A+ A

Ziņas

Biedrība "Sābri" raksta

28.11.2019.
2969_balle.jpg

Pensionāru biedrība "Sābri" vēlas sveikt visus novada iedzīvotājus, pašvaldību, bet visvairāk savus pensionārus. Mierpilnus un dvēseliskus Ziemassvētkus, veselīgu un veiksmēm bagātu Jauno 2020. gadu! Lai jaunajā gadā esam rosīgi, veselīgi, viens otru atbalstoši!

Gribas aizdegt sveces pretī Ziemassvētkiem,

Lai pār staru laipu viegli atnākt tiem,
Lai pār staru laipu baltas pārslas viz,
Nesot zemei tuvāk klusās debesis.

VUGD organizē konsultāciju dienu par dūmu detektoriem

28.11.2019.
2968_vugd_konsultaciju_diena_s.jpg

Pirmdien, 2.decembrī no 14.30 līdz 18.30 ikviens iedzīvotājs, kuram ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, tiek aicināts doties uz jebkuru no 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju. Papildus, iedzīvotājiem tiks izdalīti arī informatīvie materiāli un nodemonstrēta dūmu detektora darbība.

Pasākums norisināsies tieši 30 dienas pirms stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Tuvojoties šim datumam, VUGD nodarbinātie no iedzīvotājiem saņem arvien vairāk jautājumus par dūmu detektoriem, piemēram: Kāpēc man tas vajadzīgs? Kur iegādāties? Kā uzstādīt? Cik detektori man ir nepieciešami? Vai detektors obligātu jāuzstāda uz griestiem? Cik ilgi tas ir derīgs? Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem saņemt atbildes uz jautājumiem, 2.decembrī tiek organizēta konsultāciju diena. >>>

VUGD 27.novembrī veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

26.11.2019.
2966_vugd_sirenas_s.jpg

27.novembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm.

“Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv tās draudi. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas, lai, ja būtu nepieciešams tās izmantot reālā situācijā, tas nostrādātu bez aizķeršanās. Šogad VUGD trauksmes sirēnu pārbaudi organizē citādāk – pārbaudot trauksmes sirēnu iedarbināšanu dažādos mērogos, sākumā iedarbinot sirēnas visā valstī, bet vēlāk atsevišķi vienā pilsētā,” norāda VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Ivars Nakurts.

VUGD divas reizes gadā veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV). Līdz šim vienmēr trauksmes sirēnu pārbaude veikta vienlaicīgi visā valstī, bet šoreiz, lai pārbaudītu iespēju trauksmes sirēnas ieslēgt atsevišķi tikai vienā pilsētā, trauksmes sirēnu pārbaude Ventspilī tiks veikta vēlākā laikā, nekā pārējā valstī.

27.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst.10.20 visā valstī, izņemot Ventspils pilsētu, tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas uz trim minūtēm, bet Ventspilī sirēnu pārbaude notiks no plkst. 10.30 līdz plkst. 10.40. Nākam trešdien iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo tā ir kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu viesus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos lieki uztraukumi.

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki Baldonē

26.11.2019.
2964_ielugumsapmekletajiem.jpg

1. decembrī ielūdzam uz Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētkiem Baldonē! Pasākuma laikā norisināsies Rūķu tirdziņš, uzstāsies folkloras kopa un būs pieejams silts dzēriens!

Tirdziņš sāksies plkst 15.00, plkst. 16.00 iedegsim eglīti.

Ministrs Juris Pūce tiksies ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem

25.11.2019.
2963_w5ss911.jpg

Pirmdien, 25.novembrī plkst. 19.00  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tiksies ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu un Ikšķiles novada nākotni saistībā ar to. Tikšanās notiks Ikšķiles novada domē, Peldu ielā 22. Tās organizatori ir Ikšķiles iedzīvotāju pārstāvji.

Ministrija jau iepriekš tika aicinājusi Latvijas novadu iedzīvotājus būt aktīviem un paust savu viedokli administratīvi teritoriālās reformas jautājumos, tādēļ pateicas Ikšķiles iedzīvotājiem par šo iniciatīvu, lai kopīgā darbā iegūtu vislabāko rezultātu Latvijas izaugsmei.

 

Par pasākumu "Sarunas ar pašvaldību"

20.11.2019.
2924_sarunas_kvadrats.jpg

Arī šogad Baldones novada dome aicina ikvienu līdzdarboties un turpināt iesākto kādā no interesējošām tēmām. Atskatīsimies uz šogad padarīto, izvērtēsim un pieņemsim lēmumus par turpmāko. Diskusiju grupu vadītāji būs vietējie baldonieši, nozaru pārstāvji. Izteikt savu viedokli varēs neformālā gaisotnē.

Mobilā veselības diagnostika Baldonē

20.11.2019.
2960_diagnostika.jpg

19. decembrī no plkst. 10:00 līdz plkst.17.00 Baldonē, Iecavas ielā 4 (pie bijušās slimnīcas) tiks pieņemti pacienti veselības diagnostikai. Pacientu pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta zvanot pa tālr. 25431313. Ārstniecības iestādes reģistrācijas kods 0100-64111 MDF Veselības grupa.
 

Labdarības projekts 'Atnāc, Noziedo un Izbaudi!'

20.11.2019.
2958_atklasanas_koncerts_plakats.jpg

Nedēļā starp 1. un 2. Adventi (1. – 8. decembris) interesenti tiek aicināti piedalīties labdarības nedēļā.

Labdarības nedēļas atklāšanas koncerts notiks Ķekavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā 1. decembrī plkst. 15:00, noslēguma koncerts 8. decembrī plkst. 19:00 Baldones evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Labdarības nedēļas laikā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Baldones un Ķekavas mākslas skolu audzēkņu izstādi.

Šogad labdarības projekts  'Atnāc, Noziedo un Izbaudi!' vāks ziedojumus un veicinās dzīvnieku patversmes 'Ulubele' atpazīstamību.

Sveicam Latvijas 101. neatkarības gadadienā!

18.11.2019.
2956_16_novembri.jpg

Šogad Latvijas valstij aprit  jau 101. gads. Esam iesoļojuši jaunajā gadsimtā ar lepni paceltu galvu un apņēmības pilni pilnveidot savu valsti. Laiks mūsdienās rit arvien straujāk un vairs neatliek laika domāt par pagātni, tomēr novembris ir tas mēnesis, kad svinam Latvijas neatkarību un pieminam tos, kas cīnījušies, lai mēs, Latvijas iedzīvotāji, varam dzīvot brīvā valstī. Mūsu uzdevums ir darīt visu, lai mūsu godājamo senču upuri nebūtu veltīgi, lai mūsu vecāki un vecvecāki lepotos ar mūsu darbiem un vārdiem. Šī iemesla dēļ aicinu ikvienu ikdienas straujā ritumā neaizmirst, ka zeme, pa kuru soļojam, nav dota tāpat vien, bet gan caur smagiem likteņu pārbaudījumiem.

Ir svarīgi apzināties, ka tikai ar neatlaidīgu darbu ikviens var panākt savu, savas ģimenes un savas valsts labklājību, tajā pašā laikā ir svarīgi atrast laiku arī nemateriālām vērtībām – ģimenei, līdzcilvēkiem, tradīcijām un patriotismam. Mūsu laikmeta lielākais izaicinājums ir atrast līdzsvaru starp ģimeni, darbu, atpūtu un pilsoniskajiem pienākumiem, ikdienā noteikt prioritātes. Novēlu šo līdzsvaru atrast ikvienam, lai Latvija augtu liela, stipra, mīlestībā un saticībā. Novērtēsim pagātnes pūliņus un pūlēsimies arī paši, lai Latvija būtu valsts, kur iespējams būt laimīgiem! Sargāsim to, kas mums pieder un radīsim jaunas vērtības, lai nākamās paaudzes dzīvotu brīvībā un savstarpējā uzticībā! Dievs, svētī mūsu dārgo Latviju un tās tautu!

Ar sveicieniem Latvijas 101. gadadienā,
Raimonds Audzers
Domes priekšsēdētājs

Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem

14.11.2019.
2954_skanu_maja.jpg

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” izsludina projektu iesniegumu pieņemšanas 11. kārtu no 20.02.-20.03.2020 rīcībā Nr. 2.2. Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem.

Paredzēts veicināt sabiedrisko aktivitāšu (ieskaitot apmācību un interešu klubus, sociālās aprūpes vietas, kultūras, vides aizsardzības, sporta un citas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes) dažādošanu iedzīvotāju radošai un profesionālai pilnveidei. Rīcības ietvaros īstenojami TIKAI sabiedriskā labuma projekti, kas nozīmē, ka plānotajam projekta mērķim nav komerciāla rakstura, tā rezultāti ir publiski pieejami un par to izmantošanu netiek prasīta samaksa. Projekts nedrīkst arī netieši veicināt uzņēmējdarbību, un tam jābūt nodalāmam no esošās vai plānotās saimnieciskās darbības. Projektos attiecināmas arī mācību izmaksas, ja projektu īsteno biedrība vai nodibinājums un piedalās vismaz pieci dalībnieki, taču šajā gadījumā nav attiecināma pamatlīdzekļu iegāde, kā arī pēc projekta pabeigšanas nav attiecināmas ar projektu saistītā personāla atalgojuma izmaksas un darbības nodrošināšanas izmaksas.

Izsludinās projektu konkursu lauksaimniecības produktu pārstrādei

14.11.2019.
2953_bezglutenaprodukcijasrazotne.jpg

Atbalsts lauksaimniecības produktu pārstrādei, tai skaitā pašu saražotās produkcijas iepakošanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai.

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” izsludina projektu iesniegumu pieņemšanas 10. kārtu no 6.02.-6.03.2020 rīcībā Nr. 1.2. Atbalsts lauksaimniecības produktu pārstrādei, tai skaitā pašu saražotās produkcijas iepakošanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai.

Baldones novada dome piedāvā nomāt zemes vienības lauksaimniecībai

14.11.2019.
2952_informacija_277.jpg

Baldones novada dome piedāvā nomāt zemes vienības lauksaimniecībai uz 2 gadu termiņu.

Vairāk informācijas šeit.

100 gadi kopš brīvības cīņām un uzvaras, kas deva neatkarību!

13.11.2019.
2951_a1.jpg

Bērnībā mēs visi esam lasījuši pasakas un droši vien apcerējuši tās, kurās ir aprakstīti laimīgie vinnesti – Galdiņ klājies, Par zelta zivtiņu, par pamuļķo trešo tēvadēlu, kuram vienmēr piekrīt lielais laimests... Pasaku sapņi mēdz mūs pavadīt arī pieaugušajā dzīvē, tikai ar laiku mēs saprotam, ka nekas šajā pasaulē nenāk par velti – viss ir jānopelna un par visu ir jāmaksā.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

13.11.2019.
2950_index.jpg

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) filiālēs aicina darba devējus līdz šī gada 15.novembrim pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot subsidētajās darba vietās NVA reģistrētos bezdarbniekus.

Izveidojot subsidēto darbavietu NVA reģistrētam bezdarbniekam, darba devēji saņem dotāciju nodarbināto bezdarbnieku un darba vadītāju atalgojumam, kā arī noteiktos gadījumos dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no bezdarbnieka darba algas dotācijas daļas. Ja subsidētā darbavieta izveidota bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs var saņemt vienreizēju dotāciju darbavietas pielāgošanai.

SIVA “Celmlauzis” darba devējiem – Cilvēks.Prasmes.Iespējas.

13.11.2019.
2949_lm_1.jpg

Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) īstenotā ESF projekta ietvaros izveidotās prasmju apmācību programmas personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) Valsts kanceleja ir novērtējusi kā nozīmīgu inovāciju gan Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, gan Latvijā.

Š.g. 14.novembrī tiek rīkots SIVA īstenotās inovācijas informatīvais pasākums “Cilvēks.Prasmes.Iespējas” ar mērķi uzrunāt darba devējus un aicināt viņus dalīties ar saviem pieredzes stāstiem, kā arī sniegt informāciju un iepazīstināt ar SIVA īstenotās inovācijas ietvaros apmācīto dalībnieku prasmēm. Pasākuma izskaņā paredzēta diskusija, lai spriestu par darba prasmju veicināšanu, nodarbinātību un apmācību iespējām personām ar invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem. Pasākums norisināsies š.g. 14.novembrī laikā no plkst. 9.30 – 15.00 Rīgā BELLEVUE PARK HOTEL konferenču zālē “BERLIN”, Slokas ielā 1.

NĪN maksātāju ievērībai: līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums

12.11.2019.
2948_informacija_277.jpg

Atgādinām, ka līdz 2019. gada 15.novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā.

Nomaksāt nodokli iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. >>>

Par pieturvietu atjaunošanu uz autoceļa V1010 Stūri - Ziemeļi

11.11.2019.
2947_buss_stop_s.jpg

Rīgas plānošanas reģions informē, ka VAS “Latvijas Valsts ceļi” ir uzstādījuši trīs autobusa pieturas zīmes uz autoceļa V1010 Stūri – Ziemeļi posmā gar bijušajām dārzkopības sabiedrībām “Sarma” un “Misas lauki”. Pieturas zīmes uzstādītas autoceļa labajā pusē ar nosaukumiem “Virši”, “Sarma” un “Misas lauki”.

Iedzīvotāju priekšlikums, par autobusa reisa izpildi rīta pusē virzienā uz Rīgu pa autoceļu A7 bez pārsēšanās Baldonē bez potenciālo pasažieru skaita apzināšanas, kā arī nepietiekošo valsts finansējumu jaunu reisu atklāšanai, pašlaik nav atbalstāms.

Sniedzam informāciju par šā brīža sabiedriskā transporta nodrošinājumu dārzkopības sabiedrību iedzīvotājiem: >>>

Pašvaldību vadītāji tiekas ar Egilu Levitu

07.11.2019.
2946_informacija_277.jpg

6.novembrī uz tikšanos Rīgas pilī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu bija ieradušies daudzu pašvaldību vadītāji, lai pārrunātu demokrātijas principu ievērošanu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) gaitā un paustu savu viedokli par šobrīd Saeimai nodoto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto un Ministru kabineta (MK) atbalstīto likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, norādot gan uz likumprojekta trūkumiem, gan pārkāpumiem ATR gaitā, uzsvēra, ka ne pašvaldības, ne iedzīvotāji nav saņēmuši atbildes uz jautājumiem, kā izpaudīsies pašvaldības pakalpojumu kvalitātes uzlabošanās un kā tā tiks mērīta un ar ko salīdzināta, kāds mehānisms tiks izmantots, lai nodrošinātu līdzsvarotu pašvaldību iekšējo teritoriālo attīstību, kādi ir aplēstie reformas finansiālie ieguvumi un citiem. “Tik svarīgu reformu nedrīkst pamatot tikai ar pieņēmumiem, tai jābūt balstītai patiesos pierādījumos un visu aspektu izvērtējumā,” pauda LPS vadītājs.

Viņu atbalstīja un papildināja abi vietnieki – Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis –, aicinot valsts augstākās amatpersonas iesaistīties šajā Latvijai tik svarīgajā solī, kas var ietekmēt ne tikai tuvāko nākotni, bet visu turpmāko valsts attīstību, un iedziļināties Saeimai iesniegtajā dokumentā, kuram ir ļoti daudz trūkumu un nepilnību.

Būvniecības valsts kontroles birojs atgādina

05.11.2019.
2945_informacija_277.jpg

Būvniecības valsts kontroles birojs atgādina, ka Būvniecības likums ar 2020.gada 1.janvāri kā obligātu paredz būvniecības administratīvā procesa elektronisku organizēšanu caur Būvniecības informācijas sistēmu.

Informatīvie materiāli: tehnisko noteikumu izdevējiem, ieceres ierosinātājiem un projektētājim, būvniekiem.

Vairāk informācijas BVKB mājaslapā, Youtube kanālā, Facbook lapā, Twitter kontā.

Mārtiņdienas saimnieču rīts

05.11.2019.
2944_martindienasrits_2019_s.jpg

Baldones folkloras kopa 9. novembrī plkst. 11.00 aicina uz Mārtiņdienas saimnieču rītu Iecavas ielā 4 (aprūpes centra telpās).

Papildus informācijai t. 29472990