A+ A

Mācāmies un radām mākslu attālināti

06.04.2020
Drukāt

Baldones Mākslas skolā attālinātais mācību process rit pilnā sparā. Pedagogi sagatavo uzdevumus un ievieto tos e-klasē, tad audzēkņi uzdoto izpilda, nofotografē un nosūta atpakaļ skolotāja vērtējumam. Komunikācija ar audzēkņiem notiek arī caur tālruņa lietotni Whatsapp. Pedagogiem gan šis laiks ir īpašs izaicinājums, jo uzdevumu sagatavošana un attālinātā komunikācija prasa ievērojami vairāk laika nekā darbs klātienē.

Veidojot uzdevumus, pedagogi ņem vērā, ka audzēkņiem var nebūt mājās krāsas, lieli papīri, grafiskās datorprogrammas un viss cits, kas tiek izmantots Mākslas skolā klātienē. Tāpēc uzdevumi ir izpildāmi ar dabas materiāliem, kā arī ar parastu pildspalvu vai zīmuli, kas nu kuram ir mājās. Tas ir arī kreativitātes izaicinājums, gan pedagogiem uzdevumu veidošanā, gan audzēkņiem to izpildē. Nekādus speciālus mākslas materiālus šajā laikā vecākiem nav jāpērk, strādājam ar to, kas ir katram mājās, pagalmā, mežā, ko varam sagādāt ievērojot sociālo distanci. Protams, audzēkņiem, kam mājās ir krāsas, arī tās tiek liktas lietā gleznojot. Ir arī teorētiski uzdevumi mākslas vēsturē. Pats galvenais, kas tiek lūgts vecākiem, ir nodrošināt, lai audzēknim ir piekļuve internetam, e-klasei un mobilajam telefonam, ar ko var nofotografēt izpildītos uzdevumus un nosūtīt digitāli.

Lieldienas gaidot, parūpējāmies arī par svētku dekoru - olu krāsošanu. Ņemot vērā skolēnu brīvlaiku un ārkārtas situāciju valstī, paguvām apgleznot piecas no visām Baldones olām. Olu apgleznošana notika skolotājas Ievas Muzikantes attālinātā vadībā. Vispirms 5. kursa audzēkņiem bija skolotājai e-klasē jāiesūta  olu skices. Tika izvēlētas 5 autores darba realizēšanai: Keitija, Elza, Anna, Adele un Alise. Meitenēm ar “Lieldienu zaķa” starpniecību uz mājām tika nogādātas olas un krāsas. Apgleznotās olas novietojām svētku dekorā pie Mākslas skolas. Turpat arī no klūgām veidota zaķa skulptūra - raksta autora veidots uzdevuma paraugs veidošanas priekšmetā.

Priecē tas, ka neatkarīgi no krīzes apstākļiem - māksla top!

Audzēkņu darbus publicējam arī skolas mājaslapā : www.baldonesmaksla.lv un Facebook profilā: Baldone Art School.

 

Priecīgas visiem Lieldienas!

Tālivaldis Muzikants

Baldones Mākslas skolas direktors