07.2018)

Labdien! Kāpēc Baldones pilsētā tik reti tiek pļauta zāle? Tas taču ir tik vienkārši un ātri izdarāms darbs. Piem., pie Mūzikas skolas koku atvases nu jau būs garāks par celi izaugušas un ir daudz tādu vietu, kur sen kā prasītos pēc pļaušanas ... arī ap vidusskolu nav glīts mauriņš utt. Ir kauns par pilsētu, kur pat regulāri zāli nevar nopļaut.

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Anda

Atbilde (23.07.2018)

Labdien, Anda!

Paldies par Jūsu komentāru! Piekrītu, ka būtu jauki, ja viss būtu perfektā kārtībā. Atbildīgie darbinieki ir iesaistīti pilsētas sakopšanas darbos un dara visu, lai pilsēta tiktu uzturēta pienācīgā izskatā. Taču jāsaka, ka trūkst kapacitātes, trūkst cilvēku un tehnikas, lai pilsētā visu varētu nopļaut uzreiz. Darbiniekiem ir jāievēro arī atpūtas brīži, strādājot smagajos laika apstākļos, kad āra gaisa temperatūra sasniedz +30 C, bet zāles pļāvējiem ir jāstrādā  atbilstoši darba drošības prasībām aprīkotā ekipējumā, kas uzliek papildu slogu. Bez tam šie paši strādnieki tiek noslogoti ne tikai zāliena pļaušanā, bet arī citos pašvaldībai ne mazāk svarīgos darbos, piemēram, ceļu uzturēšanā, laukumu sakārtošanā u.tml. Jāņem vērā arī atvaļinājumu laiks, jo arī strādniekiem ir tiesības doties atvaļinājumā vasarā.

Ar sveicieniem,
Nelda Sniedze


Jautājums (11.07.2018)

Tirgus laukumā ir izvietoti atkritumu konteineri, lai iedzīvotāji apzinīgi šķirotu atkritumus. Tur arī ir konteiners kurā, iespējams, paredzēts izmest atkritumus tirgotājiem. Savukārt saskaņā ar Baldones novada Domes saistošajiem noteikumiem ir noteikts, ka privātmāju īpašnieki (iedzīvotāji) slēdz līgumu par atkritumu izvešanu ar Domes noteikto pakalpojumu sniedzēju.

Vai Dome kaut kādā veidā pārbauda vai visi iedzīvotāji (privātmāju īpašnieki vai to pilnvarotas personas) ir ne tikai noslēguši līgumu par atkritumu izvešanu kā faktu, bet šis līgums ir spēkā konkrētā finanšu (kalendārā) gadā (resp. ir veikta priekšapmaksa par atkritumu izvešanu saskaņā ar pakalpojuma sniedzēja piestādīto rēķinu)? Kā notiek šādas pārbaudes? No kādiem līdzekļiem tiek segtas izmaksas par atkritumu izvešanu tirgus laukumā un cik lielas ir šādas izmaksas kalendārā gadā? Vai tiešām privātmājas īpašniekam ir tiesības izmest savus atkritumus (šeit nav runa par atkritumu šķirošanas konteineros izvietojamajiem atkritumiem)  tirgus laukumā un savukārt tos attiecīgi neizvest no savas mājas (ar konteineru), kas pārējiem iedzīvotājiem pamatoti rada virkni jautājumus (gan par citādu kārtību, gan visatļautību, gan arī par savu personisko finanšu līdzekļu ekonomiju, vai arī aizbildināšanos, ka konkrētie iedzīvotāji (īpašnieks ar ģimenes locekļiem) savā īpašumā uzturas neregulāri) . Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Laila

Atbilde (23.07.2018)

Labdien, Laila!

Baldones novadā atkritumu apsaimniekošanas kārtību nosaka 2012. gada 19. septembrī Baldones novada domes sēdē apstiprinātie saistošie noteikumi Nr.16 "Par atkritumu apsaimniekošanu Baldones novadā".

Baldones novada dome ir noteikusi, ka atkritumu apsaimniekošanu Baldones novadā veic Ogres SIA"MARSS", kas nosaka, ka iedzīvotājiem par sadzīve atkritumu apsaimniekošanu ir jāslēdz līgums ar SIA "MARSS". Atbildība par šo saistošo noteikumu pārkāpumiem ir paredzēta Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 75. panta otrajā daļā - Par nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu savākšanā. Naudas sods fiziskai personai no 70-700 EUR, kuru uzliek Baldones novada administratīvā komisija.

Viena no kontroles struktūrvienībām Baldones novadā par šo saistošo noteikumu ievērošanu ir Baldones novada pašvaldības policija. Baldones novada pašvaldības policija laika posmā no 2015. gada 1. jūlija sadarbojas ar Ogres SIA "MARSS" un veic kontroli par Baldones novadā esošo vai neesošo iedzīvotāju īpašumos noslēgto līgumu par atkritumu apsaimniekošanas esamību. Šādas kontroles veidā noslēgto līgumu skaits, ņemot vērā arī iedzīvotāju pārvietošanos, ir pieaudzis par 50 līgumiem.

Baldones novada pašvaldības policija iespēju robežās veic kontroli par šo saistošo noteikumu ievērošanu, taču, lai to pilnveidotu, ir nepieciešams šo noteikumu ievērošanā iesaistīties visiem Baldones iedzīvotājiem, tādējādi, ja tiek redzēts pārkāpums, censties piefiksēt cilvēku, automašīnu (valsts registrācijas numuru) un nekavējoties informēt Baldones novada pašvaldības policiju pa tālruni 22044471.

Ar cieņu,
Armands Virsis
Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks


Jautājums (10.07.2018)

Sveicināti! Vai Baldone neplāno iesaistīties projektā "Simtgades bērni", lai katrs 2018.gadā dzimušais bērniņš saņemtu īpašo simtgades vērdiņu? Grāmata "Mūsu bērns", ko dome dāvina katram jaundzimušajam to reģistrējot ir bezpersoniska, nav pat apsveikuma ieraksta no domes priekšsēdētaja.

Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Samanta

Atbilde (23.07.2018)

Labdien, Samanta!

Baldones novada pašvaldība finansiāli atbalsta tikai tās biedrības, kuras reģistrētas mūsu novada administratīvajā teritorijā. Rūpīgi izvērtējot biedrības "Nigestes amatniecības nams" piedāvājumu, tika pieņemts lēmums turpināt dāvināt grāmatu “Mūsu bērns”. Paldies, Jūsu ieteikums par apsveikuma ierakstu no domes priekšsēdētāja tiks apspriests!

Viola Āboltiņa
Priekšsēdētāja vietniece


Jautājums (05.07.2018)

Labdien! Par Latvijas republikas iedzīvotāju patriotisma paaugstināšanu. Valsts svētku un piemiņas dienās Likums "Par Latvijas valsts karogu" nosaka, ka Latvijas republikā šajos datumos karogs jāizkar arī namīpašniekiem, kas nav pašvaldība. Iestājoties atzimējamām dienām, braucot pa mūsu pilsētu ļoti bieži var ieraudzīt, ka korogu turētāji, namīpašniekiem, kas nav pašvaldība, stāv tukši, kā arī sēru un piemiņas dienās bez attiecīga noformējuma. Lai paagstinātu Latvijas republikas iedzīvotāju patriotismu un piederību šai valstij, cilvēkiem izejot pilsētas ielas būtu jājūt Valsts noskaņojums, tāpēc pašvaldības policijai intensīvāk vajadzētu kontrolēt Likuma "Par Latvijas valsts karogu" izpildi!
P.S.Baldones Domes e-vietnē varētu uz ziņojuma dēļa publicēt šos datumus un karoga noformējuma veidu.
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.

Juris

Atbilde (23.07.2018)

Labdien, Juri!

Latvijas valsts karoga lietošanu nosaka 2009. gada 29. oktobrī Latvijas Republikas Saeimā pieņemtais likums "Latvijas valsts karoga likums". 2010. gada 27. aprīļa Ministru kabineta noteikumi Nr. 405 "Valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi" nosaka valsts karoga piemērošanas kārtību. Latvijas administratīvo pārkāpuma kodeksa 201.43 prim pants nosaka atbildību par Latvijas valsts karoga pacelšanas vai nepacelšanas kārtības pārkāpumiem. Šāda kārtība un atbildība fiziskām personām tika kontrolēta, kā arī tika piemērota atbildība par Valsts karoga neizkāršanu Valsts karoga likumā noteiktajās dienās. Tomēr 2015. gada 6. jūlijā stājās spēkā Satversmes tiesas spriedums par "Par Latvijas valsts karoga likuma 7.panta pirmās un otrās daļas un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 panta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 100.pantam" - "atzīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 pantu tiktāl, ciktāl tas nosaka sodu par Latvijas valsts karoga nenovietošanu pie fiziskajām personām piederošām dzīvojamām ēkām atbilstoši Latvijas valsts karoga likuma 7. panta pirmajai un otrajai daļai, par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes 100. pantam."

Pamatojoties uz Satversmes tiesas spriedumu no 2015. gada 6. jūlija vairs netiek kontrolēta fizisko personu Valsts karoga izvietošana pie viņu piederošām ēkām un īpašumiem. Valsts karoga izvietošana fiziskai personai pie viņu piederošām ēkām un īpašumiem ir katras personas brīva izvēle.

Ar cieņu,
Armands Virsis
Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks


Jautājums (27.06.2018)

Labdien! Uz Zeltkalnu ielas 31 ir parādījusies zīme Privātīpašums ar "ķieģeļi", bet ielas sākumā nekas neliecina, ka tur ir strupceļš, vai ka būs "ķieģelis". Vai tas ir saskaņots ar domi?
Vēlos, lai atbildi publicē mājas lapā.
Ilze

Atbilde (03.07.2018)
Labdien, Ilze!
Pašvaldības ceļš beidzas pie Kraujas ielas, tālākais posms, arī Jūsu minētais īpašums Zeltkalnu iela 31, ir privātīpašums, un šādu zīmju uzstādīšana privātīpašumā nav jāsaskaņo ar pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:
Helmuts Nezinis
Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta vadītājs


Jautājums (26.06.2018)

Labdien, interesējos par ceļa zīmju uzstādīšanas iespējām ciematā Sarma. Cauri ciematam ved ceļš (V1010) ar grants segumu, kurš savieno ciematus - Sarma, Misa un Dzimtmisa. Sakarā ar to, ka ciematā Sarma abās šī ceļa malās atrodas dzīvojamās mājas un gar šo ceļu nav izveidotas gājēju ietves, vietējie iedzīvotāji, tajā skaitā arī bērni un jaunās ģimenes ar ratiņiem ir spiestas pastaigām izmantot ceļa braucamo daļu. Vēršos pie Jums ar lūgumu pie iebraukšanas ciematā Sarma uzstādīt ceļa zīmi “Dzīvojamā zona” – kurā iebraukšana, apzīmēta ar 533. ceļa zīmi, bet izbraukšana – ar 534. ceļa zīmi. Ja šīs zīmes uzstādīšana nav iespējama, iespējams, var uzstādīt kādu citu maksimālo ātrumu ierobežojošu zīmi, piemēram, 30 kmh, vai “guļošos policistus”? Sakarā ar to, ka netālu atrodas autosacīkšu trase “Stūri” šo ceļu ļoti bieži izmanto daudzi sportiska rakstura spēkrati, kas traucās cauri ciematam diezgan lielos ātrumos, kā arī ceļš ir pietiekami līku