A+ A

Ziņas

Pie Mežaparka Lielās estrādes pulcējās visu 119 pašvaldību vadītāji

21.10.2019.
2908_whatsapp_image_20191018_at_213437.jpg

Piektdien, 18.oktobrī pie Mežaparka Lielās estrādes pulcējās visu 119 pašvaldību vadītāji, lai iestādītu profesora Riharda Kondratoviča selekcionētos rododendrus. Arī Baldones novads iestādīja savu Rododendru – šķirne "Maiga". Tas bija simbolisks notikums, jo arī katros Dziesmu un Deju svētkos te pulcēsies cilvēki no visas Latvijas un pasaules.

Aptaujas rezultāti: Latvijas iedzīvotājiem stresu mazināt vislabāk palīdz pastaigas mežā

17.10.2019.
2889_latvietis_un_mezs_infografika.jpg

Pastaigas mežā ir vislabākais veids, kā ikdienā mazināt stresu, - tā liecina AS „Latvijas valsts meži” 2019. gada vasarā veiktā iedzīvotāju aptauja*. Lai gan aptaujas dati apliecina, ka iedzīvotāji no ikdienas steigas vislabprātāk mieru rod dabā, tomēr vairāk nekā puse aptaujāto atzīst, ka šādos brīžos telefonu atstāj ieslēgtu un nejūt nepieciešamību atpūsties no viedierīces.

Iedzīvotājus aicina balsot par “Ģimenei draudzīgāko pašvaldību 2019”

09.10.2019.
2885_untitled_design.jpg

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” ietvaros aicinām ikvienu nobalsot un izteikt viedokli par, viņaprāt, ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā. Balsošana norit līdz 4. novembrim tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 115 000,00 eiro.

Aptauja Baldones zīmola izveidei

09.10.2019.
2884_zimola_makonis.jpg

Baldones novada dome veido Baldones pilsētas un tās apkārtnes vietas zīmolu! Lūgums piedalīties aptaujā, kura vidēji aizņems līdz 3 minūtes Jūsu laika. Rezultāti sniegs vērtīgu informāciju zīmola izstrādei, tādēļ būsim pateicīgi, ja dalīsieties ar saiti un aicināsiet piedalīties aptaujā gan baldoniešus, gan cilvēkus, kas nedzīvo Baldonē.

Palīdzi izveidot Baldones vietas zīmolu! Aptauja norisinās līdz 23. oktobrim!

Saite: https://www.surveymonkey.com/r/KJYNZS6

 

Disku golfa sezonas noslēguma turnīrs - gaidot ziemu Riekstukalnā

07.10.2019.
2890_2019_10_07_disku_golfa_turnirs.jpg

Pirmā disku golfa sezona Riekstukalnā vēl nav beigusies! Noslēgsim to kopā 2.novembrī, noskaidrojot spēcīgākos un precīzākos disku golfa spēlētājus Riekstukalnā. Reģistrējies ŠEIT kādā no grupām!

NVA aicina darba devējus pieteikties dalībai akcijā "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos"

07.10.2019.
2882_nvalogo.jpg

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus līdz šī gada 18.oktobrim pieteikties dalībai akcijā "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos", kas šogad norisināsies no 4. līdz 8.novembrim. Uzņēmējiem tā ir iespēja ne vien iepazīt cilvēku ar invaliditāti profesionālās spējas, bet arī atrast vajadzīgos darbiniekus, atverot durvis savos uzņēmumos, iestādēs vai organizācijās darba meklētājiem ar invaliditāti.

Jau piekto gadu tiesībsargs izsludina konkursu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”

03.10.2019.
2881_apeirons.jpg

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Tiesībsargu un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau 5.gadu aicina konkursam "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam" pieteikt cilvēkus, nevalstiskās organizācijas, kas aizstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesības un veicina viņu iekļaušanu sabiedrībā.

Konkurss ir kļuvis par neatņemamu ikgadēju tradīciju, un tiek rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju, kā arī individuālu darbību. Tādejādi gan sekmējot labās prakses attīstību cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzībā, gan arī veicinot sabiedrības izpratni un iesaisti cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošanā.

NVA piedāvā bezdarbniekiem iespēju saņemt finansiālu atbalstu ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanai

03.10.2019.
2880_untitled.jpg

Daudzi darba ņēmēji, ilgus gadus strādājot kādā noteiktajā profesijā un praktiskajā darbā iegūstot profesionālās zināšanas un prasmes, ir kļuvuši par sava aroda meistariem, bet viņiem nav atbilstošas profesionālās kvalifikācijas apliecības, un tas, darbu zaudējot, kļūst par nopietnu šķērsli jauna darba meklējumos. Lai darba vidē apmācīti speciālisti būtu konkurētspējīgāki darba tirgū un, darbu zaudējot, pēc iespējas ātrāk varētu atrast jaunu darbu savā profesijā, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā reģistrētajiem bezdarbniekiem iespēju saņemt finansiālu atbalstu ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanai, proti, NVA atlīdzina reģistrētajiem bezdarbniekiem ar profesionālās kvalifikācijas eksāmenu saistītos izdevumus, ja pēc profesionālās kompetences novērtēšanas ir saņemts profesionālo kvalifikāciju apliecinošs dokuments.

Par ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība Baldones pilsēta” (Nr.5.3.1.0/17/I/006) īstenošanu

03.10.2019.
2879_img_20190927_104116.jpg

Šobrīd Kohēzijas Fonda (KF) projekts „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība Baldones pilsēta” (Nr.5.3.1.0/17/I/006), ir noslēguma fāzē. Drīz tiks pabeigti pēdējie asfaltēšanas darbi un teritorijas labiekārtošana, apzaļumošana. Lasiet vairāk spiežot uz raksta!

Baldones novadā būtiski pieaug iespējas sniegt palīdzību iedzīvotājiem dzīvokļa jautājumu risināšanā

01.10.2019.
2878_informacija_277.jpg

Baldones novads bez atlīdzības ir ieguvis nekustamo īpašumu Mežvidu ielā 17, Baldonē, lai sniegtu novada iedzīvotājiem palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, kā arī nodrošinātu iedzīvotājiem sociālo palīdzību. Gan Baldones novada sociāli mazaizsagātākie iedzīvotāji, gan kvalificēti speciālisti ir pelnījuši labiekārtotas telpas. Tas ir viens no priekšnosacījumiem, lai visiem iedzīvotājiem tiktu sniegtas vienādas iespējas, un tie ir motivēti aktīvi iesaistīties darba tirgū.

Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers:
Šis ir nozīmīgs solis, ko spērusi Baldones novada dome, lai risinātu kvalitatīvu mājokļu pieejamību gan mazaizsargātām mājsaimniecībām, gan jauniem speciālistiem. Īpašuma pārņemšana ļaus sakārtot sociālās aprūpes jomu Baldonē. Šobrīd Baldones Sociālās aprūpes centra telpas nav atbilstošas mūsdienu standartiem, tās ir šauras un to plānojums neatbilst pensijas vecuma cilvēku vajadzībām. Savukārt, sociālo dzīvokļu trūkums Baldonē ir problēma, ko mērķtiecīgi spēsim atrisināt. Pārņemot valsts aprūpes centra filiāles 6000 kvadrātmetrus lielo ēku, mums ir aktīvi jāstrādā, lai jau tuvākā laikā jaunos mājokļos nonāktu gan Baldones mazaizsagātākie iedzīvotāji, gan kvalificētie speciālisti.”

Jaunsardzes pulciņš Baldones novadā

01.10.2019.
2877_js_logo01_4b159f63f1444cbeb3a200d7b362b01f.jpg

2018./2019. mācību gadā Baldones vidusskolā sāka darboties Jaunsardzes pulciņš. Īss ieskats tajā, ko esam paveikuši šajā laikā.

Katru nedēļu notika nodarbības gan klasē, gan ārpus tās, kurās jaunsargi uzzināja informāciju par Jaunsardzes veidošanos un Latvijas vēsturi, apguva ierindas mācību un drošības noteikumus, mācījās sadarboties grupā. Sestdienās notika pārgājieni, orientēšanās, saliedēšanas pasākumi, kuros jaunsargi apguva prasmi orientēties apvidū, atbalstīt viens otru, pilnveidot fiziskās īpašības. Esam piedalījušies vairākās nometnēs, kurās apguvām individuālās lauku kauju iemaņas, esam stāvējuši goda sardzē Barikāžu atceres pasākumā. Baldones novada svētkos esam izmēģinājuši savus spēkus Sporta spēlēs. Mācību gads tika noslēgts ar Jaunsarga svinīgā solījuma došanu. Tie jaunieši, kuri sevi bija apliecinājuši nodarbībās un pasākumos, deva Jaunsarga svinīgo zvērestu.

Arī šajā mācību gadā tiek plānotas nodarbības, mācību ekskursijas un pārgājieni, piedalīšanās nometnēs, kā arī patriotiskie pasākumi. Tiem, ka ir vēlme iestāties Jaunsardzē, droši nāc un pievienojies mums! Nodarbības notiks trešdienās Baldones vidusskolā, 9. kabinetā!

Informāciju sagatavoja jaunsargu instruktors Jānis Kušners

VUGD aicina skolēnus piedalīties konkursā “Dūmu detektors – manas dzīvības glābējs!”

01.10.2019.
2876_sagatavo_majokli.jpg

Jau pēc trīs mēnešiem, sākot ar 2020.gada 1.janvāri, katrās mājās ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kurš laicīgi brīdinās par mājoklī izveidojušos piedūmojumu un ļaus izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šoruden aicina 5.-12.klašu skolēnus iesūtīt savu redzējumu par dūmu detektoru nozīmību katrā mājoklī.

Aicina pieteikt kandidātus apbalvojumam “Baldones goda pilsonis”

30.09.2019.
2874_baldones_goda_pilsonis_2019istais.jpg

Baldones novada dome aicina iedzīvo­tājus pieteikt kandidātu apbalvo­jumam "Baldones Goda pilsonis", kas ir augstākais apbalvojums, ko piešķir par sevišķiem nopelniem Baldones labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zi­nātnes vai saimnieciskajā un citā dar­bā, vairojot iedzīvotāju pašapziņu un lepnumu un veicinot Baldones novada pozitīva tēla veidošanu. Par nopelniem uzskatāms gan izcils darbs, gan ilgsto­ša, priekšzīmīga un panākumiem bagā­ta darbība. Kopā ar apbalvojuma „Bal­dones Goda pilsonis” piešķiršanu tiek izsniegta arī naudas balva, kas ir valstī noteiktās minimālās algas apmērā, pēc nodokļu nomaksas. Sīkāka informācija un nolikums www.baldone.lv. Kandidātu pieteikšana, iesniedzot pa­matojumu, līdz 25. oktobrim elektronis­ki, sūtot e-pastu uz dome@baldone.lv , vai klātienē, iesniedzot domes kancele­jā, Pārupes ielā 3, Baldonē. Baldones Goda pilsoņa apbalvošana no­tiks 15. novembrī. Apbalvojuma piešķiršanas nolikums ŠEIT.

Kas šogad jāzina par pensiju indeksāciju

30.09.2019.
2871_lm_pensiju_indeksacija2019_druka01.jpg

Latvijā katru gadu rudenī – 1. oktobrī - tiek pārskatīts pensiju apmērs, veicot pensiju indeksāciju. To nosaka likums “Par valsts pensijām”. Pensiju indeksācijas mērķis ir nodrošināt piešķirto pensiju aizsardzību pret pirktspējas krišanos un panākt to vērtības nezaudēšanu. Tas tiek darīts, lai cilvēkiem piešķirtās pensijas būtu salāgojamas ar esošo inflāciju un reālo dzīves līmeni.

Jautājumi, kas skar pensijas, ir ļoti jūtīgi un ne vienmēr vienkārši saprotami. Kas ir šogad jāzina par pensiju indeksāciju? Uz jautājumiem atbild labklājības ministre Ramona Petraviča.

Apstiprināts projekts „Baldones koncertflīģelis” un uzsākta īstenošana

30.09.2019.
2870_leader.jpg

Biedrība „Mūzikas Baltā pils” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 līdzfinansēto projektu “Baldones koncertflīģelis” Nr. 19-04-AL02-A019.2202-000014 īsteno viena koncertflīģeļa iegādi.

VUGD atgādina: lai pavasarī nedegtu kūla, rudenī jāsakopj savs īpašums!

30.09.2019.
2869_kula.jpg

Katru pavasari ugunsdzēsēji glābēji ik dienas steidzas dzēst vairākus desmitus kūlas ugunsgrēku, kuros ne tikai nodeg vairāki tūkstoši hektāru Latvijas teritorijas, bet arī cieš un pat iet bojā cilvēki. Šogad kūlas ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, bet cieta 11! Lai pasargātu sevi un savu īpašumu, kā arī mazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus un pašvaldības savlaicīgi sakopt sev piederošās teritorijas jau rudenī, lai pavasarī nebūtu kūlas, kam degt!

Atbalsts medicīnisko izdevumu daļējai apmaksai pensijas vecuma personām

30.09.2019.
2868_informacija_277.jpg

Baldones novada Sociālais dienests no š.g. 4.jūlija uzsāk pieņemt iesniegumus sociālajam atbalstam pensijas vecuma personām medicīnisko izdevumu daļējai apmaksai.

Baldones kūrvietai 222

25.09.2019.
2865_bdnm500.jpg

Šodien aprit 222 gadi kopš kūrvietas dibināšanas, kas uzskatāms 1797. gada 25. septembris: šajā datumā Krievijas imperators Pāvils I izdeva pavēli Kurzemes gubernatoram Matvejam Lamzdorfam. Ar šo dokumentu tika sniegta atļauja privātpersonām, nemaksājot gruntsnaudu, veikt pie Baldones minerālūdens avota labiekārtošanas darbus, veidot dziedniecības iestādi, kā arī uzbūvēt aptieku un traktieri, lai slimnieki varētu braukt uz Baldoni ārstēties.

Mūsdienās mēs lepojamies ar skaistu apskates objektu - Baldones atjaunoto Ceriņu parku. Parkā ir atgriezušās visu iemīļotās sēravota skulptūras “Māra”, “Vāverīte” un “Ķirzaciņa”, kā arī atjaunots paviljons virs sēravota. Jebkurš baldonietis vai Baldones viesis joprojām var nobaudīt minerālūdeni kādā no strūklakām.

Atzīmējot šo skaisto skaitli, LNA Siguldas ZVA galvenā fondu glabātāja Linda Skriba ir sagatavojusi apjomīgu pētījumu par Baldones kūrvietu cauri laikiem. Piedāvājam lasītājiem iepazīties ar pētījumu "Senās liecības par Baldones sērūdeni" ŠEIT.

Izmaiņas autobusa maršrutā Nr.6848 Rīga–Sarma–Baldone–Observatorija

25.09.2019.
2864_buss_stop.jpg

Balstoties uz pasažieru lūgumu, no 2019. gada 1. oktobra maršruta Nr.6848 Rīga–Sarma–Baldone–Observatorija autobuss no Rīgas MTS darbadienās izbrauks plkst.18.15 un no pieturas Observatorija – plkst.19.35 (līdz šim autobuss izbrauca attiecīgi plkst.17.40 un 19.05).

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Starptautiskā konkursa "Always green, always blue" laureātu izstāde

13.09.2019.
2857_bms_polijas_izstade_s.jpg

Baldones Mākslas skolā trešdien - 18.septembrī plkst.15.00 - atklās vairāku gadu starptautisko bērnu un jauniešu darbu konkursa uzvarētāju darbu izstādi no Toruņas (Polija) Bērnu radošās Mākslas centra un galerijas kolekcijas. Galerija sadarbībā ar Polijas Kultūras ministriju ik gadus organizē Grafikas darbu biennāli un vizuālās mākslas izstādi “Always Green, Always Blue”, kurās piedalās desmitiem tūkstošu bērnu darbi no visas pasaules. Izstādes atklāšanā pie mums viesosies šī konkursa organizatori no Polijas.
Arī Baldones Mākslas skolas audzēkņi jau 20 gadus piedalās šajos konkursos un regulāri tikuši  laureātu godā. Šo konkursu vairāku gadu labākie darbi būs apskatāmi Mākslas skolas telpās līdz pat š.g. decembra vidum. Aicinām apmeklēt bērnu mākslas darbu izstādi!