A+ A

Ziņas

Lielā Talka tiek pārcelta uz 16.maiju

24.03.2020.
3128_liela_talka_parcelta.jpg

Latvijā noteiktais ārkārtas stāvoklis ir satraucis visus mūsu valsts iedzīvotājus. Tāpēc Lielās Talkas organizatori, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, pieņēma lēmumu pārcelt talku no šā gada 25. aprīļa uz 16. maiju un piedāvā jaunu iespēju – organizēt savas individuālās SOLO talkas.

Valdība lemj par atbalstu uzņēmējiem un paplašina piesardzības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

20.03.2020.
3127_49676597756_1f8344bd38_c.jpg

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, valdība palielinājusi piesardzības pasākumu apmēru. Izmaiņas skars gan valstī ieceļojošos, gan pulcēšanos publiskās vietās, kā arī izglītības iestāžu darbu. Vienlaikus apstiprināti būtiski atbalsta pasākumi vairākām nozarēm.

Psiholoģiskais atbalsts un pakalpojumi pieejami attālināti

20.03.2020.
3123_infocovid16.jpg

Mums rūp, lai mūsu un jūsu tuvie cilvēki būtu veseli un mēs visi drīzāk varētu pārvarēt šo krīzi un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Lai nezaudētu atbalsta iespējas šajā neierastajā laikā, konsultācijas pie Baldones Sociālā dienesta psihologa Signes Knipšes būs pieejamas attālināti pa telefonu, Skype vai kādā citā ērtā attālinātā platformā (piemēram, WhatsApp, Zoom). Lai vienotos par konsultāciju (ja arī šajā krīzes laikā nepieciešams psiholoģisks atbalsts), zvaniet pa tālruni 29166367.

Sociālais dienests informē

20.03.2020.
3122_infocovid2.jpg

Baldones novada Sociālais dienests lūdz atsaukties tos novada iedzīvotājus, kuriem nav tuvinieku vai kuru tuvinieki uz laiku atrodas karantīnā vai pašizolācijā, un kuriem nepieciešama palīdzība ēdiena un medikamentu nodrošināšanā. Sociālais dienests risinās palīdzības sniegšanu ārkārtas situācijās.

Aicinām zvanīt uz tālruņa numuriem darba dienās darba laikā – 67932067,- Ilona Dombrovska, 67350993 - Ilga Deņisenoka, 67350996 – Inguna Smildziņa,  vai izmantojot mobilo tālruni - 27840484. LASĪT VAIRĀK >>

Par atkritumu apsaimniekošanu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā

19.03.2020.
3120_infocovid15.jpg

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Marss” informē, ka, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, uzņēmums turpina sadzīves un šķiroto atkritumu izvešanu klientiem pēc plānotā grafika.

Informācija iedzīvotājiem

19.03.2020.
3119_infocovid13.jpg

Baldones novada sadarbības grupa bērnu tiesību aizsardzībā,  pamatojoties uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas izplatīto informāciju, lūdz, pievērst iedzīvotāju uzmanību bērnu tiesību aizsardzībai un informēt Baldones novada bāriņtiesas priekšsēdētāju Ievu Pelcmani  ( e- pasts: barintiesa@baldone.lv, tālr.: 28689335), ja ir ziņas par bērniem un aizgādnībā esošām personām, kuri, iespējams, atrodas apdraudējuma situācijā (atstāti vieni, nav nodrošināta aprūpe) vai kuriem nepieciešama palīdzība. 

Baldones novada Bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupa

PII "Vāverīte" darbosies dežurgrupa

19.03.2020.
3118_infocovid12.jpg

No 23.marta Baldones novada pirmsskolas izglītības iestādē "Vāverīte" tiks nodrošināta dežūrgrupu darbība, lai pieskatītu bērnus, kuru vecākiem tas nav iespējams. Lai saņemtu šādu pakalpojumu, vecākiem pirmsskolas izglītības iestādē būs jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām. Tāpat šajā apliecinājumā vecākiem jānorāda, ka nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Jautājumiem un uzziņām lūdzam vērsties, rakstot izglītības iestādes vadībai uz e-pastu piivaverite@baldone.lv vai zvanot pa tālruni 26531542.

Ja atgriezies pēc ceļojuma ārzemēs, ievēro PAŠIZOLĀCIJU!

16.03.2020.
3115_karant.jpg

Nepakļauj mūsu sabiedrības ievainojamāko daļu un veselības aprūpes sistēmu briesmām! #PALIECMĀJĀS Ja esi bijis ārzemēs PAŠIZOLĒJIES 14 DIENAS, arī tāpēc, ka par tīšu vai netīšu COVID-19 vīrusa izplatību valstī noteikts sods! LASI VAIRĀK!

Autotransporta direkcija informē

16.03.2020.
3114_autotransp_dir_s.jpg

Informējam, ka šobrīd nekādas papildu izmaiņas iekšzemes sabiedriskā transporta kustībā vēl nav veiktas. Skolēnu brīvdienās autobusu kustības saraksti tiek mainīti katru gadu. Tā kā no šodienas bija plānotas oficiālās skolēnu brīvdienas, arī iekšzemes sabiedriskais transports tam tika pielāgots (un tas tiktu darīts arī tad, ja valstī nebūtu izsludināts ārkārtējais stāvoklis).

Par to, ka šāds kustības saraksts būs spēkā arī pēc 22. marta, kad skolēnu brīvdienas būs beigušās, plānojām informēt šonedēļ. Tomēr, ņemot vērā, ka jau šobrīd vairāki autobusu reisi ir tukši vai tajos ir vien daži pasažieri, esam pieprasījuši statistiku par pasažieru skaitu visiem pārvadātājiem. Tiklīdz to saņemsim, lemsim par tālākajām darbībām un pēc tam attiecīgi informēsim pasažierus. Papildus informējam, ka reisi, kas izveidoti ar mērķi nogādāt iedzīvotājus darbavietās, netiks slēgti.

Šobrīd pārvadātājiem ir uzdots braukt saskaņā ar skolēnu brīvdienu kustības sarakstu. Citu instrukciju pagaidām nav bijis. Aicinām sekot līdzi aktuālajam kustības sarakstam mūsu mājaslapā.

Par tirdzniecību Baldones Tirgus laukumā

16.03.2020.
3113_informacija_277.jpg

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, līdz 14.aprīlim Baldones Tirgus laukumā ir aizliegts tirgot COVID 19 vīrusa skarto valstu ražojuma preces un pārtiku. Paskaidrojums - pašvaldībai nav iespēju un kapacitātes kontrolēt kādā veidā šī prece līdz tirgum ir nokļuvusi. Nav iespēju noskaidrot vai tirgotājs, kas šo preci tirgo, nav bijis ārvalstīs vai nav bijis saskarsmē ar personām, kas šīs ārzemju preces ir importējušas no vai caur Covid 19 skartajām valstīm.
Lūdzam sabiedrības izpratni un pieņemt, ka šis mēnesis būs citādāks, nekā ierasts.

Par saziņu ar Baldones novada domi ārkārtējās situācijas laikā

13.03.2020.
3109_informacija_277.jpg

Sakarā ar to, ka  Ministru kabinets 2020. gada 12. martā ir izdevis rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", aicinām iedzīvotājus saziņai ar Baldones pašvaldību pēc iespējas izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus: tālr.: 67932750, e-pastu: dome@baldone.lv, oficiālo elektronisko adresi.

Ārkārtējās situācijas laikā Baldones novada dome turpinās darbu ierastajā kārtībā.

Domes administrācija

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu

12.03.2020.
3107_informacija_277.jpg

Ministru kabineta rīkojums Nr. 103
Rīgā 2020. gada 12. martā (prot. Nr. 11 1. §)

Veselības ministrijas aicinājums iedzīvotājiem

12.03.2020.
3104_informacija_277.jpg

Saistībā ar jaunā koronavīrusa Covid-19 infekcijas izplatības riskiem pasaulē, Veselības ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus ņemt vērā šādus vispārējos piesardzības pasākumus:

Stingri aicinām iedzīvotājus nedoties uz Covid-19 skartajām teritorijām, kurām piemēroti īpašie piesardzības pasākumi (no 06.03.20. šo valstu saraksts ir Itālija, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Irāna, Ķīna). Ar aktuālo šo valstu sarakstu var iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā;

Aicinām iedzīvotājus izvērtēt jebkuru ceļojumu, ņemot vērā teritoriju, uz kuru ceļojums plānots, transporta līdzekli, ceļojuma mērķi. Ir jāņem vērā, ka strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 infekciju, jebkurā valstī, kuru ir skārusi Covid-19 infekcija, var būt jau ieviesti karantīnas pasākumi vai tiek plānots ieviest jaunus karantīnas pasākumus, kas var būtiski ierobežot ceļošanas iespējas un nokļūšanu mājās. Ar informāciju par valstīm, kurās ir paaugstināts risks ceļošanai, var iepazīties Ārlietu ministrijas mājaslapā;   >>>

Muzikāli izglītojošā rotaļprogramma SUPERMEITENES

12.03.2020.
3094_supermeitenes_20_s.jpg

Muzikāli izglītojošā rotaļprogramma SUPERMEITENES jauniešiem un ģimenēm ar bērniem 13.martā plkst.17.00 Baldones kultūras centrā! Gandrīz katrs cilvēks kādā no dzīves situācijām ir sapņojis par superspēju, daži - kļūt par supervaroņiem. Ja ne kļūt, tad satikt un iepazīt noteikti.

NO ŠĪ BRĪŽA TAS IR IESPĒJAMS! Gudrība, Mīlestība, Drosme tie ir tikai daži elementi, kas raksturo viņas. Pašmāju trīs muzikālās Supermeitenes - Zī (Una Aizgale), Mī (Signe Aizupiete), Bū (Signe Nuķe), kuras izraudzītas, lai apceļotu visu Latviju ar misiju - aktivizēt cilvēkos vēl vairāk pozitīvo enerģiju, laimi un ticību sev. Biežāk uzdotie jautājumi Supermeitenēm: “Vai par supervaroni piedzimst?” “Vai par tādu iespējams kļūt ar laiku?” Atbildi sagaidīsiet izrādē! :))

Ieva Upeniece (Kultūras organziatore p.i.)

Atklāta mākslinieces Daigas Cēderes-Salnājas izstāde "Starp mums, meitenēm…"

09.03.2020.
3102_cederes_izstade_s.jpg

Mercendarbes muižas izstāžu zālē piektdien, 6. martā atklāta mākslinieces Daigas Cēderes-Salnājas gleznu un rotaslietu izstāde "Starp mums, meitenēm…". Tā kā martā tiek atzīmēta starptautiskā Sieviešu diena un iestājas meteoroloģiskais pavasaris, arī izstāde ir veltīta sievietēm un priecē ar pavasarīgu krāšņumu.

Izstādē aplūkojami dažādi sieviešu portreti, kā arī mākslinieces darinātas rotaslietas – kaklarotas, rokassprādzes un auskari, kuru tapšanā izmantoti dažādi kristāliņi, dārgakmeņi, pērles un citi materiāli. Katra rota ir unikāla, tapušas mirkļa iedvesmas rezultātā vai ir tapušas, iedvesmojoties no kāda laikmeta mākslā, piemēram, Renesanses, Jūgendstila.

Gleznošanu māksliniece apguvusi pati, kā arī studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, tomēr ar rotaslietu gatavošanu sākusi nodarboties laikā, ko pavadījusi mājās pēc bērnu piedzimšanas. D. Cēdere-Salnāja ir izveidojusi arī mājaslapu “Slepenais dārzs”, kurā aplūkojamas viņas izgatavotās rotas.

Izstāde "Starp mums, meitenēm…" būs apskatāma līdz 31. martam. Ieejas maksa izstādē ir saskaņā ar Baldones muzeja cenrādi. Foto no izstādes atlkāšanas apskatāmi šeit.

Izglītojošs seminārs "IIN deklarāciju aizpildīšana 2019.gadam"

06.03.2020.
3097_sigulda_3103_s.jpg

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" 31. martā plkst. 11.00 Siguldā, Dārza iela 2a organizē bezmaksas semināru "IIN deklarāciju aizpildīšana 2019.gadam".

Lūdzam pieteikties savlaicīgi.

Meliorācijas sistēmu īpašniekiem jāapseko meliorācijas sistēmas un jāveic tām nepieciešamie kopšanas darbi

06.03.2020.
3096_zm_s.jpg

Zemkopības ministrija (ZM) vēršas pie visiem meliorācijas sistēmu īpašniekiem un aicina apsekot savā īpašumā vai valdījumā esošās meliorētās zemes, izvērtēt meliorācijas sistēmu darbību un veikt nepieciešamos meliorācijas sistēmu kopšanas darbus – novākt kokus, koku un krūmu atvases, kas traucē ūdens plūsmu gultnē, izvākt grunts ieskalojumus, sadzīves atkritumus un kritušus kokus, pielūžņojumu, piesērējumu, bebru aizsprostojumus, kā arī aizbērt dzīvnieku alas, atbrīvot drenu iztekas, drenu akas nosegt ar vākiem un ierīkot signālstabiņus, ja tādi nav ierīkoti, labot atklātos bojājumus, tostarp atjaunot meliorācijas sistēmas konstruktīvos elementus, kur tas nepieciešams, un veikt citus nepieciešamos darbus. Kopšanas darbi atkarībā no meliorācijas sistēmas veida ir uzskaitīti  Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr.714 “Meliorācijas sistēmas ekspluatācijas un uzturēšanas noteikumi”. >>>

Dziesmu ziedi zied - ikgadējā maestro Jāņa Dūmiņa kopdziedāšanas akcija 2020

05.03.2020.
3093_dziesmuziedi1_s.jpg

Tuvojoties pavasarim, atkal gaidām plaukstam ziedus, kuru aprakstu neatradīsim nevienā botānikas grāmatā.

DZIESMU ZIEDI, tā ir mūsu pašu iedvesma, ko gūstam dziedot kopā!

Tradīcija sakuplojusi jau divpadsmit zaros un aizsniegusi Gruziju. Tiešsaitē to vēros domubiedri arī citur pasaulē - ASV, Austrālijā, Austrijā, Dienvidkorejā, Indonēzijā, Ķīnā, Lielbritānijā un vairākās vietās Skandināvijā,  kā arī dalībnieki paši, jo šogad kopdziedāšanas akcija vienlaicīgi notiks  Alsungā, Baldonē, Dobelē, Durbē, Garkalnē, Jēkabpilī, Krāslavā, Līgatnē, Lubānā, Pļaviņās, Rendā un Tbilisi sestdien, 28.martā, 12os dienā.

Baldones vidusskolas vecāki aktīvi darbojas skolas Vecāku padomē

05.03.2020.
3092_afisa_dejo.jpg

Pozitīva, uz savstarpējo cieņu balstīta skolas un ģimenes sadarbība ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem skolēna personības attīstībā. Ierastākā sadarbības forma skolās ir Vecāku padome un Skolas padome. Izglītības likuma 31. pants nosaka, ka izglītības iestādē ir jābūt padomei, kurā darbojas skolēnu, pedagogu un vecāku deleģēti pārstāvji. Izglītības iestādes padomē vecāku pārstāvji ir vairākumā. Tos ar balsu vairākumu ievēl izglītības iestādes vecāku sapulce, un padomes vadītāju ievēl no pārstāvju vidus.

Par skolas vecāku padomes aktivitātēm, jandibināto biedrību “Baldones vidusskolas attīstībai” un tās rīkoto labdarības koncertu “Iekrāso pavasari”, kas norisināsies Baldones vidusskolas zālē 13. martā plkst. 19.00 noskaidro VAIRĀK LASOT VISU RAKSTU>>

Zaru izvešana no pagalmiem

05.03.2020.
3081_informacija_277.jpg

Pavasarī Baldones novada domes Pilsētas un uzturēšanas dienests piedāvā bez maksas izvest zaru kaudzes no pagalmiem. Galvenais nosacījums ir iespēja piebraukt pie zaru kaudzes ar smago kravas transportu. Lai pieteiktu izvešanu, jāsazinās ar Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta vadītāju pa tālruni 27896898.