A+ A

Par pašvaldības iestāžu darbu epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas periodā

26.10.2020
Drukāt

Baldones novada dome informē, ka no 14. oktobra līdz 6. novembrim domes ēkā, Pārupes ielā 3, Baldonē, apmeklētāji klātienē netiek pieņemti. Saziņa ar apmeklētājiem notiek elektroniskā veidā.

 • Aicinām iedzīvotājus pašvaldībai adresētos iesniegumus iesniegt elektroniski, izmantojot valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv.
 • Iesniegumus pašvaldības iestādēm, kas parakstīti ar elektronisko parakstu, iespējams nosūtīt uz pašvaldības oficiālo  e-pasta adresi: dome@baldone.lv.
 • Ja nav iespējams iesniegt iesniegumus elektroniskā veidā, pie Baldones novada domes  ieejas ārdurvīm atrodas dokumentu iesniegšanai paredzēta pastkastīte. Tā tiek pārbaudīta divas reizes dienā un saņemtie dokumenti tiek elektroniski apstrādāti.
 • Nepieciešamības gadījumā aicinām zvanīt pa tālr. 67932750.

Gadījumos, kad apmeklētāju pieņemšana nav iespējama attālināti, pēc iepriekšējās vienošanās ar noteiktu speciālistu, pašvaldības pieņemšanas dienās (pirmdienās un ceturtdienās) apmeklētāji var tikt pieņemti, ar nosacījumu, ka apmeklētājs atrodas pašvaldības telpās sejas un deguna aizsegmaskā (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam).

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība lēma, ka no 24. oktobra sejas maskas būs jālieto plašāk, savukārt no 26. oktobra noteikti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi.

Par ierobežojumiem valstī:

 • Sejas maskas obligāti jālieto visās sabiedriskās vietās iekštelpās (tirdzniecības vietās, pastos, stacijās, kultūras iestādēs, baznīcās un citviet), kur nav iespējams ievērot divu metru distanci vai nav aizsargbarjeru, kā arī pasākumos, kur ir fiksētas sēdvietas, piemēram, teātrī, kino u.tml. Tas nozīmē, ka maskas jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās gan valsts un pašvaldību iestādēs, gan privātajos uzņēmumus. 
 • Prasība par obligātu masku lietošanu neattiecas uz izglītības iestādēm. Izņēmums ir arī, kur masku lietošana nav iespējama, piemēram, peldbaseinos un sportošanas laikā, kā arī sejas procedūru laikā un līdzīgās situācijās. Attiecībā uz bāriem, kafejnīcām, restorāniem u.tml. norādām, ka sejas masku vari novilkt, kad cilvēks sēž pie sava galdiņa, ēd un dzer. Savukārt brīžos, kad dodas veikt pasūtījumu, gaida rindā, pārvietojies pa telpu, sejas maskai ir jābūt.
 • Covid-19 straujās izplatības dēļ privātos pasākumos iekštelpās drīkstēs pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēku, savukārt privātos pasākumos ārtelpās nedrīkstēs pulcēties vairāk kā 100 cilvēku. Ja privātu pasākumu rīko publiskā vietā, piemēram, restorānā, izīrētā pirtī, klubā u.tml., tad jānodrošina viesiem fiksētas, personalizētas sēdvietas, 2 metru distance (izņemot personām no vienas mājsaimniecības), kā arī pasākums var norisināties līdz plkst. 24.00;
 • Publiskos pasākumos iekštelpās kopumā drīkstēs pulcēties līdz 300 cilvēkiem (pasākumam jābūt ar personalizētām sēdvietām un jālieto sejas maska);
 • Līdz 15. novembrim darbu pārtrauc vietas (nesniedz pakalpojumu), kas saistītas ar bērnu izklaidi iekštelpās (izklaides un atrakciju centri, bērnu rotaļu istabas, batutu parki un bērnu pieskatīšanas istabas, tai skaitā tirdzniecības centros);
 • Līdz 15. novembrim augstākās izglītības studiju programmu apguve notiek attālināti, izņemot praktiskās daļas apguvi un klīnisko praksi rezidentūrā.
 • Ēdināšanas pakalpojumus atļauts sniegt līdz pusnaktij, izņemot ēdienu līdzņemšanai. Pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četri cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.
 • Aizliegtas kolektīvas sporta nodarbības jeb treniņi iekštelpās. Kolektīvi amatieru sporta pasākumi var notikt tikai ārā, neizmantojot ģērbtuves, bet iekštelpās notiek tikai individuālas sporta nodarbības.
 • Aizliegts organizēt sporta pasākumus. Minētais aizliegums nav attiecināms uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.
 • 7.-12.klašu audzēkņiem mācības notiek tikai attālināti.
 • Klātienē interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve, kā arī amatiermākslas nodarbības var notikt tikai individuāli. Tas nozīmē, ka persona var darboties individuāli vai viens treneris var nodarboties tikai ar vienu dalībnieku.
 • Tāpat no 24.oktobra precizētas citas noteikumu normas saistībā ar pulcēšanās ierobežojumiem reliģiskās  darbības veikšanas vietās. 

 

Baldones novada dome aicina ikvienu novadnieku būt atbildīgam par savu un ģimenes locekļu veselību, kā arī sekot līdzi pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem www.baldone.lv

 

Sagatavots 14.10.2020. Papildināts 24.10.2020. E.Dišlere