A+ A

Ziņas

Septembrī norisināsies pasākumi Baldones tirgus laukumā

12.09.2019.
2844_pasakumi_baldones_tigus_laukuma.jpg

15. septembrī norisināsies Ražas gadatirgus. Trešdienās no plkst. 19.00 norisināsies vakara tirgi, kurus izskaistinās Baldones novada kolektīvu uzstāšanās:

11.septembrī jauktais koris "Tempus"
18.septembrī deju kopa "Luste"
25.septembrī vokālā grupa "Sona"

Aicināti visi amatniecības, rūpniecības preču, lauksaimniecības produktu, pārtikas tirgotāji un iepirkties gribētāji!

Pašdarbības kolektīvu mēģinājumi 2019/2020 sezonā

12.09.2019.
2856_dsc_0384.jpg

Ko sadarīt garajos un tumšajos vakaros? VISI mūsu kolektīvi aicina un gaida jaunus dalībniekus.Variet izvēlēties dziedāt, dejot, spēlēt teātri vai kādu mūzikas instrumentu, galvenais nenolaist rokas. Jūs gaida draudzīgi un atraktīvi kolektīvi!

Kultūras darba organizatore Inta Vidže

Mēģinājumu grafiks šeit.

Uzmanību, uzmanību visu veidu pensionāriem un invalīdiem!!!

11.09.2019.
2912_balle.jpg

Baldones pensionāru biedrības " Sābri" valde cer, ka Baldones pensionāri un invalīdi jau rosīgi gatavojas (šuj tērpus, meklē deju kurpes, gatavo labu noskaņojumu) gadskārtējai VISU pensionāru ballei 21. decembrī 12.00 parastajā tikšanās vietā, Baldones vidusskolas ēdnīcā. Būs gan gardumi, gan dzīvā mūzika, gan priekšnesumi, sumināsim arī čaklākos. Pateicoties pašvaldības atbalstam dalības maksa tikai 5.- euro. Ielūgumi uz balli saņemami jau no 1. oktobra mūsu " štābiņā" aprūpes centrā.

Ballīte ar Dj Richy Rice

10.09.2019.
2854_69667491_1145839102286271_2369132887078338560_n.jpg

13. septembrī plkst. 19.00 Baldones Dj Richy Rice, plašāk pazīstams kā Rihards Snikus, uzstāsies Vanagkalna estrādē. Rihards nodarbojas ar paralimpisko iejādi un rīkojot šo pasākumu vēlas pateikties visiem atbalstītājiem:

"Dārgie draugi, fani un mani atbalstītāji !
Daudzi no jums man ir prasījuši, kad es beidzot uzstāšos Baldones estrādē kā dīdžejs. Tā diena beidzot tuvojas ;) Pie viena šī būs arī kā maza pateicība no manas puses tiem visiem neizsakāmi foršajiem cilvēkiem, kas pagājušo gadu ziedoja, lai es tiktu uz Pasaules čempionātu ASV. Noteikti daudzi prasīs kāpēc ir ieejas maksa! Diemžēl pa velti ir tikai siers peļu slazdā un jāsamaksā ir apsardzei, bet es pats ar vislielāko prieku izdancināšu jūs visus pie dīdžeja pults.
Kā arī šī būs nozīmīgākā ballīte manā Dj karjerā un bez jums tas man neizdosies, tāpēc šērojam, ietagojam komentāros cilvēkus. Ja es varu tad arī mēs visi kopīgi varam atnākt, lai uz deju grīdas nebūtu brīvu vietu!"

Gala pietura autobusam Rīga-Baldone ir ieguvusi krāšņu izskatu - labiekārtošanas darbi ir veikti!

09.09.2019.
2853_whatsapp_image_20190909_at_161042.jpg

Sintijas Elizabetes Imantas gleznotais “Sapņu koks” turpmāk ikdienā priecēs baldoniešus un pilsētas viesus, jo tas radīts speciāli autoostas videi. Šodien Baldones novada domes administrācijas vadītāji nāca skatīt atjaunoto Rīga – Baldone gala pieturu un pateikties par ieguldīto darbu gan darba autorei, gan arī tā vadītājai Ievai Muzikantei.

No 21. līdz 22. septembrim - videi draudzīga nedēļa nogale

09.09.2019.
2852_diena_bez_auto.jpg

Baldones novada dome aicina Baldones iedzīvotājus atbalstīt starptautisko Dienu bez auto un vismaz uz vienu dienu, 22. septembri, atteikties no braukšanas ar automobili, tā vietā izvēloties videi draudzīgāku transporta līdzekli. Diena bez auto norisinās Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros un tajā iesaistījušās simtiem Eiropas pilsētu un uzņēmumu. Akcijas ietvaros tiek rīkoti dažādi informatīvi pasākumi, gājieni, velobraukšanai veltītas aktivitātes un videi draudzīgu pārvietošanās līdzekļu aktualizēšana.

22. septembrī uz jūsu izvēlēto galamērķi dodieties kājām vai brauciet ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Saudzēsim vidi un parādīsim arī citiem, ka nelielas izmaiņas ikdienā ir paveicamas pavisam vienkārši, toties spēj sniegt lielu impulsu lielākiem, kopīgiem soļiem vides stāvokļa uzlabošanā.

Dienu iepriekš, 21. septembrī Baldones novadā norisināsies pārgājiens "Pa senajām Baldones kūrorta takām, un ne tikai…" Aicinām kopīgi izprast Baldones vēsturi, kā arī pavadīt savu brīvo laiku videi draudzīgi, izbaudot Baldones zaļo vidi. Lasiet vairāk!

Baldones dome veiks visus nepieciešamos pasākumus, lai reaģētu uz KNAB paziņojumu un novērstu riskus ar negodīgiem būvniecības iepirkumiem

09.09.2019.
2851_informacija_277.jpg

3. septembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopīgi ar Konkurences padomi veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.

KNAB rīcībā esošie fakti liecina par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti,  kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos. Iespējamās kukuļu summas – no divdesmit pieciem tūkstošiem līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.

Projekts “KOPA” aicina iedzīvotājus uz apkaimes darbnīcām

09.09.2019.
2850_zied_zeme_apkaimes_darbnica.jpg

Jau septembrī, norisināsies pirmās no 32 plānotajām projekta “KOPA” apkaimes darbnīcām visā Latvijā, kurās aicināti piedalīties vietējie iedzīvotāji, lai apzinātu savas apkaimes izaicinājumus un iespējamos risinājumus. Zied zemes teritorijā tās norisināsies-  Rembatē (11.09.), Ķegumā (17.09.), Baldonē (19.09.), Ikšķilē (24.09)., Meņģelē (26.09)., Krapē (27.09). Detalizēta informācija par apkaimes darbnīcu norises laiku un vietām atrodama projekta profilā sociālajā tīklā Facebook.

"Baldones ziņu" augusta numurs ir klāt

05.09.2019.
2845_capturefacebook.jpg

Iznācis jaunākais "Baldones ziņu" numurs. Avīzē lasi par Baldones novada svētkiem, par mākslinieku plenēru Mercendarbes muižā, "Zāles pļāvēju svētkiem 2019" un vēl!

Interesentiem ir iespēja iesniegt rakstus Baldones ziņām līdz katra mēneša 15. datumam. Rakstus lūdzam izvērst līdz 300 vārdiem. Tiek publicēti nekomerciāli raksti, kuru tematika un saturs ir saistošs Baldones novada iedzīvotājiem.Rakstus lūdzam iesūtīt uz e-pastu baldoneszinas@baldone.lv. Baldones ziņu redaktors patur tiesības rakstu nepublicēt vai plānot tā publicēšanu nākamajos mēnešos.

Ja Baldones ziņu numurs nav Tavā pastkastītē raksti uz dome@baldone.lv! Ar ierosinājumiem sazināties ar Baldones ziņu redaktori Irinu Sietiņu (irina.sietina@baldone.lv).

Līgas Ciršas adījumu un tamborējumu izstāde

05.09.2019.
2843_muzejs.jpg

No 9. septembra līdz 3. novembrim Mercendarbes muižā apskatāma Līgas Ciršas adījumu un tamborējumu izstāde. “Par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi tamborēšana un adīšana. Rokdarbu izstrādē par svarīgāko faktoru atzīstu oriģinalitāti. Katram darbam cenšos meklēt un piešķirt akcentu, un pats galvenais, nebaidos no krāsām! Patīk eksperimentēt ar dažādiem musturiem.”   

Labklājības ministrija ielūdz uz diskusiju Rīgā “Tu un sociālā uzņēmējdarbība – vai vajag?”

05.09.2019.
2842_fb_diskusija_riga.jpg

20. septembrī Labklājības ministrija ielūdz ikvienu interesentu uz diskusiju “Tu un sociālā uzņēmējdarbība – vai vajag?”. Šī ir būs noslēdzošā reģionālā cikla diskusija, un tajā varēs uzzināt visu aktuālo informāciju par sociālo uzņēmējdarbību, finansējuma saņemšanu, izprast šīs nozares mītus un realitāti, kā arī dzirdēt sociālā uzņēmēja pieredzes stāstu un piedalīties praktiski radošajā nodarbībā “Iededz sevī sociālā uzņēmēja dzirksti!”.

Sākusies pieteikšanās atbalstam remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

05.09.2019.
2841_fbreim.jpg

Rīga, 2019.gada 3.septembrī – Sākot ar 2.septembri un līdz pat 4.oktobrim, remigrantiem ir iespēja pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un plānošanas reģionu organizētajā konkursā, lai pretendētu uz grantu atbalstu saimnieciskās darbības īstenošanai, attīstībai vai uzsākšanai. 

9. septembrī PII "Vāverīte" būs slēgta

05.09.2019.
2840_st.jpg

Pamatojoties uz a/s "Sadales tīklu" paziņojumu par elektroenerģijas piegādes pārtraukumu š.g. 9. septembrī pirmsskolas izglītības iestāde "Vāverīte" būs SLĒGTA! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

PII "Vāverīte"
Administrācija

Aicinājums piedalīties Pasaules talkā

04.09.2019.
2837_talka.jpg

Kustība “Lielā talka” un Latvijas Pašvaldību savienība aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šī gada 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai, lai kopīgiem spēkiem ar citiem Pasaules iedzīvotājiem padarītu mūsu pasauli tīrāku, zaļāku un skaistāku. Mums ir jādomā par nākamajām paaudzēm, lai tās var droši dzīvot uz skaistas un veselīgas planētas. Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

MĀJA ZEM VARAVĪKSNES jautra izrāde bērniem un vecākiem

03.09.2019.
2835_1565614971_829.jpg

Kam mājās ir Sunītis un Kaķīte, zina, cik daudz mīlestības un prieka tie sniedz mājiniekiem. Bet, vai Sunītis un Kaķīte spēj sadzīvot tikai divi vien, kad neviena nav mājās? Ko tad viņi dara? Spēlējas vai tieši otrādi – ķīvējas? Varbūt viņi pa kluso atver ledusskapi un apēd visus gardumus? Vai, varbūt viņiem ir slepena eja, pa kuru viņi nemanāmi izslīd uz ielas? To un daudz ko citu jūs noskaidrosiet, ja atnāksiet uz izrādi bērniem MĀJA ZEM VARAVĪKSNES.

Kur un cikos? Kultūras centrā 26.septembrī 18.00. Ieeja 3 eur.

Informācija par skolēnu autobusu

02.09.2019.
2831_informacija_277.jpg

3. un 4. septembrī skolēnu autobuss atiet plkst.14:45
5. un 6. septembrī skolēnu autobuss atiet plkst.16:15

 

Pilnais autobusu saraksts pieejams šeit.

Par ielu apgaismojuma testēšanu

28.08.2019.
2829_saistiba_ar_mazo_ielu_led_apgaismojuma_projektu_tuvakajas_dienas_neregulari_baldones_pilseta_degs_ielu_apgaismojums_jo_notiks_sistemas_adaptacija_teritorija.jpg

Saistībā ar mazo ielu LED apgaismojuma projektu, tuvākajās dienās neregulāri Baldones pilsētā degs ielu apgaismojums, jo teritorijā notiks sistēmas adaptācija.

Projekts: EKII-3/18 “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām Baldones novadā’’ īstenošanai. Projekts paredz  ielu apgaismojuma risinājumu 34 ielām.

Oglekļa dioksīda emisijas samazinājumu gadā pēc projekta īstenošanas beigu termiņa - vismaz 25 602,00 kgCO2 gadā;

Plānotais patērētās enerģijas apjoma samazinājums gadā – vismaz 234 880,00 kWh gadā.

Kopējās projekta izmaksas ir EUR 308 089,43. Latvijas Vides investīciju fonds EUR 169 974,34. Baldones pašvaldības finansējums EUR 138 115,09

2. Starptautiskais Mākslinieku plenērs

23.08.2019.
2828_dsc_0324.jpg

Mākslas plenērā, kas no 16. līdz 23. augustam norisinājās Mercendarbes muižā, tapuši apmēram 190 darbi, kuros attēlots Baldones novads. Ceturtdien, 22. augustā, norisinājās plenēra gleznu izstāde. Katrs gleznotājs vienu gleznu dāvināja Baldones novadam, tā izsakot pateicību par organizēto pasākumu. Dāvināto gleznu kopējā vērtība nav precīzi aprēķināta, tomēr jau ir zināms, ka dāvināto gleznu kolekcijai ir augsta materiālā un mākslinieciskā vērtība. Mākslas darbi tiks izstādīti dažādās Baldones sabiedriskajās vietās. Mākslinieku īpašumā palikušās gleznas nesīs Baldones vārdu pasaulē.

 

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

22.08.2019.
2827_dap.jpg

Dabas aizsardzības pārvalde pēdējā gada laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un tie nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem.

Spānijas kailgliemezis ir ierindots Eiropas simts visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā. Kopš 2009.gada šī suga ir sastopama arī Latvijas teritorijā un šobrīd ir konstatētas un apstiprinātas vairāk kā 60 sugas atradnes, kuras lokalizējas galvenokārt Latvijas centrālajā daļā. Dabā Spānijas kailgliemezi var atpazīt pēc vairākām pazīmēm: bezmugurkaulnieks ir no 7 cm līdz 14 cm garš; ķermenis ir plats un nedaudz saplacināts; krāsa variē no brūngani pelēkzaļai līdz oranžai; pēda ir balta vai pelēcīga un to klāj gļotas; uz ķermeņa virsmas ir labi saskatāmi izcilnīši. Tas labprāt uzturas mitrās vietās un ir novērojams no rīta, vakaros, naktīs un lietus laikā. Ārēji Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris ir ļoti līdzīgs sarkanajam kailgliemezim Arion rufus, kas ir sastopams Latvijas dienvidrietumos: Embūtē  un pie Liepājas ezera. Minētā iemesla dēļ sākumā eksperti precīzi nosaka kailgliemeža sugu un tikai tad tiek apstiprināta jauna atradne.

LIAA Jūrmalas biznesa inkubators piesaka 2019. gada rudens uzņemšanu

21.08.2019.
2825_jurmalas_biznesa_inkubators_1.jpg

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubators izziņo 2019. gada rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai.

No 2019. gada 30. augusta līdz 20. septembrim tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā.