A+ A

Lai prieks acīm un sirds līksmo

01.04.2020
Drukāt

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad Bērnu centram tika uzticēts darbiņš – nokrāsot papildus izgatavotās Lieldienu olas, kuras tiks izvietotas pilsētvidē un priecēs ikvienu iedzīvotāju - gan vietējo, gan ciemiņu. Nevar noliegt, ka pietrūkst bērnu čaklās rokas, jo pērn to darījām kopā, kas deva papildus vērtību padarītajam, bet visam ir arī savā labā puse - esam priecīgas, ka darbs šobrīd ir kā terapija esošai situācijai. Līdztekus raibajām Lieldienu olām, no finiera tika izgatavoti arī dažādi ar Lieldienu tematiku saistīti dzīvnieku silueti. Bērnu centra radošo skolotāju rokās tie iegūst raksturu un svētku gaidīšanas laikā veidos pilsētvidi priecīgāku un krāsaināku, īpaši bērnu acīm.

Lai arī darbiņš nav grūts, tomēr tas ir laikietilpīgs un prasa milzīgu pacietību. Kāds glezno, kāds krāso, kāds zīmē, kāds līmē, kāds lako, bet visas skolotājas strādā roku rokā kā viena komanda.  Katra oliņa ir rūpīgi pārdomāta un, iedvesmojoties no latviešu tautastērpiem dažādos novados, 10 no tām ir ieguvušas tautastērpu brunču košās strīpas, kas bija skolotājas Rūtas ideja, kura ir pieredzējusi tautas deju dejotāja. Rezultāts ir raibs un dzīvīgs, kas labi iederēsies pilsētvidē un radīs svētku noskaņu.

Ar lielu prieku pagājušajā gadā bērni pieņēma izaicinājumu piedalīties Bērnu centra organizētajā Lieldienu orientēšanās spēlē “Pa Lieldienu zaķa pēdām”, izstaigājot pilsētu, apskatot Lieldienu dekorācijas un pildot dažādus uzdevumus.  Ir saņemta ziņa no zaķa, ka viņam ir plāns, kā to noorganizēt šajos ārkārtas apstākļos. Gaidiet ziņas, sekojot Bērnu centra Facebook profilam vai Baldones novada mājas lapā.

Lai mierīgi un gaišām emocijām piepildīti gaidāmie svētki, kurus iesakām  pavadīt kopā ar ģimeni, ejot dabā un priecājoties par to, kas ir! Darīsim to kopā ar bērniem, mācīsim cienīt un saudzēt to, kas radīts un sociālo zinību stundu pamatlikumi būs apgūti!

Svētkus neviens nav atcēlis, tāpēc svinēsim tos!

Paldies Daigai Kalniņai par sadarbību un Viktoram Kosakovskim par radītajiem finiera dzīvnieku siluetiem.

Bērnu pēcpusdienas centra “Baltais ērglis” radošais kolektīvs:

Rūta, Inga, Elīna, Kristīne un Iluta